Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S OFICIÁLNYM TRIČKOM BIRELL BIKEFEST IBA ZA 34,90€!
Novinky

Video: Keď Peter Sagan vyhral Okolo Flámska 2016 skvelým sólo útokom (+záznam pretekov)

"Taktika bola jasná - chcel som prísť do cieľa sám," povedal Peter Sagan pred štyrmi rokmi po víťazstve svojho prvého monumentu v kariére.
Martin Sarvaš

Zostrih Okolo Flámska 2016:

Peter Sagan dosiahol na monumente svoje prvé víťazstvo v kariére nezastaviteľným výkonom na 100. edícii pretekov Okolo Flámska v roku 2016.

Úradujúci majster sveta zaútočil niekoľkokrát a na poslednom stúpaní Paterbergu sa striasol aj posledného protivníka Sepa Vanmarcka. Potom už nasledovala 13-kilometová sólojazda až do cieľa, ktorým prešiel s vyše 20-sekundovým náskokom pred Cancellarom.

„Taktika bola jasná – chcel som prísť do cieľa sám a som rád, že sa mi to podarilo. S takými jazdcami, ako sú Cancellara a Vanmarcke, sa ťažko spolupracuje,“ povedal vtedy 26-ročný Sagan.

Na oficiálnom facebooku organizátorov pretekov Ronde van Vlaanderen si Saganov úspech pripomenuli živým vysielaním celých pretekov, ktoré si môžete pozrieť teraz v zázname.

Záznam celých pretekov Okolo Flámska 2016:

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 12:14 Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Cyklocesta pri rieke Inn – 520 kilometrov v srdci Álp.

Cyklocesta vedie zo St. Moritzu cez Innsbruck do Passau krížom cez Alpy po prúde rieky Inn.

Včera 11:13 Ako vyzerá trasa na Critérium du Dauphiné 2023? (detaily etáp, profily, dĺžka, prevýšenie).

V poslednej skúške pred Tour de France čakajú pretekárov na Critérium du Dauphiné štyri kopcovité etapy, jedna individuálna časovka a končí sa tromi horskými etapami.

Včera 10:00 Tím Lotto Dstny po sezóne 2023 končí s bicyklami Ridley.

„Ridley trochu zaostáva v oblasti inovácií,“ uvádza belgický tím, ktorý hľadá iného výrobcu bicyklov ako sponzora pre rok 2024. (Wielerflits)

Včera 09:32 Primož Roglič by sa mohol stretnúť s Evenepoelom už na pretekoch Okolo Švajčiarska.

Roglič ani Evenepoel zatiaľ stopercentne nepotvrdili štart na švajčiarskych 8-dňových pretekoch, ale keďže ani jeden z nich neplánuje ísť na Tour de France, je to dosť pravdepodobné.

31.05.2023 Birell Bikefest 2023: 10 vecí, ktoré si nesmiete zabudnúť.

Do začiatku Birell BikeFestu 2023 zostáva už iba zopár hodín. Prečítajte si zoznam tých najpotrebnejších vecí, ktoré by vám v Kálnici nemali chýbať.

Zavrieť reklamu