1 Rovinatý profil deviatej etapy napovedal, že by malo ísť o divácky nudný deň s dojazdom v hromadnom šprinte, avšak hneď po štarte sa dostali do úniku Mathieu van der Poel a Jonas Rickaert (Alpecin Deceunick), ktorí si vypracovali viac ako 5-minútový náskok.
2 Pelotón musel vynaložiť veľmi veľa síl, aby stiahli náskok dvojice v úniku a v záverečných 6 km zostal na čele osamote Mathieu van der Poel, ktorý bojoval zo všetkých síl, no hlavná skupina ho napokon dostihla 500 metrov pred cieľom.
3 V záverečnom šprinte vyhral etapu Tim Merlier (Soudal Quick-Step) v súboji s Jonathanom Milanom (Lidl-Trek), zatiaľ čo Jonas Rickaert si splnil sen – dostal sa na pódium Tour de France a bol ocenený ako najbojovnejší jazdec etapy.
4 S priemernou rýchlosťou 50,013 km/h išlo o druhú najrýchlejšiu etapu v celej histórii Tour de France.
5 Počas etapy odstúpil z pretekov kľúčový domestik Tadeja Pogačara João Almeida (UAE Emirates-XRG) pre následky zranení, vrátane zlomeného rebra, z pádu v siedmej etape.
Superpasso Pro je stvorený pre neľútostného súpera vo vás, ktorý požaduje viac – vyššiu rýchlosť, väčšiu kontrolu, viac istoty na hrane. Nová verzia je navrhnutá s inovatívnou novou štruktúrou, poháňanou…
24-ročný pretekár tímu Lidl-Trek predvádzal na pretekoch Okolo Švajčiarska skvelé výkony a po poslednej etape sa postavil na pódium vedľa Tadeja Pogačara. „Pogačar je na úplne inej úrovni, ale Carapaz či ďalší patria medzi najlepších vrchárov na svete. O to viac si vážim, že som sa s nimi dokázal udržať v hre,“ povedal Vacek.
Bývalý profesionálny cyklista, víťaz štyroch etáp a dvoch bodkovaných dresov na Tour, očakáva, že Pogačar môže zaútočiť skôr, ako mnohí predpokladajú, a Jonas Vingegaard sa môže dostať pod tlak už v prvých pyrenejských horách.
Tieto internetové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto internetových stránok s tým súhlasíte. Ďalšie informácie