Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Vingegaard aj Van Aert by mohli štartovať na Tour de France. Wout van Aert sa má vrátiť na preteky už čoskoro

Podľa športového riaditeľa tímu Visma - Lease a Bike Merijna Zeemana sa Jonas Vingegaard zotavuje zo zranení mimoriadne rýchlo a stále je možné, že odštartuje na Tour de France.
Martin Sarvaš
Vingegaard aj Van Aert by mohli štartovať na Tour de France. Wout van Aert sa má vrátiť na preteky už čoskoro

Foto: A.S.O./Charly Lopez

Športový riaditeľ tímu Visma – Lease a Bike Merijn Zeeman sa vyjadril pre holandský portál WielerFlits, že nie je vylúčené, že Jonas Vingegaard odštartuje na Tour de France.

Vingegaard sa momentálne lieči z početných zranení, ktoré utrpel pri páde na pretekoch Okolo Baskicka – má zlomenú kľúčnu kosť, niekoľko rebier a utrpel kolaps pľúc.

„Príprava na Tour bude pre Jonasa náročná, no určite to nie je nemožné,“ hovorí Merijn Zeeman. „Každý deň je zaneprázdnený rehabilitáciou pod dohľadom našich lekárov a fyzioterapeutov. Stále nechávame otvorenú možnosť jeho štartu na Tour vo Florencii. Jonas je mimoriadne talentovaný a vieme, že sa aj mimoriadne rýchlo zotavuje.“

„Všetky možnosti si nechávame otvorené“

Ak by sa aj Jonas Vingegaard dostal na štartovú listinu pre Tour de France, pred francúzskou Grand Tour neabsolvuje žiadne iné preteky a ani tréningový kemp v Sierra Nevade, kde sa budú jazdci Vismy pripravovať na Tour.

„Každý týždeň vyhodnocujeme situáciu. Zdravotnícky personál momentálne nevie povedať veľa o programe, ktorý môže nasledovať v nadchádzajúcom období. Musíme počkať a uvidíme, ale stále dúfame, že dokáže obhájiť titul na Tour,“ povedal Merijn Zeeman.

„Keď sa však priblížime k Tour, uvidíme, ako na tom Jonas v skutočnosti je. Všetky možnosti si nechávame otvorené,“ dodal Zeeman.

Wout van Aert by mal štartovať na etapáku v Nórsku

Zo zranení sa zotavuje aj ďalšia hviezda tímu Visma – Lease a Bike, Wout van Aert, ktorý utrpel najhoršie zranenia zo všetkých pretekárov, ktorí skončili na zemi pri hromadnom páde na klasike Dwars door Vlaandren – zlomeniny rebier, kľúčnej aj hrudnej kosti.

Van Aert už však začal postupne trénovať na trenažéri, horskom bicykli a začal už aj s jazdením na cestnom bicykli.

Wout van Aert je momentálne na súpiske tímu Visma – Lease a Bike pre štvordňové etapové preteky Okolo Nórska, ktoré štartujú 23. mája.

„Nórsko je preňho realizovateľné, ale teraz k tomu nemôžeme povedať nič definitívne,“ komentoval Zeeman.

V pôvodnom programe mal Van Aert premiérový štart na Giro d’Italia, ktorý musel pre zranenia zrušiť, takže ak sa mu podarí zotaviť, mohol by sa v lete vrátiť na Tour de France a bojovať o etapy či zelený dres.

Aktuality

10:20 Birell BikeFest 2024: Zaregistrujte sa na maratón a dostanete balík v hodnote viac ako 100 eur.

Online registrácia na preteky trvá už len do polnoci 26. mája.

Včera 17:29 Nezastaviteľný Tadej Pogačar vyhral po 36 km sóle už šiestu etapu na Giro d’Italia.

Aj keď už mal Pogačar isté víťazstvo ružového dresu, svoju dominanciu na Gire potvrdil výhrou poslednej horskej etapy na talianskej Grand Tour. Na druhom mieste skončil Valentin Paret-Peintre a tretí finišoval Daniel Martínez.

24.05.2024 Andrea Vendrame vyhral z úniku a po 28-kilometrovom sóle 19. etapu Giro d’Italia.

Na druhom mieste skončil Pelayo Sanchez a tretí finišoval Georg Steinhauser. Pred poslednou horskou etapou tohtoročného Gira sa situácia v celkovej klasifikácii nezmenila a Tadej Pogačar vedie s viac ako 7-minútovým náskokom pred Danielom Martínezom a Geraintom Thomasom.

24.05.2024 Biker magazín a Slowatch sa spojili a vytvorili unikátnu kolekciu oblečenia.

Nové oblečenie si môžete kúpiť v bratislavskom obchode Slowatch a bude dostupné aj na bicyklovom festivale Birell BikeFest v Kálnici.

24.05.2024 Thibau Nys vyhral úvodnú etapu Okolo Nórska po skvelom výkone Čecha Mathiasa Vaceka.

V kopcovitej etape s cieľom na vrchole 3,9 km stúpania Voss Resort bol najrýchlejší len 21-ročný Nys, za ktorým skončili na druhom a treťom mieste Ådne Holter a Axel Laurance. Na nórskom etapáku odštartoval aj Wout van Aert, ktorý sa stále zotavuje z početných zranení, ktoré utrpel pri páde v marci.

Zavrieť reklamu