Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Red Bull-Bora-Hansgrohe bude nový názov nemeckého tímu od Tour de France 2024

„S príchodom Red Bullu máme veľké, veľké ciele a Tour de France nie je jediným cieľom,“ hovorí šéf tímu Ralph Denk, pričom cieľom je stať sa najlepším tímom na svete.
Martin Sarvaš
Red Bull-Bora-Hansgrohe bude nový názov nemeckého tímu od Tour de France 2024

Red Bull bol oficiálne potvrdený ako väčšinový vlastník a hlavný sponzor nemeckého WorldTour tímu Bora-Hansgrohe a značka energetického nápoja sa objaví na oblečení a výstroji tímu na už koncom júna Tour de France.

Red Bull-Bora-Hansgrohe bude mať v roku 2025 výrazne väčší rozpočet, pravdepodobne nakúpia lepších jazdcov, ale ženský tím neplánujú, pretože chcú tím rozvinúť ako dlhodobý projekt vyhrať Tour de France a stať sa najlepším tímom v športe.

„Dohoda je hotová. V posledných týždňoch sa urobilo veľa papierovačiek a teraz môžeme ísť naozaj dopredu,“ povedal tímový manažér Ralf Denk z Turína, zatiaľ čo sa jeho jazdci pripravovali na štart na Giro d’Italia.

Denk predal 51% podiel v správcovskej spoločnosti tímu za odhadovaných 10 miliónov eur, ale bol ponechaný, aby viedol vývoj tímu.

„Koncom januára sme dostali zelenú od protimonopolných úradov a v posledných týždňoch sme obchod dotiahli do konca.,“ povedal Denk.

„S príchodom Red Bullu máme veľké, veľké ciele, ale Tour de France nie je jediným cieľom. Chceme byť značkou číslo jeden, najatraktívnejšou značkou v cyklistike. To je veľký cieľ celého projektu. Vieme, že to nemôžeme urobiť za pár týždňov, ale ide o dlhodobý prístup tohto projektu.“

Red Bull-Bora-Hansgrohe však bude mať dostatočný rozpočet na to, aby ich povýšil na status supertímu, na úroveň tímov UAE Team Emirates, Lidl-Trek, Ineos Grenadiers a Visma-Lease a Bike.

Aktuality

11:39 Video: Mechanik skladá ružový špeciál Colnago V4Rs pre víťaza Giro d’Italia Tadeja Pogačara.

Okrem dvoch časoviek strávil Pogačar všetky etapy na bicykli Colnago V4Rs, ktorý mu v posledných dvoch etapách prispôsobili ružovým dizajnom rámu, aby ladil s ružovým dresom víťaza Gira.

11:31 Víťazný bicykel Giro d’Italia 2024: Colnago V4Rs Tadeja Pogačara s extrémne krátkymi kľukami.

Pozrite si detaily a špecifikáciu bicykla Colnago V4Rs Tadeja Pogačara, ktorý mu pomohol k víťazstvu Giro d’Italia.

10:36 Tadej Pogačar vyhral Giro d’Italia najväčším rozdielom od roku 1965.

Za posledných 59 rokov nedokázal vyhrať Giro d’Italia nikto takým suverénnym spôsobom ako Tadej Pogačar v roku 2024.

09:48 Birell BikeFest 2024: Ako sa dostať na BikeFest autom, špeciálne BikeFest taxi & harmonogram kyvadlovej dopravy.

Chystáte sa do Kálnice na Birell BikeFest 2024? Takto sa tam dostanete!

09:34 Viktória Chladoňová dosiahla obrovský úspech a vyhrala preteky Svetového pohára XCO v Novom Měste na Moravě.

Len 17-ročná Slovenka prišla do cieľa s 52-sekundovým náskokom pred Kanaďankou Rafaelle Carrier a tretia skončila slovinská pretekárka Tereza Serkezi.

Zavrieť reklamu