Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Peter Sagan sa prišiel pozrieť na Strade Bianche. V rozhovore hovorí aj o svojom zdravotnom stave

Najväčším favoritom na víťazstvo Strade Bianche je podľa trojnásobného majstra sveta Tadej Pogačar.
Martin Sarvaš
Peter Sagan sa prišiel pozrieť na Strade Bianche. V rozhovore hovorí aj o svojom zdravotnom stave

Organizátori pretekov Strade Bianche pozvali Petra Sagana na taliansku klasiku, na ktorej štartoval počas profesionálnej kariéry celkovo 9-krát.

Na Strade Bianche dosiahol Sagan výborné výsledky, aj keď nikdy sa mu nepodarilo vyhrať. Najbližšie k víťazstvu bol v rokoch 2013 a 2014, no v oboch prípadoch skončil na druhom mieste.

V roku 2013 však pracoval pre tímového kolegu Morena Mosera, ktorý sa stal víťazom a o rok neskôr porazil Sagana Michał Kwiatkowski, s ktorým išiel v úniku posledných 20 kilometrov, no na útok Poliaka 400 metrov pred cieľom už nedokázal zareagovať a finišoval opäť druhý.

V rozhovore deň pred štartom Strade Bianche sa Petra Sagana pýtali aj na jeho zdravotný stav, keďže nedávno mu zistili problémy so srdcom a musel podstúpiť elektrofyziologické vyšetrenie, ktoré však neukázalo žiadne abnormality.

„Mal som dobrú prípravu, ale potom prišiel ten problém s arytmiou. Cítim sa dobre. Tento týždeň som mal zopár vyšetrení, ale všetko je v poriadku. Ako budem ďalej pokračovať a či už môžem začať znova trénovať, sa uvidí po vyšetrení v pondelok,“ povedal trojnásobný majster sveta v cestnej cyklistike.

„Toto dobrodružstvo [horská cyklistika] ide zatiaľ dobre, veľmi ma to baví ale ešte sa mám čo učiť. Dúfam, že táto malá komplikácia sa už vyriešila a treba ísť ďalej,“ povedal Sagan.

Na poslednú otázku, kto je jeho favorit na víťazstvo historicky najťažšieho Strade Bianche, odpovedal stručne: „Pogačar“.

Tom Pidcock vyhral Strade minulý rok po 23-kilometrovom sóle a Tadej Pogačar vyhral v roku 2022 po obdivuhodnom 50-kilometrovom sóle, Brit a Slovinec sú najväčšími favoritmi.

Majster sveta Mathieu van der Poel ani Wout van Aert na Strade Bianche nebudú štartovať. Van der Poel sa zúčastní najbližšie monumentu Miláno – San Remo a Van Aert pôjde na E3 Saxo Classic, kde sa stretne aj s Van der Poelom.

Rozhovor s Petrom Saganom pred Strade Bianche 2024:

Aktuality

15:26 Decathlon dal do predaja repliky bicyklov Van Rysel RCR Pro tímu AG2R. Po pár hodinách boli vypredané.

V utorok pridal Decathlon do ponuky cestné bicykle, na ktorých pretekajú jazdci tímu Decathlon AG2R La Mondiale. S cenou 9000 eur boli vypredané už na ďalší deň.

11:39 Strávil som týždeň s Petrom Saganom na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

Keď ma Mišo Kolář oslovil s ponukou ísť do Talianska na týždenné sústredenie, na ktorom bude aj Peter Sagan, nemohol som odmietnuť. Už len možnosť byť v prítomnosti takej legendy ako Peter je niečo, čo sa jednoducho neodmieta.

09:46 Video: Premrznutého Mattiasa Skjelmoseho museli odniesť v rukách pred koncom Valónskeho šípu.

Dánsky pretekár tímu Lidl-Trek odstúpil z ardénskej klasiky 40 km pred cieľom. Preteky poznačilo chladné a daždivé počasie, ktoré vyradilo mnohých favoritov a preteky dokončilo len 44 cyklistov zo 175 štartujúcich.

09:32 Stevie Williams bol najsilnejší v stúpaní Mur de Huy a na Valónskom šípe dosiahol najväčší úspech v kariére.

Britský jazdec tímu Israel-Premier Tech zaútočil 300 metrov pred cieľom a zvíťazil pred druhým Kevinom Vauquelinom (Arkéa-Samsic) a Maximom Van Gilsom (Lotto-Dstny).

Včera 12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

Zavrieť reklamu