Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Tom Pidcock vyhral Strade Bianche po skvelom výkone a útoku 50 km pred cieľom

23-ročný Brit si aj osamote dokázal udržať odstup od silnej skupiny prenasledovateľov. Na druhom a treťom mieste skončili Valentin Madouas a Tiesj Benoot.
Martin Sarvaš
Tom Pidcock vyhral Strade Bianche po skvelom výkone a útoku 50 km pred cieľom

Tom Pidcock (Ineos Grenadiers) sa stal víťazom talianskej klasiky Strade Bianche 2023. Rozhodujúci útok predviedol už 50 km pred koncom v náročnom štrkovom sektore Monte Sante Marie.

„Tento týždeň som mal dobrý pocit. Vedel som, že dnes je môj deň,“ povedal po výhre Pidcock.

Na druhom a treťom mieste skončili Valentin Madouas (Groupama – FDJ) a Tiesj Benoot (Jumbo-Visma), ktorý prenasledovali Pidcocka spolu s Ruiom Costom (Intermarché – Circus – Wanty), Attilom Valterom (Jumbo-Visma) a Matejom Mohoričom (Bahrain Victorious).

23-ročný Brit mal síce po svojom útoku ešte pred sebou pretekárov z úniku, avšak aj keď ich dobehol, išiel takmer stále na čele.

Pidcocka sa držal Alessandro De Marchi (Jayco AlUla), ale 23 km pred koncom jazdec Ineosu opäť zrýchlil v predposlednom štrkovom sektore a od toho momentu bol vo vedení osamote.

Pätica jazdcov za Tomom Pidcockom sa po mnohých útokoch viackrát rozdelila a spojila a dokonca 9 km pred cieľom zaostávali iba o 6 sekúnd. Nedokázali však spolupracovať a pri príjazde do cieľového mesta Siena začal Pidcock opäť zvyšovať svoj náskok.

„Keď ma dobiehali, chvíľu som si aj myslel, že som to pokašľal, išiel som príliš skoro a zbytočne som to premrhal. Ale na takýchto ťažkých pretekoch, keď máte dostatočný náskok, je to veľmi ťažké dobehnúť a dnes mi to vyšlo,“ opísal Pidcock.

Tom Pidcock prišiel do cieľa osamote a dosiahol najväčší úspech na jednodňových cestných pretekoch vo svojej kariére.

Vo veku 23 rokov sa stal tiež tretím najmladším víťazom v histórii Strade Bianche po Morenovi Moserovi a Tadejovi Pogačarovi.

Víťazný príjazd Toma Pidcocka na na ikonickom námestí Piazza del Campo:

Rozhovor s Tomom Pidcockom po víťazstve Strade Bianche:

Výsledky Strade Bianche 2023

Aktuality

17:40 Len 22-ročný Georg Steinhauser vyhral po 34 km sóle horskú 17. etapu Giro d’Italia.

Steinhauser si pripísal svoje prvé profesionálne víťazstvo na vrchole stúpania Passo Brocon. Druhý skončil Tadej Pogačar, ktorý si opäť navýšil náskok vo vedení celkovej klasifikácie a za ním finišovali v spoločnej skupine Antonio Tiberi, Geraint Thomas, Daniel Martínez, Einer Rubio a Romain Bardet.

11:40 Nahnevaný Ben O’Connor o Giro d’Italia: Sú to jedny z najhoršie zorganizovaných pretekov.

„Rád by som ho videl vysadnúť na bicykel, odštartovať etapu a zistiť, aká je jeho odpoveď,“ povedal Austrálčan o šéfovi Gira v reakcii na chaos na štarte 16. etapy, ktorú napokon organizátori výrazne skrátili pre chladné počasie, sneženie a dážď v pôvodnom mieste štartu.

10:58 Dokumentárny film o Michalovi Marošim uvidíte už čoskoro v Bratislave aj na BikeFeste v Kálnici.

Dokument Ten, co slaví každý den nie je len obyčajný športový dokument, ale ide o portrét človeka, ktorý stál nespočetnekrát na hrane medzi životom a smrťou.

09:29 Wout Van Aert nie je v najlepšej forme, ale potvrdil návrat na preteky a odštartuje na etapáku v Nórsku.

Van Aert utrpel v marci pri páde na klasike Dwars door Vlaandren početné zranenia – sedem zlomených rebier, kľúčnu kosť a prasknutú hrudnú kosť. Zrušil štart na Giro d’Italia, no zotavuje sa a mohol by sa zúčastniť na Tour de France.

Včera 17:48 Nezastaviteľný Tadej Pogačar vyhral na Giro d’Italia už po piatykrát, horskú etapu museli pre sneženie skrátiť.

Na druhom mieste skončil Giulio Pellizzari pred tretím Danielom Martínezom, ktorý sa posunul na druhé miesto v celkovej klasifikácii, pretože Geraint Thomas s ním už v závere neudržal tempo.

Zavrieť reklamu