Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Tragikomické pády, medvedica či zaucho fanúšikovi: 10 videí, ktoré najviac zaujali čitateľov Bikeru v roku 2023

Najviac tento rok našich čitateľov zaujímalo video Pella Bilbaa, ktorý dal výchovné zaucho fanúšikovi, ktorý mu blokoval cestu na Tour de France.
Martin Sarvaš
Tragikomické pády, medvedica či zaucho fanúšikovi: 10 videí, ktoré najviac zaujali čitateľov Bikeru v roku 2023

Rok 2023 prešiel rýchlo ako Tom Pidcock v zjazde na Tour de France. O pár dní sa začne nová sezóna plná zmien v profesionálnom pelotóne a plná očakávaní po mnohých prestupoch a zmenách v tímoch.

Aj keď zverejňujeme na našom webe www.biker.sk príspevky z rôznych disciplín cyklistiky, príbehy z cestnej cyklistiky sú aj naďalej najsledovanejšie.

Pozreli sme sa na štatistiky za rok 2023 a vybrali sme 10 článkov s videami, ktoré mali v tomto roku najväčšiu návštevnosť.

10. Video: Tragikomický pád Carlosa Rodrígueza v cieli etapy Tour de France

22-ročný Španiel sa chcel dostať k tímovému autobusu po dojazde prvej horskej etapy na Tour de France 2023, ale nevšimol si pred sebou zvukára z natáčacieho štábu, o ktorého zavadil predným kolesom a skončil na zemi.

9. Video: Česi si uťahujú z majstrovstiev Slovenska v endure, prirovnávajú ich ku cross-country

Video narážalo na majstrovstvá Slovenska v endure, ktoré vyhral bývalý cyklokrosár a v súčasnosti špecialista na cross-counry Jakub Jenčuš a s veľkým rozdielom porazil najlepších slovenských enduro pretekárov.

8. Video: Peter Sagan nezvládol zákrutu a spadol pri jazde na žilinských trailoch OKӨ Trails

Peter Sagan sa po jarných klasikách vrátil na Slovensko a bol si zajazdiť aj na horskom bicykli na žilinských trailoch OKӨ Trails, kde ho previedli jeho bývalý tímový kolega Michael Kolář a jeden z najlepších slovenských enduro pretekárov Martin Knapec.

7. Video: Peter Sagan predviedol na Tour de France „nekonečné“ wheelie s jednou rukou

Peter Sagan predviedol pred štartom časovky na Tour de France svoje technické zručnosti na bicykli a po zadnom kolese prešiel poriadny kus cesty, a to sa dokonca držal riadidiel iba jednou rukou.

6. Video: Pri Martine vybehla na bikerov medvedica, ktorá chránila mláďatá

Neďaleko Martina sa odohral nepríjemný incident s medvedicou, ktorá sa snažila chrániť svoje mladé. K stretnutiu došlo s dvojicou jazdcov na horských bicykloch, ktorí jazdili na svojich lokálnych trailoch neďaleko obce.

5. Video: Remco Evenepoel vrazil medzi ľudí a spadol na hlavu po víťaznom prejazde cieľom na Vuelte

Remco Evenepoel si pripísal prvé etapové víťazstvo na tohtoročnej Vuelte hneď pri prvej možnej príležitosti v horskej tretej etape. Evenepoel utrpel pri páde tržnú ranu nad obočím, ale žiadne iné vážnejšie zranenia. „Aspoň budem menej vážiť v kopcoch,“ vtipkoval mladý Belgičan.

4. Video: Nahnevaný Sagan po páde povedal svoje Čechovi Bittnerovi aj Štočekovi na pódiu

Záver spoločných Majstrovstiev Česka a Slovenska v cestnej cyklistike poznačil nepríjemný pád, pri ktorom skončil na zemi aj Peter Sagan. Sagana „zavreli“ medzi seba dvaja jazdci – Matúš Štoček a Čech Pavel Bittner. Po páde bol Peter Sagan zjavne veľmi nahnevaný a hneď išiel za Bittnerom, ktorý sa ešte len zbieral zo zeme.

3. Video: Fanúšik natočil moment, keď Mathieu van der Poel vytlačil a zhodil Johna Degenkolba

Mathieu van der Poel vytlačil a zhodil Johna Degenkolba v závere monumentu Paríž-Roubaix, ktoré Van der Poel neskôr vyhral. 34-ročný Nemec mal na Paríž-Roubaix skvelý deň, zjavne má dobrú formu a podarilo sa mu dostať sa v závere pretekov do vedúcej skupiny. Po páde v predposlednom sektore však napokon skončil na siedmom mieste.

2. Video: Jasper Philipsen úmyselne zablokoval jazdca, ktorý sa snažil dostať do úniku

Jasper Philipsen si tento rok na Tour de France nevytvoril veľmi dobré meno, aj keď bol najlepším šprintérom a vyhral zelený dres. Počas 18. etapy Tour de France 2023 zaútočil z pelotónu Pascal Eenkhoorn, ktorý sa snažil dostať k tímovému kolegovi v úniku. To sa však nepáčilo Philipsenovi v zelenom drese, ktorý ho nebezpečným spôsobom vytlačil.

1. Video: Pello Bilbao dal výchovné zaucho fanúšikovi, ktorý mu blokoval cestu na Tour de France

Pello Bilbao dal počas Tour de France výchovné zaucho fanúšikovi, ktorý mu blokoval cestu na Tour de France. Divák totiž blokoval cestu pretekárovi tím Bahrain-Victorious, ktorý bojoval o cenné sekundy v kráľovskej etape.

Aktuality

Včera 18:47 Cube predstavil nový e-bike AMS Hybrid ONE44 s nízkou hmotnosťou a za dobrú cenu (detaily, špecifikácie, ceny).

Najlacnejší model AMS Hybrid ONE44 C:68X SLX váži len 17,3 kg a stojí 5 999 eur. Má zdvih 140mm, motor Bosch Performance Line SX s krútiacim momentom 55 Nm a batériou s kapacitou 400 Wh.

Včera 13:51 Video: Trať Red Bull Hardline Tasmania je brutálna a zábavná zároveň (POV).

Red Bull Hardline Tasmania sa uskutoční už tento víkend a je to vôbec po prvýkrát, čo sa tieto preteky budú konať mimo Dyfi bikeparku vo Walese. Organizátori však odviedli skvelú prácu a trať pretekov vyzerá úžasne, čo potvrdzujú aj jazdci vo videu.

Včera 12:55 Mathias Flückiger kritizuje aktuálne podmienky výberu jazdcov na olympijské hry.

Švajčiarsky pretekár Mathias Flückiger je aktuálne jednotkou v rebríčku UCI a to najmä vďaka svojim konzistentným výkonom, ktoré od svojho návratu do pretekov v horskej cyklistike, po tom čo ho v roku 2022 neprávom suspendovali pre podozrenie z dopingu. V Paríži sa pokúsi nadviazať na striebro z poslednej olympiády v Tokyu. Nepáčia sa mu však kritéria výberu jazdcov na OH a udáva, že to môže viesť k strate prestíže tohto podujatia.

Včera 11:19 Video: Majster sveta v zjazde Richard Tandara trénuje na kamenistej trati vo Finale Ligure (POV).

Rišo Tandara je mladý slovenský zjazdár, ktorý sa v poslednej sezóne tešil z titulu majstra sveta v zjazde do rokov. Svoju jazdeckú techniku a skill rozvíja v CTM Racing tímu, s ktorým sa v úvode sezóny vydali na sústredenie do známej talianskej lokality Finale Ligure.

19.02.2024 Video: Záver úvodnej etape UAE Tour poznačil nepríjemný hromadný pád, šprint vyhral Merlier.

Ako prvý sa rozbehol do šprintu Fernando Gaviria, ale začal priskoro a víťazom sa stal suverénne Tim Merlier pred Arvidom de Kleijnom a Markom Stewartom.

Zavrieť reklamu