Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Video: Remco Evenepoel vrazil medzi ľudí a spadol na hlavu po víťaznom prejazde cieľom na Vuelte

Evenepoel utrpel pri páde tržnú ranu nad obočím, ale žiadne iné vážnejšie zranenia. "Aspoň budem menej vážiť v kopcoch," vtipkoval mladý Belgičan.
Martin Sarvaš
Video: Remco Evenepoel vrazil medzi ľudí a spadol na hlavu po víťaznom prejazde cieľom na Vuelte

Obhajca titulu pretekov Vuelta a España Remco Evenepoel si pripísal prvé etapové víťazstvo na tohtoročnej Vuelte hneď pri prvej možnej príležitosti v horskej tretej etape.

Evenepoel bol najrýchlejší zo skupiny favoritov v šprinte na vrchole stúpania Arinsal (8,3km / 7,7%).

23-ročný Belgičan však upútal na seba pozornosť nielen svojim výkonom a víťazstvom, ale aj nepríjemným pádom po prejazde cieľom.

Za cieľom nasledoval jemný zjazd a Evenepoel nestihol zabrzdiť a vrazil do členky jedného z tímov, ktorá mala povolenie stáť bližšie za cieľom. Pri páde si spôsobil tržnú ranu pri obočí, no nemal by mať žiadne vážnejšie zranenia.

„Opäť tu boli nejaké bezpečnostné otázky. Bolo to len 50 metrov po cieľovej čiare a je to tretí deň v rade, čo sú nejaké problémy. Po cieľovej rovinke nebolo dosť miesta, išiel som medzi kamery a soigneurov. Ale z hlavy mi odišla len koža a mäso, ale to je dobré, pretože to mám menšiu váhu do kopcov,“ zavtipkoval Evenepoel.

„V skutočnosti nebolo plánované prebrať si červený dres tak skoro, ale ak môžete bojovať o etapové víťazstvo, musíte to urobiť, a ak si potom vezmete červený dres, je to pekný bonus,“ povedal.

Videá z pádu Remca Evenepoela:

„Dnes sme ukázali, že môžeme vyhrať aj inak ako vždy útočiť a je dobré poraziť ostatných v šprinte do kopca,“ povedal Evenepoel. „Je dobré, keď ostatní vedia, že to dokážem.“

„Môj dobrý priateľ [a tímový kolega] Louis Vervaeke mi dnes ráno povedal, že môžem vyhrať v šprinte v malej skupine a mal pravdu. Bola to pre mňa nová stratégia jazdiť v defenzíve, takže som musel byť trpezlivý a dobre načasovať svoj posledný útok,“ povedal Evenepoel.

„Naozaj ukázali, čo dokážu za tieto tri dni. Som na nich veľmi hrdý. Dvaja Taliani [Andrea Baglioli a Mattia Cattaneo] ovládali Ordino, Louis bol skvelý v zajzde, Pieter [Serry] a Kasper [Pedersen] kontrolovali všetko na rovine a James [Knox] a Jan [Hirt] ma podporovali, keď začali veľké útoky.“

Aktuality

12:41 Tadej Pogačar prekonal 31-ročný rekord Lancea Armstronga šialeným výkonom v stúpaní Pla d’Adet.

Pogačar predviedol jeden z najpôsobivejších vrchárskych výkonov v histórii cyklistiky a Armstrongov rekord prekonal o necelé dve minúty.

11:58 Fotogaléria: Najlepšie momenty 14. etapy Tour de France 2024.

Pozrite si skvelé fotografie zo štrnástej etapy Tour de France 2024.

Včera 17:32 Tadej Pogačar potvrdil svoju dominanciu na Tour de France, porazil Vingegaarda a vyhral horskú 14. etapu.

Pogačar zaútočil 4,6 km pred cieľom v stúpaní Pla d’Adet a do cieľa prišiel osamote s 39-sekundovým náskokom pred druhým Jonasom Vingegaardom. Tretí Remco Evenepoel finišoval so stratou 1:10 min.

Včera 16:32 Zoznam jazdcov, ktorí odstúpili z Tour de France 2024.

Z Tour de France odstúpilo zatiaľ 22 jazdcov. Počas 14. etapy odstúpili Alberto Bettiol, Louis Vervaeke, Amaury Capiot a na štart sa nepostavil Tom Pidcock.

Včera 14:50 Najdrahší bicykel na Tour de France 2024 stojí šialených 50-tisíc eur.

Zatiaľ čo z klasických bicyklov je najdrahším bicyklom na Tour limitovaná edícia tímu Red Bull-Bora-Hansgrohe S-Works Tarmac SL8 od Specializedu za 17-tisíc eur, celkovo najdrahší stroj na Tour de France je časovka od Pinarella tímu Ineos Grenadiers.

Zavrieť reklamu