Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Spojenie Jumbo-Visma so Soudal Quick-Step by mohlo pripraviť o prácu 20 jazdcov

Za Quick-Step mal jazdiť v budúcej sezóne aj 20-ročný slovenský talent Martin Svrček, ktorého budúcnosť je tiež otázna.
Martin Sarvaš
Foto: A.S.O. / Maxime Delobel

Jeden z popredných cyklistických agentov pre GCN povedal, že zlúčenie tímov Jumbo-Visma so Soudal Quick-Step „môže pripraviť o prácu až 20 jazdcov“.

A nejde iba o jazdcov, ale aj o personál. Celkovo zamestnáva belgický tím okolo sto ľudí, z ktorých by bola väčšina náhle bez práce.

Vyzerá to tak, že jadro zlúčeného tímu budú tvoriť súčasný jazdci tímu Jumbo-Visma a doplnia ho niekoľkými pretekármi Quick-Stepu.

Oba tímy majú na rok 2024 zazmluvnených viac ako 25 jazdcov a podľa viacerých zdrojov okolo oboch tímov si Jumbo-Visma v budúcom roku vyberie do svojho zoznamu asi šesť jazdcov z belgického tímu.

Zatiaľ však nie je jasné, kto bude jazdiť za aký tím, takže aj budúcnosť Remca Evenepoela je zatiaľ neistá, aj keď je spájaný s prestupom do Ineos Grenadiers.

Pozrite si tiež

Je jasné, že veľké mená ako Julian Alaphilippe, Kasper Asgreen či Tim Merlier by absolútne nemali problém nájsť si nové pôsobisko či zotrvať v novom „supertíme“.

Otázne je, čo bude s jazdcami ako je napríklad aj 20-ročný Martin Svrček, ktorý mal ešte celú budúcu sezónu jazdiť za Quick-Step.

Neistú budúcnosť majú aj ženy v tíme AG Insurance – Soudal Quick-Step, keďže Jumbo-Visma má tiež svoj vlastný ženský tím.

Podľa pravidiel UCI nesmú jazdci a agenti oslovovať iné tímy s cieľom nájsť si kontrakt na budúci rok až do polovice októbra, kedy budú podané žiadosti o tímové licencie.

Ak by však tím Soudal Quick-Step oznámil, že končí, mohli by si začať hľadať zmluvy v iných tímoch.

Komunikácia zo strany vedenia Quick-Step-u sa však doposiaľ obmedzila na jedinú internú správu z minulého týždňa, ktorá vyzývala na trpezlivosť, pokoj a dôveru.

„Obávam sa, že v týchto situáciách sú to jazdci, ktorí na to doplatia. Dúfam, že tí, ktorí rozhodujú, budú brať ohľad na jazdcov,“ povedal pre GCN agent João Correia, ktorý vedie agentúru Corso rider zastupujúcu viacero známych profesionálnych cyklistov ako Mads Pedersen či Tao Geoghegana Hart.

Väčšina tímov má pre budúci rok už plné súpisky, a aj keď ešte zopár voľných miest majú Movistar, Astana a Ineos Grenadiers stále k dispozícii, určite sa nájdu jazdci, ktorí zrejme prestup nestihnú, ak dôjde k zlúčeniu.

Aktuality

Včera 17:37 Video: Laurenz Rex oslavoval priskoro a takmer prišiel o víťazstvo na klasike Le Samyn.

Tesne pred cieľovou čiarou už 24-ročný Belgičan zdvihol ruky z riadidiel a išiel oslavovať, keď ho zrazu dobehol António Morgado. Nakoniec sa však ukázalo, že Rex prešiel cieľovou čiarou ako prvý.

Včera 15:44 Rozhovor: V Bratislave slávnostne otvoria prvý špecializovaný CUBE Store na Slovensku.

Slávnostné otvorenie prebehne v sobotu 2. marca v priestoroch predajne na Hodonínskej ulici o 14. hod.

Včera 12:43 Fotogaléria: 50 úžasných fotografií a skvelých momentov zo Strade Bianche.

Na pretekoch Strade Bianche štartoval 9-krát aj Peter Sagan a dvakrát skončil druhý, ale ani raz sa mu nepodarilo vyhrať.

Včera 11:34 Peter Sagan je od olympiády ďaleko ako Bratislava od Paríža, píše Denník N.

Účasť na Olympijských hrách v Paríži bol hlavným cieľom Sagana po ukončení profesionálnej kariéry v cestnej cyklistike. Musel by však dostať tzv. divokú kartu, keďže dostatok bodov na kvalifikáciu nezískal.

Včera 11:09 Na najťažšom Strade Bianche v histórii budú bojovať o ďalšie tituly Tadej Pogačar aj Tom Pidcock.

Trasa má až 215 km aj viac štrkových sektorov. Organizátori toskánskej klasiky by chceli, aby sa Strade Bianche zaradilo medzi cyklistické monumenty.

Zavrieť reklamu