Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Len 22-ročný cyklista tímu Jumbo-Visma mal v tele zakázanú látku, tím ho dočasne suspendoval

Nemecký cyklista Michel Hessmann mal pozitívny test na diuretikum a hrozí mu trest 4-ročného zákazu činnosti.
Martin Sarvaš
Len 22-ročný cyklista tímu Jumbo-Visma mal v tele zakázanú látku, tím ho dočasne suspendoval

Tím Jumbo-Visma dočasne suspendoval mladého pretekára Michela Hessmanna po tom, čo mal 22-ročný nemecký jazdec pozitívny test na zakázanú látku v mimosúťažnom teste vykonanom 14. júna.

Hessmann sa pripojil k tímu Jumbo-Visma WorldTour v roku 2022 po dvoch rokoch s vývojovým tímom.  Mimosúťažný dopingový test absolvoval dva týždne po Giro d’Italia, kde pomohol Primožovi Rogličovi vyhrať ružový dres.

Tím uviedol, že Hessmann mal pozitívny test na diuretikum a momentálne sa čaká na dopingové vyšetrovanie.

O akú konkrétnu látku išlo, tím neuvádza.

Diuretiká zvyšujú vylučovanie vody z tela a používajú sa aj na liečbu opuchov, srdcového zlyhania a ako prevencia ochorení obličiek. Stáva sa, že športovci používajú tieto lieky na odvodnenie a chudnutie, najmä v kulturistike.

„Bola to mimosúťažná kontrola 14. júna v Nemecku. Zistený produkt je diuretikum. Čakáme na výsledky ďalšieho výskumu. Michel bol suspendovaý tímom až do odvolania,“ uviedol Jumbo-Visma vo vyhlásení zverejnenom na Twitteri.

Podľa kódexu Svetovej antidopingovej agentúry hrozí Hessmannovi zákaz činnosti až na štyri roky, ak nevie vysvetliť, prečo mal pozitívny test na diuretikum. Zákaz by sa mohol znížiť, ak dokáže, že látku dostal do tela v kontaminovanom doplnku alebo ak existovali iné okolnosti.

Aktuality

09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Včera 17:15 Janka Keseg Števková a Jakub Jenčuš vyhrali najdlhšiu 80 km trať v rámci Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón (výsledky+galéria).

Predposledný septembrový víkend bola Bratislava dejiskom jedného z najpopulárnejších slovenských MTB maratónov.

Včera 15:07 Simona Kuchyňková vyhrala posledné kolo Českej Enduroséria a stala sa jej celkovou víťazkou.

Česká Enduroserie mala cez víkend na programe svoje posledné kolo v roku 2023 a to aj so slovenskou účasťou.

Včera 11:27 Wout van Aert má zmiešané pocity po zisku trinásteho striebra na majstrovstvách.

29-ročný Belgičan skončil počas svojej kariéry už 13-krát na druhom mieste na svetovom resp. európskom šampionáte i olympiáde. Tento rok získal striebro na majstrovstvách sveta v cyklokrose aj v cestnej cyklistike, pričom v oboch prípadoch ho predbehol Mathieu van der Poel.

Zavrieť reklamu