Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Vingegaarda obviňujú z dopingu: Ideme na iné palivo ako Armstrong. Neberiem nič, čo by som nedal dcére

Vingegaard predviedol v horskej časovke i kráľovskej etape tak dominantný výkon, že sa opäť začalo konšpirovať o tom, že berie doping.
Martin Sarvaš
Vingegaarda obviňujú z dopingu: Ideme na iné palivo ako Armstrong. Neberiem nič, čo by som nedal dcére

Jonas Vingegaard na Tour de France 2023 - Foto: A.S.O. / Pauline Ballet

Jonas Vingegaard sa v posledných dňoch čoraz častejšie stretáva s otázkami ohľadom dopingu, pretože v horskej časovke na Tour de France predviedol absolútne dominantný výkon, ktorým deklasoval nielen Tadeja Pogačara, ale všetkých ostatných pretekárov.

Svoj výkon potvrdil aj o deň neskôr v kráľovskej etape, v ktorej definitívne zlomil Pogačara a vytvoril si výrazný náskok (7:35 min) na čele celkovej klasifikácie.

„Chápem ten skepticizmus. Chápem, že pre niektorých ľudí je ťažké uveriť cyklistike vzhľadom na to, čo sa stalo v minulosti. Ale sme iní jazdci ako vtedy,“ cituje Vingegaarda portál Wielerflits.

O tom, ako je možné že Jonas Vingegaard vyhral časovku na Tour de France takým obrovským rozdielom, si môžete prečítať tu.

„Neberiem nič, čo by som nedal svojej dcére“

„A s rukou na srdci môžem povedať: Neberiem nič, nerobím nič, čo je zakázané. Neberiem nič, čo by som nedal svojej dcére.“

Vingegaard, Pogačar a všetci jazdci ich tímov Jumbo-Visma a UAE Emirates podstúpili po časovke aj dodatočné krvné testy na doping.

V rozhovoroch pre holandský portál NOS po opakovaných otázkach o dopingu bola jeho odpoveď ostrejšia: „Môžem povedať, že to nie sú časy ako s Lanceom Armstrongom. Jazdíme na iné palivo ako Armstrong.“

„Šport je teraz jednoznačne iný. Som šťastný, že som v utorok vyhral etapu a som si stopercentne istý, že tie víťazstvá mi už nikto nevezme,“ dodal Jonas Vingegaard.

Šéf Jumbo-Visma: Neviem, čo ešte viac máme robiť

„Neviem, čo ešte viac máme robiť. Máme s nami dva kamerové tímy 24 hodín denne, 7 dní v týždni, s Netflixom a Amazonom, a tri roky sme mali v tíme spisovateľa knihy. Minulý rok sme mali s nami na pár dní v tréningovom kempe novinára z L’Équipe,“ hovorí šéf tímu Jumbo-Visma Richard Plugge.

„Vždy otvárame svoje brány a myslím si, že najmä novinári by mali vynaložiť trochu viac úsilia na [analýzu] toho, čo sa deje.“

„Myslím si tiež, že je to práca a zodpovednosť niektorých novinárov pozrieť sa na to trochu hlbšie, než len rozširovať podozrenie,“ reagoval Plugge na obvinenia o dopingu.

„Samozrejme, tento šport má dlhú históriu, ale myslím si, že WADA povedala, že sme kedysi boli najhorším dieťaťom v triede a dnes sme boli v prvej trojke. Otvárame svoje dvere, sme transparentní, robíme čo najviac. A áno, na všetky otázky vám vždy radi odpovieme,“ dodal Richard Plugge.

Aktuality

Včera 17:18 SRAM vyvinuli pohon Eagle Powertrain, ktorý udáva nový trend automatického radenia.

Motor od spoločnosti Brose je skombinovaný s technológiou Eagle Transmission a umožňuje automatické radenie.

Včera 11:21 Tím Jumbo-Visma potvrdil, že súhlasí s odchodom Primoža Rogliča.

Aj keď ešte počas Vuelty hovoril šéf tímu Richard Plugge, že „prestup Primoža Rogliča neprichádza do úvahy“, situácia sa zmenila, vzhľadom na čoraz reálnejšie zlúčenie tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step. (Het Nieuwsblad)

Včera 11:21 Veľká fotogaléria: Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón objektívom Maxa Čistého.

Máme tu pre vás ďalšiu fotogalériu z víkendového Kaktus Bike Bratislavského MTB maratónu, tentokrát od mladého fotografa Maxa Čistého.

Včera 11:00 Specialized má byť sponzorom pre bicykle v zlúčenom tíme Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step.

Začiatkom tohto týždňa sa v Brede konalo stretnutie medzi výkonným predstaviteľom Jumbo-Visma a delegáciou zo Specializedu. (HLN)

Včera 10:44 Odíde Primož Roglič z Jumbo-Visma? Záujem majú Ineos, Lidl-Trek, Bahrain aj Movistar.

Zlúčenie tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step je čoraz reálnejšie, čo znamená aj pravdepodobnejší odchod Primoža Rogliča z tímu. (GCN)

Zavrieť reklamu