Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU SO ŠTARTOVNÝM NA BAJKULA BRATISLAVSKÉ ENDURO SPOLU ZA 39€!
Novinky

Foto: Tréning Sagana, Van der Poela, Pidcocka, Schurtera a ďalších na MS v horskej cyklistike

Pozrite si skvelé momenty z tréningov na majstrovskej trati v škótskom Glentress Foreste.
Martin Sarvaš
 Foto: Tréning Sagana, Van der Poela, Pidcocka, Schurtera a ďalších na MS v horskej cyklistike

Na Majstrovstvách sveta v horskej cyklistike sa stretnú najväčšie mená z tohto športu. Na štarte nebude chýbať olympijský šampión Tom Pidcock, 10-násobný majster sveta v XCO Nino Schurter, čerstvý majster sveta v cestnej cyklistike Mathieu van der Poel a spolu s nimi bude pretekať aj Peter Sagan.

Pidcock aj Sagan budú pretekať aj v disciplíne na krátkom okruhu XCC, zatiaľ čo Van der Poel odštartuje len na pretekoch XCO.

Majstrovstvá sveta v cross-country XCC sa uskutočnia vo štvrtok 10. augusta a disciplína XCO je na pláne na sobotu 12. augusta.

Mathieu van der Poel sa vyjadril, že by bol spokojný, ak by skončil v top15, zatiaľ čo Pidcock a Schurter patria medzi najväčších favoritov na zisk dúhového dresu.

Ambície Petra Sagana sú v zisku čo najviac UCI bodov, aby si zabezpečil účasť na budúcoročnej Olympiáde v Paríži, kde chce štartovať na horskom bicykli.

Aktuality

Včera 14:03 Od prvej idey až po prvý vlastný bicykel. Ako založiť na Slovensku bicyklovú značku?

Dá sa vôbec pri súčasnej konkurencii v bicyklovom priemysle vybudovať nová úspešná bicyklová značka? Aké sú na to potrebné predpoklady, akým chybám je nutné sa vyhnúť a aký kapitál na to potrebujete?

Včera 12:19 Mark Cavendish odkladá odchod do „dôchodku“ a opäť sa pokúsi prekonať historický rekord.

„Tešil som sa, že nebudem musieť každý deň vstávať a trénovať,“ povedal 38-ročný Cavendish, ktorý plánoval tento rok ukončiť kariéru, ale napokon si svoje rozhodnutie rozmyslel.

Včera 10:30 Belgický talent Ilan van Wilder: Nesúhlasíme s týmito sračkami, chceme pokračovať ako Soudal Quick-Step.

Len 23-ročný Belgičan využil svoje dominantné víťazstvo Tre Valli Varesine v rozhovore po pretekoch aj na to, aby vyjadril svoj kritický názor na potenciálne spojenie jeho tímu Soudal Quick-Step a Jumbo-Visma.

Včera 10:07 UCI potvrdila zámer spojenia tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step.

„UCI upozorňuje, že každá takáto operácia musí byť v súlade s postupmi a ustanoveniami stanovenými v predpisoch UCI, ktoré najmä umožňujú zabezpečiť dodržiavanie zmluvných ustanovení pre všetkých zamestnancov daných tímov (jazdcov, ale aj vedenie tímu a ďalší personál, ako sú lekári, mechanici, športoví asistenti, jazdci atď.), čo má pre UCI prvoradý význam,“ píše vo vyhlásení Medzinárodná cyklistická únia.

03.10.2023 Len 23-ročný Ilan van Wilder prekvapil Pogačara aj Rogliča a vyhral taliansku klasiku Tre Valli Varesine.

Mladý belgický talent tímu Soudal Quick-Step zaútočil zo skupiny favoritov 9,5 km pred koncom, na jeho zrýchlenie nikto nezareagoval, a do cieľa išiel sám. Druhý skončil Richard Carapaz a v šprinte o tretie miesto bol najrýchlejší Aleksandr Vlasov pred Primožom Rogličom a Tadejom Pogačarom.

Zavrieť reklamu