Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Martin Knapec využil zjazdárske skúsenosti a skončil štrnásty na Majstrovstvách sveta v horskej cyklistike E-MTB

Majstrom sveta na horských elektrobicykloch sa stal Švajčiar Joris Ryf.
Martin Sarvaš
Martin Knapec využil zjazdárske skúsenosti a skončil štrnásty na Majstrovstvách sveta v horskej cyklistike E-MTB

Martin Kapec skončil na úctyhodnom štrnástom mieste na na Majstrovstvách sveta v horskej cyklistike v disciplíne E-MTB.

Do cieľa prišiel so stratou 5:44 min na víťaza zo Švajčiarska Jorisa Ryfa. Striebro získal Francúz Hugo Pigeon a bronz jeho krajan Jerome Gilloux.

Martin Knapec štartoval zo zadných miest, ale postupne sa mu počas šiestich kôl darilo posúvať dopredu. Ako sám povedal, jazdcov na trati sa mu darilo predbiehať najmä v zjazdoch, keďže práve zo zjazdu a endura má veľa skúseností.

„Po prvom kole som si myslel, že načo som sa to zase nahovoril, ale časom som si to vychutnával stále viac a viac. Taktizoval som, vedel som, kedy súperov obehnúť a v zjazde som im to nasekal. Takže cestári a krosári, jazdite viac dole kopcom ako hore kopcom,“ usmieval sa Knapec po pretekoch.

Pri prejazde cieľom potešil Martin Knapec fanúšikov štýlovou jazdou po zadnom kolese.

Výsledky Majstrovstiev sveta v horskej cyklistike E-MTB 2023

Aktuality

17:37 Dylan Groenewegen vyhral v šprinte úvodnú etapu Okolo Slovinska, jedinú horskú prémiu získal jazdec Pierre Baguette.

Groenewegen vyhral tesne pred Alexandrom Kristoffom a tretí finišoval Phil Bauhaus. Z jazdcov slovenského tímu Pierre Baguette sa umiestnil najlepšie Adam Líška, ktorý skončil na 22. mieste, zatiaľ čo jeho český tímový kolega Tomáš Kalojíros sa dostal do úniku a vybojoval jediný možný bod na horskej prémii, takže sa oblečie do dresu lídra súťaže vrchárov.

17:06 Torstein Træen vyhral z úniku horskú 4. etapu Okolo Švajčiarska, do žltého dresu sa oblečie Adam Yates.

Etapa sa končila na vrchole stúpania Gotthard Pass, v ktorom sa dokázal Nór Træen ako jediný jazdec z úniku udržať pred favoritmi celkovej klasifikácie. Adam Yates zaútočil 4 km pred cieľom, vytvoril si veľký náskok a skončil druhý, vďaka čomu sa stal priebežným lídrom celkového hodnotenia.

11:35 Rebríček 10 najbezpečnejších cestných heliem roku 2024.

Americký technický inštitút Virginia Tech otestoval 89 cestných heliem, z ktorých najlepšie vyšla prilba Giro Aries Spherical.

09:52 Foto: Nový majstrovský špeciál Canyon Aeroad Mathieu van der Poela.

Nový pretekársky bicykel Mathieu van der Poela má nielen nový dizajn, ale ide tiež o prototyp nového modelu Aeroad, ktorý Canyon ešte nepredstavil.

09:30 Desaťkrát silnejší ako tramadol – UCI sa obáva rozšírenia lieku tapentadol v profesionálnom pelotóne.

Tapentadol je liek na tlmenie stredne silnej až silnej bolesti, ktorý účinkuje ako opioid a zároveň zvyšuje hladiny norepinefrínu v mozgu.

Zavrieť reklamu