Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Fotogaléria: 10 skvelých fotografií Mathieu van der Poela z Majstrovstiev sveta v cestnej cyklistike

Pozrite si desať skvelých momentov z pretekov, na ktorých získal Mathieu van der Poel dúhový dres majstra sveta.
Martin Sarvaš

Mathieu van der Poel predviedol na Majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike neuveriteľný výkon a dúhový dres získal po dominantnom 22-kilometrovom sóle, a nezastavil ho ani nepríjemný pád 16,5 km pred koncom.

„Znamená to všetko. Bol to jeden z najväčších cieľov, ktoré mi zostali, a vyhrať ho [dúhový dres] je úžasné,“ povedal po pretekoch Mathieu van der Poel.

„Podľa mňa to zavŕšilo moju kariéru. Pre mňa je to najväčšie víťazstvo na ceste. Neviem si ešte predstaviť, že by som rok nosil dúhový dres.“

Van der Poel povedal, že vopred vedel, kde má zaútočiť: „Vedel som, že toto bol najťažší moment pretekov, najmä preto, že ste mali zjazd a hneď ďalší kopec. Na konci som sa cítil stále dosť silný a všimol som si, že zvyšok je už trochu na hranici možností.“

„Potom, keď som odišiel, nečakal som, že budem mať okamžite náskok, ale keď som videl, že ma nikto nesleduje, dalo mi to krídla. Až do toho pádu som len lietal po trati.“

Aktuality

11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu