Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Peter Sagan po rozlúčke s Tour de France: Som unavený. Život ide ďalej, šou musí pokračovať

Tour de France 2023 je poslednou, na ktorej trojnásobný majster sveta štartoval, keďže sezóna 2023 je pre Petra Sagana poslednou v profesionálnom pelotóne.
Martin Sarvaš
Peter Sagan po rozlúčke s Tour de France: Som unavený. Život ide ďalej, šou musí pokračovať

Peter Sagan ukončil v Paríži svoju poslednú účasť na Tour de France, na ktorej dosiahol obrovské úspechy, ktoré tak skoro niekto neprekoná.

Vyhral sedem zelených dresov, celkovo 12 etáp, 22-krát skončil druhý a 10-krát tretí, takže dohromady má 44 pódiových umiestnení z Tour de France. V zelenom drese odjazdil dohromady 130 dní a 4 dni bol oblečený v žltom.

„Som unavený. Život ide ďalej, šou musí pokračovať. Konečne sme v Paríži. Som rád, že to bola posledná Tour. Prežil som skvelé momenty v cestnej cyklistike a na Tour de France,“ povedal v rozhovore pre Eurosport po dojazde poslednej etapy.

„Zažil som tu krásne momenty, Tour sú najväčšie a najlepšie preteky na svete, ale už mám toho dosť. Som rád, že je to posledná Tour,“ povedal Sagan.

„Nebol som taký dobrý, ako by som chcel byť, ale z tejto Tour nemám ani zlý pocit. Hodnotím ju dobre. Nepochybne je to niečo špeciálne vďaka nadšeniu fanúšikov.“

„Vždy som sa tu cítil milovaný. S Tour to bolo ako milostný príbeh a túto rozlúčku si budem navždy pamätať. Mal som kariéru s vrcholmi aj pádmi, no plnú skvelých momentov,“ dodal Peter Sagan.

Na otázku, ktoré víťazstvo na Tour je preňho najkrajšie odpovedal: „Ťažko povedať, vyhral som dvanásť etáp, ale pre mňa osobne je to úplne prvá. Bol som mladý, prvýkrát na Tour de France a vyhral som hneď prvú etapu, je to špeciálne.“

Peter Sagan má momentálne v programe účasť na Majstrovstvách sveta v Glasgowe, kde bude pretekať nielen na cestnom, ale aj horskom bicykli.

„Máme celkom náročný program vo Francúzku, pretože o dva týždne sú Majstrovstvá sveta. Chcem skúsiť cestné preteky a aj horské, aby som sa kvalifikoval na budúcoročnú Olympiádu.“

Peter Sagan tento rok končí s profesionálnou kariérou v cestnej cyklistike a budúci rok chce finálne ukončiť svoje pôsobenie v cyklistike na Olympijských hrách v Paríži na horskom bicykli.

Najväčšie úspechy Petra Sagana na Tour de France

  • 7-krát vyhral zelený dres pre víťaza bodovacej súťaže
  • 12-krát sa tešil z etapového víťazstva
  • 22-krát skončil druhý a 10-krát tretí
  • 92-krát sa umiestnil v etape v top10
  • 130 dní bol oblečený v zelenom drese
  • 4 dni bol oblečený v žltom drese
  • pri svojej prvej účasti v roku 2012 vyhral hneď prvú etapu

Aktuality

Včera 15:56 Nová Merida One-Sixty FR kombinuje 180 mm zdvih s mullet kolesami.

Bicykel určený primárne na zábavu v bikeparku a na tých najdrsnejších enduro trailoch má odolné komponenty a priaznivý pomer cena/výkon.

Včera 13:01 Kvíz: Viete, čo robia v skutočnosti sponzori najväčších cyklistických tímov?

Ich mená poznáme všetci takmer naspamäť, ale viete, čo vlastne znamenajú a čomu sa venujú sponzori najväčších cyklistických tímov? Niektoré odpovede vás určite prekvapia a asi aj pobavia, keďže veľká väčšina sponzorov nemá s bicyklovým priemyslom nič spoločné.

Včera 12:02 Video: Elitní XC pretekári testovali cez víkend olympijskú trať v Paríži.

Sobota slúžila na zoznámenie sa s traťou a v nedeľu sa jazdci pustili do pretekania. Víkend mal organizátorom priniesť množstvo údajov a spätnú väzbu o trati a zázemí pretekov, ktoré bude počas olympiády čeliť náporu ľudí.

Včera 09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

Včera 09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Zavrieť reklamu