Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Video: Porazil niekto Petra Sagan v súťaži o najdlhšie „wheelie“ na Tour de France?

V jazde po zadnom kolese patrí Peter Sagan medzi najlepších na svete a v súťaži na Tour 2023 prešiel obdivuhodných 320 metrov.
Martin Sarvaš
 Video: Porazil niekto Petra Sagan v súťaži o najdlhšie „wheelie“ na Tour de France?

Peter Sagan počas súťaže o najdlhšie wheelie na Tour de France 2023. Foto: Tour de Tietema

Peter Sagan sa rozlúčil s Tour de France úctyhodnými výkonmi, a aj keď sa mu nepodarilo vyhrať etapu, stále je disciplína, v ktorej patrí medzi najlepších na svete, a to je jazda po zadnom kolese – wheelie.

Počas posledného týždňa, pred štartom časovky, mali možnosť jazdci predviesť nielen to, akú majú silu v nohách, ale aj svoje technické zručnosti.

Peter Sagan prešiel po zadnom kolese obdivuhodných 320 metrov, a aby to nemal až také ľahké, držal sa riadidiel iba jednou rukou.

Sagan bol suverénne najlepší v disciplíne wheelie s jednou rukou, ale našiel sa jeden jazdec, ktorý prešiel po zadnom kolese ešte viac ako trojnásobný majster sveta.

Taliansky jazdec tímu Arkéa Samsic Luca Mozzato prešiel po zadnom kolese rekordných 460 metrov, a tak sa stal víťazom súťaže o najdlhšie wheelie. Peter Sagan bol druhý najlepší a na treťom mieste skončil Tobias Johannessen z tímu Uno-X, ktorý prešiel 210 metrov.

Súťaž o najdlhšie wheelie na Tour de France 2023:

Výsledky súťaže o najdlhšie wheelie na Tour de France 2023

Aktuality

14:16 Tadej Pogačar ani Jonas Vingegaard sa nezúčastnia na pretekoch Vuelta a España 2024.

Aj keď by Pogačar mohol získať všetky tri tituly z pretekov Grand Tour v jednom roku, čo sa doposiaľ ešte nikomu nepodarilo, chce si oddýchnuť a ďalším najväčším cieľom bude zisk dúhového dresu majstra sveta.

13:41 Jonas Vingegaard je hrdinom Tour de France aj bez žltého dresu.

Tri mesiace pred štartom na Tour spadol a utrpel zlomeniny rebier, kľúčnej kosti a pneumotorax. V priebehu pár týždňov sa dokázal dostať do životnej formy, a aj keď zo zostavy tímu Visma vypadli kľúčoví domestici, Vingegaard predviedol neuveriteľné výkony.

Včera 14:02 Biniam Girmay po zisku zeleného dresu na Tour de France predĺžil zmluvu s tímom Intermarché do roku 2028.

„Intermarché-Wanty je pre mňa ako rodina. Výsledky dosiahnuté počas tejto Tour de France potvrdili, že je to pre mňa dokonalý tím na dosiahnutie mojich cieľov, s vysoko rozvinutou výkonnostnou štruktúrou, ale pri zachovaní rodinnej atmosféry,“ povedal Girmay.

Včera 11:54 Víťazný bicykel Tour de France 2024: Colnago V4Rs Tadeja Pogačara s extrémne širokými plášťami a extrémne krátkymi kľukami.

Nikto iný nemal na Tour de France širšie plášte ako Tadej Pogačar. Pozrite si detaily a celú špecifikáciu Colnaga V4Rs Tadeja Pogačara na Tour de France 2024.

Včera 10:55 Koľko peňazí zarobili tímy na prémiách Tour de France? Tím UAE s Tadejom Pogačarom získal cez 800-tisíc eur.

Na Tour de France sa rozdelilo na prémiách takmer 2,3 milióna eur. Veľkým prekvapením bol tím Intermarché-Wanty, ktorý má jeden z najmenších rozpočtov v kategórii WorldTour, ale vďaka úspechom Biniama Girmaya skončil ako štvrtý najlepšie zarábajúci tím na Tour de France.

Zavrieť reklamu