Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Video: Porazil niekto Petra Sagan v súťaži o najdlhšie „wheelie“ na Tour de France?

V jazde po zadnom kolese patrí Peter Sagan medzi najlepších na svete a v súťaži na Tour 2023 prešiel obdivuhodných 320 metrov.
Martin Sarvaš
 Video: Porazil niekto Petra Sagan v súťaži o najdlhšie „wheelie“ na Tour de France?

Peter Sagan počas súťaže o najdlhšie wheelie na Tour de France 2023. Foto: Tour de Tietema

Peter Sagan sa rozlúčil s Tour de France úctyhodnými výkonmi, a aj keď sa mu nepodarilo vyhrať etapu, stále je disciplína, v ktorej patrí medzi najlepších na svete, a to je jazda po zadnom kolese – wheelie.

Počas posledného týždňa, pred štartom časovky, mali možnosť jazdci predviesť nielen to, akú majú silu v nohách, ale aj svoje technické zručnosti.

Peter Sagan prešiel po zadnom kolese obdivuhodných 320 metrov, a aby to nemal až také ľahké, držal sa riadidiel iba jednou rukou.

Sagan bol suverénne najlepší v disciplíne wheelie s jednou rukou, ale našiel sa jeden jazdec, ktorý prešiel po zadnom kolese ešte viac ako trojnásobný majster sveta.

Taliansky jazdec tímu Arkéa Samsic Luca Mozzato prešiel po zadnom kolese rekordných 460 metrov, a tak sa stal víťazom súťaže o najdlhšie wheelie. Peter Sagan bol druhý najlepší a na treťom mieste skončil Tobias Johannessen z tímu Uno-X, ktorý prešiel 210 metrov.

Súťaž o najdlhšie wheelie na Tour de France 2023:

Výsledky súťaže o najdlhšie wheelie na Tour de France 2023

Aktuality

10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Včera 10:40 Video: Do cieľa prišiel celý od krvi. Stefan Küng spadol hlavou na bariéru a zlomil si ruku aj lícnu kosť.

Švajčiarsky jazdec mal našliapnuté k skvelému výsledku a pódiovému umiestneniu na Majstrovstvách Európy v časovke, avšak v závere nepríjemne spadol hlavou na bariéru vedľa cesty. Napriek tvrdému pádu a početným zraneniam časovku dokončil a zakrvavený prešiel cieľom na 11. mieste.

 

Zavrieť reklamu