Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Lance Armstrong: Ak by Cavendishovi rozbiehal šprint Mathieu van der Poel, už by etapu vyhral

"Ak máte takú 'motorku' ako tímového kolegu, už by bol koniec," hovorí Lance Armstrong v podcaste The Move o Mathieu van der Poelovi. Mark Cavendish odstúpil z Tour de France po páde v ôsmej etape, pri ktorom si zlomil kľúčnu kosť. 
Martin Sarvaš
Lance Armstrong: Ak by Cavendishovi rozbiehal šprint Mathieu van der Poel, už by etapu vyhral

Mark Cavendish mal na dosah prekonanie historického rekordu v počte víťazných etáp na Tour de France (34), o ktorý sa momentálne delí s Eddym Merckxom.

Bohužiaľ, počas ôsmej etapy Tour de France 2023, nepríjemne spadol, pri tvrdom páde utrpel zlomeninu kľúčnej kosti a z pretekov odstúpil.

Keďže Cavendish počas Giro d’Italia potvrdil, že sezóna 2023 bude jeho poslednou v profesionálnom pelotóne, rekord v počte víťazných etáp na Tour de France sa mu už nikdy nepodarí prekonať.

Armstrong: Ak by mu rozbiehal šprint Mathieu van der Poel, už by etapu vyhral

Lance Armstrong komentuje Tour de France prostredníctvom svojho podcastu The Move a v poslednom dieli hovoril aj o nešťastnom konci Marka Cavendisha na Tour.

„Ak by Cavendishovi rozbiehal šprint Mathieu van der Poel, už by etapu vyhral. Ak máte takú ‚motorku‘ ako tímového kolegu, už by bol koniec,“ povedal Armstrong.

Mathieu van der Poel totiž vždy posledným jazdcom tímu Alpecin-Deceuninck, ktorý rozbiehal šprinty pre Jaspera Philipsena a Philipsen z toho vyťažil už tri etapové víťazstvá na tohtoročnej Tour a tiež veľký náskok vo vedení bodovacej súťaže.

Mark Cavendish bol najbližšie k prekonaniu rekordu v počte víťazných etáp na Tour de France v siedmej etape, kedy viedol avšak v hromadnom šprinte ho pred cieľovou čiarou predbehol práve Jasper Philipsen.

Cavendish povedal, že v takejto dobrej forme ešte nikdy nebol

V podcaste Armstrong hovoril o možnosti, že by Cavendish tento rok ešte neukončil kariéru, aj keď to plánoval.

„Mal obrovskú motiváciu pre Tour de France. Išiel na Giro len kvôli príprave na Tour, takže bude určite mentálne náročné sa z toho dostať.  povedal v podcaste The Move George Hincapie, hlavný domestik Lanca Armstronga v tímoch US Postal aj Discovery.

Hincapie bol po páde v kontakte s Cavendishom: „Bol z toho zničený. Bol plný sebavedomia a povedal mi, že v takejto dobrej forme ešte nikdy nebol.“

„Mohol by byť na trenažéri už o pár dní, ale v tomto bode kariéry ho už nezaujíma Vuelta alebo čokoľvek iné. Vezmite si, že na štart ďalšej Tour by sa mohol postaviť o 51 týždňov. A v tomto veku…,“ povedal Armstrong na margo hypotézy, že by sa Cavendish rozhodol pokračovať v kariére.

„Určite to chce čas. Musí ísť domov, stráviť čas s rodinou a rozhodnúť sa bez tlaku z okolia, či ešte chce pokračovať v tomto športe a ísť na Tour de France,“ dodal George Hincapie.

Aj napriek tomu, že sa priznal k dopingu, patrí Lance Armstrong svojim spôsobom medzi najväčšie legendy cyklistiky.

Okrem mnohých iných úspechov, americký bývalý profesionálny cyklista vyhral sedemkrát za sebou Tour de France, avšak všetky tituly mu odobrali práve pre priznanie k dopingu.

Podcast Marka Cavendisha k 8. etape Tour de France 2023:

Jeden z najlepších šprintérov v histórii cyklistiky

Mark Cavendish je bezpochyby jedným z najlepších šprintérov v histórii cyklistiky a na Tour de France dosiahol to, čo sa tak skoro určite nikomu nepodarí.

Celkovo štartoval na Tour až 14-krát, pričom všetkých 34 etapových víťazstiev zaznamenal na deviatich Tour (’21, ’16, ’15, ’13, ’12, ’11, ’10, ’09, ’08) a dvakrát sa mu podarilo získať zelený dres.

Aktuality

09:54 Rus Aleksandr Vlasov sa Olympiády nezúčastní, aj keď dostal povolenie štartovať pod neutrálnou vlajkou.

Vlasov bol jedným z iba štrnástich ruských športovcov, ktorí dostali dočasný súhlas Medzinárodného olympijského výboru (MOV) na účasť na hrách. Dôvodom obmedzených podmienok pre účasť ruských a bieloruských športovcov na Olympiáde je Ruská invázia Ukrajiny a neustále pretrvávajúci vojnový konflikt. (Sporza)

 

07:47 Kto získal národné tituly v časovke?

V Európe sa v týchto dňoch konajú národné šampionáty v individuálnej časovke, po ktorých budú nasledovať cez víkend aj preteky s hromadným štartom.

07:28 Lukáš Kubiš vyhral svoj premiérový titul majstra Slovenska v časovke.

Kubiš vyhral na 46,5 km dlhej trase v kategórii mužskej elity s časom 55:53 min a výrazným náskokom pred druhým Matthiasom Schwarzbacherom (+53 s) a tretím Dominikom Dunárom (+58 s). Českým majstrom sa stal Mathias Vacek, ktorý rovnakú trasa zajazdil v čase 52:51 min.

Včera 15:42 Jonas Vingegaard aj Wout van Aert idú na Tour de France. Tím Visma-Lease a Bike predstavil súpisku aj nové dresy.

Holandský tím sa na Tour 2024 predstaví v zostave: Jonas Vingegaard, Wout van Aert, Matteo Jorgenson, Sepp Kuss, Tiesj Benoot, Wilco Kelderman, Christophe Laporte a Jan Tratnik. „Cítim sa dobre a mám obrovskú motiváciu,“ hovorí Vingegaard, ktorý vyhral žltý dres v rokoch 2022 a 2023.

Včera 14:34 Nora Jenčušová a Viktória Chladoňová sú majsterkami Slovenska v časovke.

Jenčušová zvíťazila v kategórii žien a Chladoňová medzi juniorkami.

Zavrieť reklamu