Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Lance Armstrong: Ak by Cavendishovi rozbiehal šprint Mathieu van der Poel, už by etapu vyhral

"Ak máte takú 'motorku' ako tímového kolegu, už by bol koniec," hovorí Lance Armstrong v podcaste The Move o Mathieu van der Poelovi. Mark Cavendish odstúpil z Tour de France po páde v ôsmej etape, pri ktorom si zlomil kľúčnu kosť. 
Martin Sarvaš
Lance Armstrong: Ak by Cavendishovi rozbiehal šprint Mathieu van der Poel, už by etapu vyhral

Mark Cavendish mal na dosah prekonanie historického rekordu v počte víťazných etáp na Tour de France (34), o ktorý sa momentálne delí s Eddym Merckxom.

Bohužiaľ, počas ôsmej etapy Tour de France 2023, nepríjemne spadol, pri tvrdom páde utrpel zlomeninu kľúčnej kosti a z pretekov odstúpil.

Keďže Cavendish počas Giro d’Italia potvrdil, že sezóna 2023 bude jeho poslednou v profesionálnom pelotóne, rekord v počte víťazných etáp na Tour de France sa mu už nikdy nepodarí prekonať.

Armstrong: Ak by mu rozbiehal šprint Mathieu van der Poel, už by etapu vyhral

Lance Armstrong komentuje Tour de France prostredníctvom svojho podcastu The Move a v poslednom dieli hovoril aj o nešťastnom konci Marka Cavendisha na Tour.

„Ak by Cavendishovi rozbiehal šprint Mathieu van der Poel, už by etapu vyhral. Ak máte takú ‚motorku‘ ako tímového kolegu, už by bol koniec,“ povedal Armstrong.

Mathieu van der Poel totiž vždy posledným jazdcom tímu Alpecin-Deceuninck, ktorý rozbiehal šprinty pre Jaspera Philipsena a Philipsen z toho vyťažil už tri etapové víťazstvá na tohtoročnej Tour a tiež veľký náskok vo vedení bodovacej súťaže.

Mark Cavendish bol najbližšie k prekonaniu rekordu v počte víťazných etáp na Tour de France v siedmej etape, kedy viedol avšak v hromadnom šprinte ho pred cieľovou čiarou predbehol práve Jasper Philipsen.

Cavendish povedal, že v takejto dobrej forme ešte nikdy nebol

V podcaste Armstrong hovoril o možnosti, že by Cavendish tento rok ešte neukončil kariéru, aj keď to plánoval.

„Mal obrovskú motiváciu pre Tour de France. Išiel na Giro len kvôli príprave na Tour, takže bude určite mentálne náročné sa z toho dostať.  povedal v podcaste The Move George Hincapie, hlavný domestik Lanca Armstronga v tímoch US Postal aj Discovery.

Hincapie bol po páde v kontakte s Cavendishom: „Bol z toho zničený. Bol plný sebavedomia a povedal mi, že v takejto dobrej forme ešte nikdy nebol.“

„Mohol by byť na trenažéri už o pár dní, ale v tomto bode kariéry ho už nezaujíma Vuelta alebo čokoľvek iné. Vezmite si, že na štart ďalšej Tour by sa mohol postaviť o 51 týždňov. A v tomto veku…,“ povedal Armstrong na margo hypotézy, že by sa Cavendish rozhodol pokračovať v kariére.

„Určite to chce čas. Musí ísť domov, stráviť čas s rodinou a rozhodnúť sa bez tlaku z okolia, či ešte chce pokračovať v tomto športe a ísť na Tour de France,“ dodal George Hincapie.

Aj napriek tomu, že sa priznal k dopingu, patrí Lance Armstrong svojim spôsobom medzi najväčšie legendy cyklistiky.

Okrem mnohých iných úspechov, americký bývalý profesionálny cyklista vyhral sedemkrát za sebou Tour de France, avšak všetky tituly mu odobrali práve pre priznanie k dopingu.

Podcast Marka Cavendisha k 8. etape Tour de France 2023:

Jeden z najlepších šprintérov v histórii cyklistiky

Mark Cavendish je bezpochyby jedným z najlepších šprintérov v histórii cyklistiky a na Tour de France dosiahol to, čo sa tak skoro určite nikomu nepodarí.

Celkovo štartoval na Tour až 14-krát, pričom všetkých 34 etapových víťazstiev zaznamenal na deviatich Tour (’21, ’16, ’15, ’13, ’12, ’11, ’10, ’09, ’08) a dvakrát sa mu podarilo získať zelený dres.

Aktuality

Včera 11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

Včera 10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

Včera 10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

21.09.2023 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

21.09.2023 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu