Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

Mark Cavendish už nikdy neprekoná historický rekord na Tour de France, pri páde si zlomil kľúčnu kosť

Cavendish tvrdo spadol 61 km pred cieľom ôsmej etapy Tour de France. Pre 37-ročného Brita, ktorý oznámil, že sezóna 2023 bude jeho poslednou v profesionálnom pelotóne, môže znamenať zlomená kľúčna kosť predčasný koniec kariéry.
Martin Sarvaš
Mark Cavendish už nikdy neprekoná historický rekord na Tour de France, pri páde si zlomil kľúčnu kosť

5. etapa Tour de France 2023. Foto: A.S.O / Pauline Ballet

Mark Cavendish (Astana Quazaqstan) mal na dosah prekonanie historického rekordu v počte víťazných etáp na Tour de France (34), o ktorý sa momentálne delí s Eddym Merckxom.

Bohužiaľ, počas ôsmej etapy Tour de France 2023, keď zostávalo do cieľa 61 km, nepríjemne spadol a pri tvrdom páde utrpel zlomeninu kľúčnej kosti.

Pozrite si tiež

37-ročný britský šprintér sa po páde skúsil postaviť, ale s veľkými bolesťami zostal sedieť na zemi. Po ošetrení lekármi nasadol do sanitky, ktorou ho previezli do nemocnice na ďalšie vyšetrenia, pri ktorých zistili zlomeninu kľúčnej kosti.

„Mark Cavendish si zlomil pravú kľúčnu kosť,“ potvrdil tím Astana Qazaqstan.“Navyše kvôli zlomenine je uvoľnená osteosyntézna skrutka v akromioklavikulárnom kĺbe.“ Túto skrutku má Cavendish od pádu na Tour de France 2017, po ktorom diskvalifikovali Petra Sagana.

Jeden z najlepších šprintérov v histórii cyklistiky

Keďže Cavendish počas Giro d’Italia potvrdil, že sezóna 2023 bude jeho poslednou v profesionálnom pelotóne, rekord v počte víťazných etáp na Tour de France sa mu už nikdy nepodarí prekonať.

Mark Cavendish je bezpochyby jedným z najlepších šprintérov v histórii cyklistiky a na Tour de France dosiahol to, čo sa tak skoro určite nikomu nepodarí.

Celkovo štartoval na Tour až 14-krát, pričom všetkých 34 etapových víťazstiev zaznamenal na deviatich Tour (’21, ’16, ’15, ’13, ’12, ’11, ’10, ’09, ’08) a dvakrát sa mu podarilo získať zelený dres.

Ku Cavendishovmu rekordu má „najbližšie“ Pogačar

Po odstúpení Cavendisha je Peter Sagan je zo zoznamu všetkých štartujúcich na Tour 2023 jazdcom s najväčším počtom etapových víťazstiev na Tour, avšak rovnako ako Cavendish, aj Sagan plánuje po sezóne 2023 ukončiť profesionálnu kariéru.

Aktívnymi jazdcami, ktorí by mohli potenciálne v budúcnosti prekonať Cavendishov tento rekord, sú momentálne Tadej Pogačar s desiatimi víťazstvami na Tour a za ním je Wout van Aert s deviatimi víťaznými etapami.

„Bolo to už moje desiate etapové víťazstvo na Tour. Idem po tebe, Mark!,“ zažartoval Pogačar po výhre 6. etapy. „Je to obrovská škoda. Myslím si, že každý ho chce vidieť ísť ešte po jenom víťazstve. Povedal, že toto je jeho posledná sezóna – možno nie je,“ dodal Pogačar.

Aktuality

Včera 17:18 SRAM vyvinuli pohon Eagle Powertrain, ktorý udáva nový trend automatického radenia.

Motor od spoločnosti Brose je skombinovaný s technológiou Eagle Transmission a umožňuje automatické radenie.

Včera 11:21 Tím Jumbo-Visma potvrdil, že súhlasí s odchodom Primoža Rogliča.

Aj keď ešte počas Vuelty hovoril šéf tímu Richard Plugge, že „prestup Primoža Rogliča neprichádza do úvahy“, situácia sa zmenila, vzhľadom na čoraz reálnejšie zlúčenie tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step. (Het Nieuwsblad)

Včera 11:21 Veľká fotogaléria: Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón objektívom Maxa Čistého.

Máme tu pre vás ďalšiu fotogalériu z víkendového Kaktus Bike Bratislavského MTB maratónu, tentokrát od mladého fotografa Maxa Čistého.

Včera 11:00 Specialized má byť sponzorom pre bicykle v zlúčenom tíme Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step.

Začiatkom tohto týždňa sa v Brede konalo stretnutie medzi výkonným predstaviteľom Jumbo-Visma a delegáciou zo Specializedu. (HLN)

Včera 10:44 Odíde Primož Roglič z Jumbo-Visma? Záujem majú Ineos, Lidl-Trek, Bahrain aj Movistar.

Zlúčenie tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step je čoraz reálnejšie, čo znamená aj pravdepodobnejší odchod Primoža Rogliča z tímu. (GCN)

Zavrieť reklamu