Biker.sk

KVALITNÉ RÚŠKA ZDARMA K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 13,90€!
Novinky

Oslávte 30. výročie Nežnej revolúcie jazdou na bicykli z Bratislavy do Viedne

Biker

30. výročie Nežnej revolúcie, Bratislava a Viedeň, dve najbližšie položené hlavné mestá v Európe a jedinečná príležitosť, akú nemá nikto iný v Európe.

BUBO a Isadore Apparel sa ich rozhodli spojiť prvým verejným cyklomaratónom spájajúcim dve hlavné mestá v Európe. Poďte do pelotónu s bratmi Velitsovými a užite si možnosť, akú nemajú Londýnčania, Parížania ani Berlínčani.

Štartuje sa 15. septembra o 09:00 pred Starou tržnicou v centre Bratislavy.

 

Prihláste sa

Jazda sa začína pri Starej tržnici v centre Bratislavy a cez Most slobody v Devínskej Novej Vsi vstupujeme do Rakúska. Trasu zabezpečia sprievodné elektrovozidlá od BMW, jednotlivé skupinky v pelotóne budú viesť bratia Velitsovci a kamaráti Isadore, prechádzať sa bude rakúskym vidiekom, o ktorom sme pred 30 rokmi len snívali.

Po občerstvení v cieli sa naložia bicykle do pristaveného kamióna, kde vám ich bezpečne zabalia a dopravia naspäť na štart podujatia. Zabezpečená je aj doprava naspäť do Bratislavy takže sa o nič nemusíte starať. Dokonalá septembrová nedeľa, aká by pred 30 rokmi nebola mysliteľná.

Prečo BUBO a Isadore?

BUBO už 30 rokov posúva hranice cestovania vo svete. No chceme opäť dokázať, že zážitky sa dajú nájsť aj doma, chce to len nápad a odvahu. Po 6.ročníku Plávania cez Dunaj zakladáme novú tradíciu v presvedčení, že sa stane pevnou súčasťou bratislavského cyklistického kalendára.

Isadore Apparel je postavené na dlhoročných skúsenostiach z pro pelotónu bratov Velitsovcov. Využitie týchto skúsenosti v kombinácii s čistým dizajnom vytvára oblečenie pre aktívny cyklistický životný štýl. Nezáleži či ste pretekár alebo víkendový jazdec, pocítite dôraz na detail v každom produkte vďaka mnohým hodinám a kilometrov strávených v pro pelotóne. Okrem toho sa produkty dizajnové Martinom a Petrom vyrábajú lokálne v Púchove, v prostredí kde vyrástli a chcú vytvárať nové pracovné miesta v ich komunite.

Podmienky účasti a pravidlá jazdy

 • pred jazdou aj počas jazdy je zakázané požívať alkoholické nápoje
 • každý účastník je povinný dodržiavať pokyny organizátora a určenú rýchlosť
 • predbiehať prvé sprievodné vozidlo nie je povolené
 • helma je povinná po celý čas jazdy. Účastníci, ktorí sa dostavia bez prilby sa nebudú môcť zúčastniť a nebude im vrátené vstupné.
 • GPX súbor s trasou bude odoslaný po prihlásení do 8.9.2019
 • každý si nesie vlastnú súpravu na opravu defektu a vie si defekt sám opraviť
 • pre prípad viacerých defektov bude v sprievodnom vozidle uložená náhradná súprava na opravu defektov
 • je potrebné si doniesť vodu a oblečenie podľa vlastného teplotného komfortu
 • rešpektujú sa pravidlá premávky, berie sa ohľad na spolujazdcov a chodcov
 • na križovatkách so svetelným značením sa neprebieha na oranžovú
 • brzdí sa citlivo a plynulo, aby každý mal bezpečný reakčný čas
 • každý účastník je zodpovedný za technický stav svojho bicykla

Cieľom cesty je užiť si deň a pripomenúť si 30. výročie slobody. V prípade, že nebude účastník môcť pokračovať ďalej či už z technických, alebo iných dôvodov, za pelotónom pôjde sprievodné vozidlo, ktoré vás naloží a odvezie do cieľa vo Viedni. Nepriazeň počasia nie je dôvod na zrušenie akcie, mimo meteorologických výstrah.

Ceny
 • Regular ticket – v cene aj doprava z Viedne do Bratislavy: 25 eur
 • One way ticket – cena bez dopravy z Viedne do Bratislavy: 20 eur

Všetky informácie nájdete aj na webe openborderride.cc

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu sportmedia sportmedia