Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

5 kľúčových hráčov pre radosť z pohybu

Bicyklovanie je fyzicky náročný šport, pri ktorom je dôležité dodržiavať isté pravidlá, aby ste svoje kĺby príliš nepreťažovali.
Biker
5 kľúčových hráčov pre radosť z pohybu

Či už ste biker laik alebo profesionál, vaše kĺby sú vystavené vysokej záťaži počas tréningov a pretekov. Podporiť ich vitalitu však môžete nielen dôsledným výberom kvalitného bicykla a vhodným terénom, ale aj podporným užívaním výživových doplnkov.

Pri nich treba zohľadňovať obsah látok pôsobiacich na výživu aj na regeneráciu, lubrikáciu a zvyšovanie odolnosti a elasticity.

Ako si však správne vybrať, keď je na trhu obrovské množstvo rôznych produktov, ktoré sľubujú bezbolestný pohyb v každom veku?

Prinášame vám 5 kľúčových látok, ktoré by ste mali zvážiť pri ich výbere.

Glukozamín a chondroitín sulfát

Obe látky sú významné pre podporu a udržanie zdravia kĺbového systému vo fit kondícii. Glukozamín zlepšuje pohyblivosť kĺbov, podporuje regeneráciu chrupaviek a napomáha zmierniť bolesti spojené s opotrebovaním.

Chondroitín zvyšuje odolnosť a pružnosť chrupaviek, pretože v nich napomáha zadržiavať vodu, čím prispieva k absorpcii nárazov a zníženiu trenia medzi koncami kostí v kĺbe počas pohybu.

MSM

MSM je organická síra s protizápalovými vlastnosťami. Pôsobí proti bolesti kĺbov, pri zápaloch a podpore regenerácie spojivových tkanív.

Kolagény

Kolagén typu I podporuje celkovú pevnosť a odolnosť spojivových tkanív, tiež podporuje pevnosť a hustotu kostí, čo je dôležité pre stabilizáciu kĺbov.

Kolagén typu II je zodpovedný za udržanie pevnosti a pružnosti chrupaviek, čo umožňuje hladký a bezbolestný pohyb kĺbov bez trenia.

Kyselina hyalurónová

Lubrikuje kĺby, kde pôsobí ako mazivo. Znižuje trenie medzi chrupavkami, v ktorých zadržiava vodu, vďaka čomu napomáha udržiavať ich pružnosť a odolnosť, čím znižuje ich opotrebenie.

Vitamín C

Silný antioxidant, ktorý napomáha chrániť kĺbové bunky pred poškodením spôsobeným voľnými radikálmi. Prispieva k správnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii chrupaviek a kostí.

Správnym výberom suplementov viete podporiť vitalitu svojich kĺbov. Pri ich výbere však buďte dôslední, aby ste nevyhadzovali peniaze von oknom.

Lídrom na trhu je medzi výživovými doplnkami komplexne pôsobiacimi na pohybový aparát jednoznačne značka Barny’s®, ktorá ponúka množstvo produktov v rôznych formách, kombináciách aktívnych látok a cenových hladinách.

Ak chcete vaše kĺby rozmaznávať, tak stavte na istotu a siahnite po profesionálnych a funkčných produktoch.

www.barnys.sk

Aktuality

14:39 Video: Ako sa rodilo víťazstvo Simče Kuchyňkovej v pretekoch svetového pohára v endure?

Pretekársky tím Okoeverywhere Racing prináša pohľad na ďalší súťažný víkend v pretekoch svetového pohára, ktoré sa uskutočnili v poľskom meste Bielsko-Biala, ktoré je už roky vyhlásenou enduro lokalitou.

13:32 Svetový pohár v zjazde v poľskom Szczyrku vyhral premiérovo Ronan Dunne, v ženách najrýchlejšou Marine Cabirou.

Okrem Íra boli v top 5 už iba francúzski pretekári. Najlepšie zo Slovákov zajazdil Rasťo Baránek, ktorý skončil na 34. mieste a postup do finále mu unikol len o 0,8 sekundy.

12:27 Dylan Groenewegen zvíťazil na belgickej klasike Okolo Limburgu a dočkal sa prvej výhry od januára.

Groenewegen bol tento rok už deväťkrát na pódiových priečkach, ale len dvakrát vyhral. Na pretekoch Okolo Limburgu skončil na druhom mieste Maurice Ballerstedt pred Arnaudom De Liem.

11:57 Video: Netflix zverejnil trailer na pokračovanie dokumentárnej série Tour de France: Unchained.

Na Netflixe bude dostupná od 11. júna 2024. V upútavke je zjavné, že séria sa zameriava nielen na samotné preteky, ale aj témy ako je doping a kontroverzné témy, vrátane konfliktu Juliana Alaphilippea so šéfom QuickStep-u Patrickom Lefevereom.

11:40 Detaily 16. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti.

Po kráľovskej etape, ktorú suverénne vyhral Tadej Pogačar, nasleduje ďalšia horská etapa, v ktorej je pravdepodobný úspech úniku.

Zavrieť reklamu