Biker.sk

KVALITNÉ RÚŠKA ZDARMA K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 13,90€!
Oblečenie

Test: Cestný dres Velore Sabbia ušitý na mieru

Pohodlný cestný dres, vhodný do teplejšieho počasia a za dobrú cenu.
Hodnotenie: 4/5
74,95
Biker

Velore je nová slovenská značka cyklistického oblečenia, ktorá šije cestné olečenie na mieru. Na testovanie nám poslali nohavice, ktorých test sme už zverejnili a tiež dres Velore Sabbia.

Dres si v našom teste prešiel dvojtýždňovým jazdením na Kanárskych ostrovoch.

Dres Sabbia nám ušili na mieru a mal byť ekvivalentom veľkosti „S“. Po zadaní potrebných rozmerov nám ušili dres, ktorý svojou veľkosťou a strihom presne a pohodlne sedel.

Rukávy sú podľa trendov v cestnej cyklistike trochu dlhšie a spolu s golierom sú z príjemnej, sieťovanej a priedušnej látky. Predná a zadná časť dresu sú z inej látky, ktorá je však rovnako pohodlná a na pokožke príjemná. Látky sú však celkom tenké a v lete veľmi príjemné, no ak sa ochladí, v tomto drese vám bude pravdepodobne dosť zima.

V drese sme absolvovali aj dlhé jazdy v horúcom slnečnom počasí a dres fungoval veľmi dobre. Dres je priedušný a dobre odvádza pot počas celej jazdy.

V zadnej časti sú tri vrecká, ktoré sme naplnili všetkým, čo na jazdu potrebujete – náhradná duša, pumpa, montpáky, náradie, vesta, rukávy, tyčinky a telefón. Toto všetko sa do nich bez väčších problémov pomestilo, takže nepotrebujete žiadne tašky na bicykli.

Dizajn je veľmi jednoduchý, možno až príliš jednoduchý. Hrudná a chrbtová časť sú z bielej látky, rukávy a golier sú čierne. Rovnako ako u nohavíc, aj dres má umiestnené logo Velore vo forme šedého štítku, ktorý by mohol byť nahradený decentnejšie – logom priamo na drese. Minimalistický dizajn dresu Velore je príjemný a určite omnoho krajší, ako nevkusné „ologované“ pretekárske dresy.

Cena dresu je 74,95 eur, čo je za dres ušitý na mieru veľmi príjemná suma. Okrem toho, za dresy s jednoduchým, dizajnom zaplatíte väčšinou omnoho viac. Pomer ceny a kvality je v tomto prípade veľmi dobrý-

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu sportmedia sportmedia