Biker.sk

KVALITNÉ RÚŠKA ZDARMA K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 13,90€!
Šortky

Test: Cestné nohavice Velore šité na mieru

Pohodlné cestné nohavice, ktoré vás podržia aj počas dlhých a horúcich dní na bicykli.
Hodnotenie: 4/5
74,95
Biker

Velore je nová slovenská značka cyklistického oblečenia, ktorá šije cestné nohavice i dresy na mieru. Na testovanie nám poslali nohavice s rovnomenným názvom značky – Velore. Po zadaní rozmerov nám ušili nohavice presne na mieru.

Nohavice si v našom teste prešli dvojtýždňovým jazdením na Kanárskych ostrovoch.

Nohavice Velore sú veľmi pohodlné a ušitie na mieru sadlo celkom dobre, aj keď pri prvom oblečení sa zdali nohavice trochu malé. Traky boli o niečo kratšie, ako by bolo na moju postavu vhodné, ale po pár hodinách jazdy v nich sa o nejaký-ten centimeter natiahli. Spodná časť nohavíc by mohla byť tiež o kúsok dlhšia.

Celkovo sú však nohavice veľmi pohodlné a aj 8-hodinovú jazdu okolo ostrova Gran Canaria zvládli skvele. Vložka je dobre tvarovaná, takže o pohodlie vášho zadku sa skutočne nemusíte obávať. Nohavice nemali problém ani s horúcim počasím a ich zloženie (75% polyamid, 25% elastan) zabezpečilo príjemné vetranie počas celej jazdy.

Spodná časť nohavíc má z vnútornej časti silikónový lem, ktoré pekne drží nohavice na mieste, dokonca aj na neoholených nohách. Chrbtová časť s trakmi je z perforovanej látky, ktorá je pohodlná a nezadržiava pot. Traky boli na ramenách sú natiahnuté pohodlne tak, že ich ani nie je cítiť.

Svojim jednoduchým dizajnom nohavice Velore neurazia, ale ani nezaujmú. Sú celé čierne, bez akéhokoľvek vzoru, čo môže imponovať fanúšikom minimalistického dizajnu. Logo Velore je umiestnené na ľavej strane ako šedý štítok, ktorý trčí z nohavíc. Toto riešenie v dnešnej dobe nie je úplne šťastným a určite by bolo krajšie a decentnejšie malé logo priamo na nohaviciach.

Čo sa týka pohodlia jazdy na cestnom bicykli, nohavice Velore obstáli výborne a iba veľmi zriedkavo ich bolo potrebné počas jazdy naprávať.

Keďže sme na Kanárskych ostrovoch nejazdili iba na cestných bicykloch, ale aj na horských, dovolili sme si nohavice vyskúšať aj ako vložku pod MTB nohavice. Áno, vieme, že na to nie sú určené, ale v tomto prípade nahradili MTB vložku viac než dobre a dlhé hodiny šliapania v kopcoch boli v nohaviciach Velore skutočne pohodlné aj v sedle horského bicykla.

Zloženie

  • 75% Polyamid, 25% Elastan
  • Chrbát – 75% Nylon, 25% Elastan

Viac informácií na webe velore.eu

Prečítajte si tiež

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu sportmedia sportmedia