Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 10,90€!

Video: Jazda v blate, daždi i snehu na trailoch pri Považskej Bystrici

Slovenský jazdec Martin Beťko si pojazdil v čerstvom decembrovom blate na Whyte G170.
Martin Sarvaš

Prečítajte si tiež

Takto vzniklo nové video – december 2017 Martin Beťko sa vracia späť za riadidlá.

Je piatok, adventný víkend pred nami a volá Martin, že pozná dvoch šikovných chalanov z Považskej Bystrice, čo to vedia s kamerou. Že či nemáme niečo v L-ku. Jasné, máme tu G170, takže dohodnuté, zajtra sa stretneme na benzínke v Považskej. 

Ráno hádžem „géčko“ do auta a idem smer Slovensko, Martin vyráža z Bratislavy. Od hranice sa strieda dážď so snežením, na teplomere je nula. Nasleduje stretnutie na benzínke, rýchle zoznámenie, Matěj a Martin – AND Production sa napchajú do Nivy a berú nás na kopec nad mestom. 

Je poriadna kosa, Martin to rieši niekoľkými termo vrstvami, berie bike a dáva si krátku zoznamovačku.

Ok, asi sme už ready. Deň je krátky, tma je skoro a z parkoviska vyrážame na prvý trail. My po svojich, chalani v lese testujú terénne schopnosti Land Roveru. Vybalia techniku, rýchlo sa dohodnú na scenári, lokáciach a Martin začal jazdiť. 

Znovu a znovu, jazdí stále dookola, pokiaľ nie je spokojný. Teplota padá pod nulu a mrholenie sa mení na sneženie. Je riadna zima, ale aspoň to bude mať tú správnu atmosféru. 

Zahrievam sa tým, že lietam po lese s foťákom a lovím zábery z natáčania. Nie sme v BC a nemáme natiahnuté laná na stromoch ani dvojmtrové rameno pre kameru. Improvizujeme.

Okolo pumptrackového úseku vyčistíme bežeckú stopu. Matej s kamerou v ruke zvádza šprintérske súboje s Martinom na bicykli. Zábery zo starej drevenej lavice vyzerajú zaujímavo, neskutočne sa to šmýka a ak to praskne, Martin je na kašu.

Presúvame sa na druhý trail, vybalíme drona a dúfame, že baterky v tej zime vydržia. Nevydržali. Po chvíli musí ísť dole a baterky zahrievame vo vreckách.

Zahrejeme sa aj my – horuci čaj a rum na chvíľu fungovali. Padá tma – posledná šanca na záverečný manuál v rýchlosti po asfalte do mesta. Mini Karcher čistí zablatený bike – posledný záber a je tma.

Text & Foto: Whyte bikes
Video: AND Production
Jezdec: Martin Beťko
Lokalita: Považská Bystrica

Prečítajte si tiež

Náš Facebook