Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 10,90€!
Obuv

Test: Tretry Specialized Rime Elite

Pohodlné, ľahko sa obúvajúce a uťahujúce tretry na všetky okrem tých najnáročnejších trailov.
Hodnotenie: 3.5/5
99
bikeradar

Tieto tretry od Specializedu možno dizajnom neoslovia každého. Avšak ak si ich dáte na nohu, je veľká pravdepodobnosť, že nájdete svoje ideálne tretry do všetkých podmienok.

Tri popruhy so suchým zipsom tretru skvelo a pohodlne utiahnu vďaka štedro polstrovanému jazyku. Tí s menej objemnými nohami ich možno budú musieť uťahovať naozaj silno, no nikdy nie nekomfortne.

S množstvom sieťovinových panelov patrí Rime Elite k tým priedušnejším tretrám na trhu, no vďaka relatívne hrubému materiálu špliechajúca voda cez sieťku tak ľahko neprenikne.

Prečítajte si tiež

Ochrana špičky je vpredu na vysokej úrovni, no boky sú trochu náchylnejšie na oškretie od kameňa. Dobré je aj držanie päty v tretre. Vložky Body Geometry sú už tradične veľmi pohodlné a pomáhajú vycentrovať koleno na efektívne a bezbolestné pedálovanie.

Zospodu tretier nájdete relatívne tuhú podrážku s pridvihnutou špičkou, vďaka ktorej sa v nej celkom dobre chodí aj na tvrdom povrchu.

Podrážka z gumy Vibram a celkom výrazný dezén dobre držia trakciu v mäkších podmienkach, zatiaľ čo stred podrážky s textúrou je skvelý, ak sa vám nepodarí včas nacvaknúť nohu. Dizajn týchto tretier možno nezaujme, no výkonnostne na nás rozhodne urobili dojem.

Veľkosti 39 – 49
Hmotnosť 466 g

Viac informácií na webe www.specialized.com

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy

Náš Facebook