Značka Atherton Bikes odhalila nový hliníkový bicykel S.200.
Gee Atherton na ňom v súťažných podmienkach prvýkrát odštartuje na extrémnej trati Red Bull Hardline v Tasmánii.

Gee Atherton predstavil svoj bicykel pre Red Bull Hardline Tasmania 2025, ktorým je nový zjazdový model S.200 od Atherton Bikes. Tento bike si prvýkrát vyskúša extrémne pretekové podmienky na jednej z najnáročnejších tratí sveta.
Konštrukčne vychádza zo súčasnej série S, pričom spája CNC frézované hliníkové spojky s hliníkovými trubkami a využíva systém odpruženia DW4. Modely z tejto série sú známe svojou odolnosťou a hravosťou, pričom majú blízko k freeridovému štýlu.
„Som naozaj nadšený, jazdiť S.200 práve tu na Hardline je obrovská vec. Vieme, že bike je schopný zvládnuť veľa, testy to potvrdili, ale teraz ho čaká skutočne extrémna previerka. Trať je mixom obrovských skokov, rýchlych technických sekcií a krátkych, rozbitých úsekov, kde je kľúčová trakcia.“
„Nastavenia biku budeme musieť priebežne doladiť, pretože je potrebné nájsť správny balanc – musí byť stabilný vo vysokej rýchlosti, ale zároveň zvládnuť dlhé, náročné skoky a dopady,“ vysvetlil Gee na blogu Atherton Bikes.
Najnovšie aktuality
Len 31 stotín sekundy delilo Van der Poela od triumfu. Pogačar však potvrdil rolu hlavného favorita, zatiaľ čo výborný výsledok dosiahol aj český pretekár Mathias Vacek, ktorý skončil na štvrtom mieste.
Mladý Francúz patrí medzi najväčšie objavy sezóny, no podľa skúseného tímového kolegu bude pri jeho ďalšom raste rozhodujúce, aby naňho verejnosť zbytočne netlačila.
Aj keď ide o najlukratívnejšie cyklistické podujatie sveta, finančné odmeny na Tour de France sú v porovnaní s tenisom či futbalom stále prekvapivo nízke.
Ekvádorský jazdec pokračuje vo výbornej forme a na Okolo Švajčiarska pridal ďalšie víťazstvo pre tím UAE Emirates-XRG.
Aranburu zvíťazil v šprinte do kopca pred druhým Lewisom Askeym a tretí finišoval Carlos Canal. Slovenský majster Lukáš Kubiš prešiel cieľom na 16. mieste.
Čítať ďalej

Tadej Pogačar porazil Mathieu van der Poela len o 0,3 sekundy a zvíťazil v časovke na Okolo Švajčiarska

Paul Seixas môže podľa Benoota prekvapiť aj na pódiu Tour de France: To, čo ten chalan dokáže, je naozaj výnimočné

Tour de France rozdá opäť viac ako dva milióny eur. Odmeny však výrazne zaostávajú za inými športmi

Jhonatan Narváez zvládol dramatický záver a vyhral tretiu etapu Okolo Švajčiarska

Kubiš v cieľovom stúpaní nestačil na najlepších. Kráľovskú etapu Okolo Belgicka vyhral Alex Aranburu

Nový mestský elektrobicykel Canyon Roadlite:ON využíva vôbec prvý nábojový motor Bosch Hub Line
Inzercia

Ako potešiť otca na Deň otcov: moderná starostlivosť v hlavnej úlohe

CykloShop | Prvé dojmy z nového pretekárskeho XC modelu Scott Spark RC 2027

BIKEMANIA | Zľava týždňa: Karbónový XC bicykel POLYGON SYNCLINE C2 kúpite teraz so zľavou až 36% za 899 eur

