Zozadu ma zrazil jazdec, ktorý sa šmýkal po bruchu. Valentin Madouas opisuje hromadný pád na Dauphiné.

Jazdec tímu Groupama – FDJ vyviazol z hromadného pádu na Critérium du Dauphiné len s menšími povrchovými zraneniami, avšak jeho tímový kolega Rémy Rochas z pretekov odstúpil a museli ho ihneď previezť do nemocnice.

Piatu etapu pretekov Critérium du Dauphiné museli organizátori neutralizovať pre nepríjemný hromadný pád, ku ktorému došlo 22 km pred cieľom.

Preteky poznačil dážď a zo záberov z pádu to vyzerá, akoby sa asfalt na jednej polovici cesty zmenil na ľad. Jazdci sa šmýkali a nedokázali sa vyhnúť pádu aj napriek tomu, že išli po rovnej ceste.

„Zrazu boli všetci na zemi, bolo to šialené,“ opisuje pád Valentin Madouas. „Zozadu ma zrazil jazdec, ktorý sa šmýkal po bruchu. Jazdci, ktorí spadli, sa šmýkali po zemi rýchlejšie, ako my, čo sme išli na bicykloch, bolo to neskutočné .“

„Bolo to ako na ľade… Dokonca aj mechanici, ktorí vystúpili z áut, sa šmýkali a skončili na zemi!“

Na zemi skončil aj Remco Evenepoel, ktorý zostal sedieť na zemi a držal si rameno, a pádu sa nevyhol ani Primož Roglič. Obaja však neskôr vysadli na bicykle a etapu dokončili.

Horšie však skončili dvaja jazdci tímu Visma Dylan van Baarle a Steven Kruijswijk. Obaja pri páde utrpeli zlomeniny, čo znamená nielen koniec na Dauphiné, ale ani jeden z nich neodštartuje na Tour de France.

14:48 Okolo Slovenska 2024: Detaily etáp, zoznam štartujúcich a harmonogram vysielania.

Etapové preteky Okolo Slovenska sa uskutočnia od 26. do 30. júna. Pozrite si mapy, profily a časový harmonogram etáp, a tiež program živého vysielania.

13:39 Fotogaléria: Ako Tom Pidcock vyhral oboje preteky horského Svetového pohára v Crans Montana len pár dni pred štartom na Tour de France.

Na pretekoch XCC sa prebojoval z posledného miesta na prvé a v disciplíne XCO dosiahol suverénne víťazstvo po sóle na šiestich z celkovo siedmich okruhov.

11:35 Len 23-ročnému Andreovi Piccolovi našli na letisku dopingové látky. Tím EF s ním ihneď ukončil zmluvu.

„Priniesol som štyri lieky z Kolumbie, ktoré nechcem menovať, ale chcem za to prevziať zodpovednosť… Našli ich a zhabali na letisku,“ napísal Piccolo šéfovi tímu EF Education-EasyPost.

10:56 Romain Bardet ukončí kariéru na ceste, ale predĺžil zmluvu s tímom DSM a chce sa sústrediť na gravelové preteky.

33-ročný Francúz chce skončiť s cestnou cyklistikou v lete 2025.

Včera 18:54 Arnaud De Lie porazil v súboji o belgický titul Jaspera Philipsena, Tima Merliera aj Wouta van Aerta.

„Je to neskutočné. Po klasikách som bol psychicky zlomený. Veľa som toho obetoval, aby som sa po lymskej borelióze vrátil,“ hovoril 22-ročný De Lie so slzami v očiach v cieli belgických majstrovstiev.