Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Pre hromadný pád a nedostatok zdravotníkov museli neutralizovať etapu na Critérium du Dauphiné (+video)

Viacero zranených jazdcov museli ihneď previezť do nemocnice. Na zemi skončili aj Remco Evenepoel a Primož Roglič, ale neskôr obaja vysadli na bicykle a etapu dokončili.
Martin Sarvaš
Pre hromadný pád a nedostatok zdravotníkov museli neutralizovať etapu na Critérium du Dauphiné (+video)

Piatu etapu pretekov Critérium du Dauphiné museli organizátori neutralizovať pre nepríjemný hromadný pád, ku ktorému došlo 22 km pred cieľom.

Preteky poznačil dážď a zo záberov z pádu to vyzerá, akoby sa asfalt na jednej polovici cesty zmenil na ľad. Jazdci sa šmýkali a nedokázali sa vyhnúť pádu aj napriek tomu, že išli po rovnej ceste.

Na zemi skončil aj Remco Evenepoel, ktorý zostal sedieť na zemi a držal si rameno, a pádu sa nevyhol ani Primož Roglič. Obaja však neskôr vysadli na bicykle a etapu dokončili.

„Etapa je neutralizovaná z dôvodu nedostatku lekárskej pomoci, ktorá je k dispozícii. Na tejto etape sa nebude brať čas a nebude víťaz etapy,“ píše sa vo vyhlásení organizátorov.

Po páde na pretekoch skončili Dylan van Baarle, Steven Kruijswijk (obaja Visma-Lease a Bike), Laurens Huys (Arkéa-B&B Hotels) a Axel Mariault (Cofidis).

Mnoho ďalších jazdcov utrpelo menšie zranenia, odreniny a pomliaždeniny.

Video z pádu:

 

 

Aktuality

12:41 Tadej Pogačar prekonal 23-ročný rekord Lancea Armstronga šialeným výkonom v stúpaní Pla d’Adet.

Pogačar predviedol jeden z najpôsobivejších vrchárskych výkonov v histórii cyklistiky a Armstrongov rekord prekonal o necelé dve minúty.

11:58 Fotogaléria: Najlepšie momenty 14. etapy Tour de France 2024.

Pozrite si skvelé fotografie zo štrnástej etapy Tour de France 2024.

Včera 17:32 Tadej Pogačar potvrdil svoju dominanciu na Tour de France, porazil Vingegaarda a vyhral horskú 14. etapu.

Pogačar zaútočil 4,6 km pred cieľom v stúpaní Pla d’Adet a do cieľa prišiel osamote s 39-sekundovým náskokom pred druhým Jonasom Vingegaardom. Tretí Remco Evenepoel finišoval so stratou 1:10 min.

Včera 16:32 Zoznam jazdcov, ktorí odstúpili z Tour de France 2024.

Z Tour de France odstúpilo zatiaľ 22 jazdcov. Počas 14. etapy odstúpili Alberto Bettiol, Louis Vervaeke, Amaury Capiot a na štart sa nepostavil Tom Pidcock.

Včera 14:50 Najdrahší bicykel na Tour de France 2024 stojí šialených 50-tisíc eur.

Zatiaľ čo z klasických bicyklov je najdrahším bicyklom na Tour limitovaná edícia tímu Red Bull-Bora-Hansgrohe S-Works Tarmac SL8 od Specializedu za 17-tisíc eur, celkovo najdrahší stroj na Tour de France je časovka od Pinarella tímu Ineos Grenadiers.

Zavrieť reklamu