Spoločnosť Bianchi spustila v Taliansku novú továreň a zvolili aj nového generálneho riaditeľa.

Nová továreň v talianskom Trevigliu má výrobnú kapacitu 500 bicyklov za zmenu. Marco Gentili bol vymenovaný za generálneho riaditeľa a nahradil Fabrizia Scalzotta. (bicycleretailer)

Továreň spoločnosti Bianchi, ktorá je súčasťou mestskej obnovy v Trevigliu, bola dokončená za dva roky a patrí medzi prvé v Taliansku, ktoré spĺňajú štandardy Industry 5.0 s využitím udržateľných riešení.

Každá pozícia výrobnej linky bola plne digitalizovaná, čím sa eliminovali všetky kroky manipulácie s materiálom v prospech vyššej efektivity, tvrdí Bianchi.

500-kilowattový fotovoltaický systém poskytuje energetickú autonómiu počas leta s vnútornou teplotou neustále okolo 23 °C a všetky funkcie riadenia výroby sú riadené automaticky.

„Som hrdý na túto novú továreň, ktorá najlepšie reprezentuje inovatívneho ducha Bianchi,“ povedal Salvatore Grimaldi, prezident a majiteľ Bianchi.

„Napriek výzvam, ktorým v súčasnosti čelí cyklistický priemysel, dnes otvárame jeden z najpokročilejších výrobných závodov na svete. Nový závod predstavuje aj symbol odolnosti. Investovali sme nielen do továrne, ale aj do nášho nového domova — to je znakom obrovskej dôvery, ktorú máme v našich ľudí, našu značku a naše produkty. Budúcnosť Bianchi sa začína tu.“

Za generálneho riaditeľa Bianchi bol vymenovaný Marco Gentili , ktorý nahradil Fabrizia Scalzotta. Gentili má manažérske skúsenosti na národnej i medzinárodnej úrovni. Naposledy bol zakladateľom a vlastníkom spoločnosti Deucalion Management Consulting AB. Predtým bol prezidentom a generálnym riaditeľom WAM Group pre veľkú Čínu a Južnú Kóreu, ktorá vyvíja a vyrába zariadenia a komponenty na manipuláciu a spracovanie sypkých látok.

14:48 Okolo Slovenska 2024: Detaily etáp, zoznam štartujúcich a harmonogram vysielania.

Etapové preteky Okolo Slovenska sa uskutočnia od 26. do 30. júna. Pozrite si mapy, profily a časový harmonogram etáp, a tiež program živého vysielania.

13:39 Fotogaléria: Ako Tom Pidcock vyhral oboje preteky horského Svetového pohára v Crans Montana len pár dni pred štartom na Tour de France.

Na pretekoch XCC sa prebojoval z posledného miesta na prvé a v disciplíne XCO dosiahol suverénne víťazstvo po sóle na šiestich z celkovo siedmich okruhov.

11:35 Len 23-ročnému Andreovi Piccolovi našli na letisku dopingové látky. Tím EF s ním ihneď ukončil zmluvu.

„Priniesol som štyri lieky z Kolumbie, ktoré nechcem menovať, ale chcem za to prevziať zodpovednosť… Našli ich a zhabali na letisku,“ napísal Piccolo šéfovi tímu EF Education-EasyPost.

10:56 Romain Bardet ukončí kariéru na ceste, ale predĺžil zmluvu s tímom DSM a chce sa sústrediť na gravelové preteky.

33-ročný Francúz chce skončiť s cestnou cyklistikou v lete 2025.

Včera 18:54 Arnaud De Lie porazil v súboji o belgický titul Jaspera Philipsena, Tima Merliera aj Wouta van Aerta.

„Je to neskutočné. Po klasikách som bol psychicky zlomený. Veľa som toho obetoval, aby som sa po lymskej borelióze vrátil,“ hovoril 22-ročný De Lie so slzami v očiach v cieli belgických majstrovstiev.