Primož Roglič potvrdil, že po sezóne odchádza z tímu Jumbo-Visma.

Ešte pred štartom na pretekoch Giro dell’Emilia, ktoré neskôr vyhral, Roglič oznámil že na konci sezóny opustí tím Jumbo-Visma. (Jumbo-Visma)

Primož Roglič potvrdil, že po sezóne odchádza z tímu Jumbo-Visma

„Môžem len definitívne potvrdiť, že z tímu odídem, ale všetky detaily chceme povedať až po pretekoch, ktoré mám ešte v pláne. V najbližších týždňoch nás čakajú niektoré významné preteky, vrátane Okolo Lombardie,“ povedal Primož Roglič pred štartom na Giro dell’Emilia.

Aj keď ešte počas Vuelty hovoril šéf tímu Richard Plugge, že „prestup Primoža Rogliča neprichádza do úvahy“, situácia sa zmenila, vzhľadom na čoraz reálnejšie zlúčenie tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step.

Záujem o Rogliča je veľký a slovinského jazdca by chceli získať Ineos Grenadiers, Lidl-Trek, Bahrain Victorious aj Movistar.

Pozrite si tiež

„Primož bude vždy v mojom srdci ako náš kráľ,“ povedal Richard Plugge.

„Sme mu veľmi vďační za to, že spoločne našli cestu na vrchol. Vždy ho budem obdivovať na osobnej úrovni. Ale príde čas, kedy je najlepšie sa rozísť. Nedávno požiadal o prestup. Pochopili sme jeho požiadavku a máme k sebe príliš veľký rešpekt na to, aby sme si stáli v ceste. Dali sme mu zelenú, rovnako ako Dylanovi Groenewegenovi,“ dodal Plugge.

Podľa Het Nieuwsblad by štvornásobného víťaza Vuelty a tohtoročného víťaza Gira mohli získať s najväčšou pravdepodobnosťou tímy Movistar Team a Lidl-Trek.

Zlúčenie tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step sa stáva čoraz reálnejším a vyzerá to tak, že v roku 2024 by jazdci novovytvoreného supertímu jazdili na bicykloch Specialized.

Belgický portál HLN píše, že o pláne zlúčenia na rok 2024 bola informovaná už aj Medzinárodná cyklistická únia (UCI) a šéf tímu Jumbo-Visma Richard Plugge sa minulý týždeň stretol s prezidentom UCI Davidom Lappartientom.

17:14 Po Cape Epic potvrdzujú Števková s Krahulcovou výbornú formu aj na pretekoch 4 Islands, kde sú priebežne na 3. mieste (+ galéria).

Slovenské duo pretekárok Janka Keseg Števková s Martinou Krahulcovou nastúpili do ďalších etapových pretekov dvojíc, tentokrát v Chorvátsku na podujatí 4 Islands. V pretekoch sa im darí a zatiaľ v každej etape skončili na vynikajúcom 3. mieste!

16:30 Video: Toto je trať 2. kola svetového pohára XCO v brazílskej Araxá.

Minulý týždeň odštartoval seriál svetového pohára v horskej cyklistike podujatiami XCC a XCO v brazílskej Mairiporã. Pretekári mali niekoľko dní na oddych a doladenie formy a už počas soboty a nedele sa môžeme tešiť na druhé kolo svetového pohára.

15:58 Juan Pedro López je celkovým víťazom pretekov Okolo Álp, poslednú etapu vyhral Aurélien Paret-Peintre.

26-ročný Španiel si pripísal na talianskych etapových pretekoch svoje prvé profesionálne víťazstvo, keď vyhral tretiu etapu, a zároveň sa stal po prvýkrát víťazom celkovej klasifikácie.

11:13 Fotogaléria: Ako Peter Sagan jazdil aj varil na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

„Takto dobre som sa necítil už asi 10 rokov,“ povedal Peter pri našej poslednej spoločnej večeri. „Som naozaj rád, že sme sa tu stretli takáto skvelá partia a dúfam, že sa takto ešte stretneme.“

10:49 Lukáš Kubiš vyhral Pardubické kritérium, druhý skončil Štoček.

Kubiš pokračuje v úspešnej sezóne víťazstvom kritéria v Pardubiciach, na ktorom skončil druhý ďalší Slovák Matúš Štoček a tretí finišoval víťazov český tímový kolega z Elkov-Kasper Daniel Mráz.