„Po rozhovore s agentom cyklistu sme pochopili, že Mark Cavendish a Astana sa zdajú byť blízko k dohode na rok 2023,“ píše taliansky novinár Ciro Scognamiglio pre Gazzetta dello Sport.

Mark Cavendish už údajne uzavrel zmluvu s tímom Astana Qazaqstan

Podľa talianskeho portálu Cavendish už mieri do španielskeho Calpe, aby sa pripojil k Astane v ich tímovom kempe a v pondelok dostane nový tímový bicykel Wilier Triestina.

Tím Astana Qazaqstan však zatiaľ informáciu o podpise zmluvy s Cavendishom oficiálne nepotvrdil.

V kazašskom tíme Astana Qazaqstan sa uvoľnilo miesto po prepustení Miguela Ángela Lópeza pre údajné napojenie na doktora, ktorý cyklistom dodával doping.

O Cavendishovi sa dlho hovorilo o prestupe do B&B Hôtels-KTM, ale francúzsky tím sa napokon rozpadol kvôli nedostatku sponzorov.

Prečítajte si tiež

Manažér Astany Alexandre Vinokourov povedal, že tím má záujem o to, aby s nimi v roku 2023 pretekal Mark Cavendish, a v tomto zmysle otvoril diskusiu.

„Zavolal som mu, že ak je voľný, môžeme sa porozprávať. Je pravda, koľko má [rokov]? 35 alebo 36? [37 – pozn.], ale na čom skutočne záleží je, či je motivovaný. Ja som vyhral olympijské hry, keď som sa blížil k 40.“

Počas posledných dvoch sezón Cavendish dokázal, že chce stále vyhrávať – vyhral štyri etapy na Tour de France, jednu na Giro d’Italia, taliansku klasiku Miláno-Turín a pripísal si aj niekoľko ďalších víťazstiev.

37-ročný Mark Cavendish chce aj naďalej prelomiť historický rekord v počte etapových víťazstiev na Tour de France, ktorý momentálne zdieľa s Eddym Merckxom – 34 víťazných etáp.

17:33 Mark Cavendish vyhral druhú etapu Okolo Maďarska. Sagan sa do šprintu nezapojil a Martin Voltr ide do žltého dresu.

Skvelú prácu odviedol opäť český jazdec slovenského tímu Pierre Baguette Cycling Martin Voltr, ktorý sa druhý deň po sebe dostal do úniku a vďaka bonusovým sekundám na prémiách sa dostal do vedenia celkovej klasifikácie.

17:16 Pelayo Sánchez porazil v šprinte úniku Alaphilippa a vyhral šiestu etapu Giro d’Italia.

Julian Alaphilippe finišoval na druhom mieste pred Lukeom Plappom. Ružový dres drží aj naďalej Tadej Pogačar.

15:58 Dorota Vojtíšková dosiahla skvelý výsledok, keď na majstrovstvách Európy skončila 5. v Short-Tracku (+galéria).

Majstrovstvá Európy v horskej cyklistike sa konajú v rumunskom Cheile Gradistei a pre slovenskú reprezentáciu odštartovali úspešne. Dorota Vojtíšková sa v juniorskej kategórii pretekov XCC umiestnila na výbornom 5. mieste.

12:37 Peter Sagan o výhre na Giro d’Italia: Celý deň sa deriem v úniku a teraz ma niekto predbehne tesne pred koncom? No to určite.

„Keď sa to konečne upokojilo, začal som hrať mŕtveho chrobáka. Cítil som, že sa mi ide dobre a chcel som sa trochu pohrať s ich hlavami, aby si mysleli, že nevládzem,“ opisuje Peter Sagan desiatu etapu na Gire v roku 2020, ktorú vyhral po 133 km v úniku a 12-kilometrovom sóle.

11:58 Pomôžte Soni posadiť sa znovu na bicykel.

„Volám sa Soňa a v 15-tich rokoch som absolvovala takmer rutinnú operáciu chrbtice, následkom čoho som zostala ochrnutá od pol pása dolu s diagnózou spastická paraplégia spôsobená ischemickou léziou hrudnej miechy.“ Soňa Gabriš robí verejnú zbierku s cieľom vyzbierať peniaze na kúpu bicykla pre hendikepovaných.