Orange Bikes má bohatú históriu, ktorá trvá viac než tri desaťročia. Od nášho založenia v roku 1988 na severe Anglicka sme boli vždy oporou pre talentovaných športovcov a vyrábali sme unikátne bicykle v celosvetovom meradle.

Sme vďační za podporu a lojalitu našich zákazníkov počas celého roka. Vášeň, ktorú zdieľajú ľudia v našej spoločnosti, bola základom nášho úspechu.

Naďalej sme odhodlaní dodávať výnimočné bicykle a byť hybnou silou v cyklistickej komunite.

V rámci reštrukturalizácie spoločnosť Orange Bikes úspešne získala britského partnera na výrobu rámov. Ide o významný pokrok, ktorý nás posúva bližšie k realizácii nášho ambiciózneho plánu, aby celá spoločnosť fungovala pod jednou strechou.

Vďaka tejto akvizícii budeme môcť zefektívniť naše operácie a vytvoriť plynulejší výrobný proces. Nový objekt, len 2 míle od nášho súčasného sídla, bude novým domov Orange Bikes.

Bude v ňom prebiehať výroba rámov a montáž bicyklov, čo nám umožní zjednotiť celý výrobný proces.

Táto integrácia nám umožní mať väčšiu kontrolu nad výrobným procesom, čím zabezpečíme najvyššie štandardy kvality pre naše bicykle.

Od dodávok hliníka, ktorým sme preslávení, na jednom konci továrne až po odoslanie kompletných bicyklov z druhého, budeme mať bezproblémový a efektívny pracovný postup.

Sme nadšení z novej kapitoly príbehu Orange Bikes a príležitostí, ktoré prináša. Tento krok nielen posilňuje našu pozíciu v odvetví, ale demonštruje aj náš záväzok voči britskému výrobcovi rámov.

Zefektívňovaním nášho podnikania sa nám podarilo zachovať pracovné miesta a posilniť stabilitu značky Orange. Toto strategické rozhodnutie zabezpečuje britskej výrobe bicyklov v západnom Yorkshire sľubnú budúcnosť minimálne na ďalších 35 rokov.

Sme nadšení z príležitostí, ktoré sú pred nami, a naďalej sa venujeme výrobe vysokokvalitných bicyklov, ktoré spĺňajú potreby a očakávania našich zákazníkov.

Radi by sme sa poďakovali našim zákazníkom, priateľom a všetkým, ktorí nás podporujú.

15:02 Skvelú formu v úvode sezóny potvrdil Denis Kohút, ktorý vyhral prvé kolo Slovenského pohára v zjazde na Košútke.

Prvý pretekársky víkend majú za sebou aj slovenskí zjazdári. V bikeparku Košútka neďaleko Hriňovej sa cez víkend odjazdilo prvé kolo slovenského pohára v zjazde. V ženskej kategórii bola najrýchlejšou pretekárkou Vanesa Petrovská.

12:37 Fotogaléria: Najlepšie zábery z prvého kola Svetového pohára v zjazde v škótskom Fort William.

Preteky vyhrali úradujúci víťazi svetového pohára z roku 2023 Vali Höll a Loic Bruni.

12:19 Vali Höll a Loic Bruni zahájili sezónu svetového pohára v zjazde víťazstvom na trati vo Fort William.

Víťazi celkového hodnotenia svetového pohára v roku 2023 Vali Höll a Loic Bruni vstúpili do zjazdovej sezóny víťazne na tradičnej trati v škótskom Fort William. Zatiaľ čo v ženskej elitnej kategórii to bol tesný súboj, Bruni deklasoval konkurenciu takmer o 2 sekundy.

10:33 Držať tempo s Tadejom Pogačarom sa nevyplatí. Ben O’Connor to skúsil a doplatil na to veľkou stratou.

Ben O’Connor bol jediný, kto sa pokúsil udržať tempo s Tadejom Pogačarom po jeho útoku v závere 2. etapy Giro d’Italia. Už po 300 metroch však zaostal a nakoniec prišiel do cieľa s minútovou stratou.

10:08 Tadej Pogačar vyhral etapu na Gire bez cyklopočítača: Musíte len viac počúvať svoje telo.

25-ročný Slovinec dostal defekt a spadol v úvode rozhodujúceho stúpania. Napriek tomu dokázal zvíťaziť a oblečie sa do ružového dresu lídra Giro d’Italia.