Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

DVOJBALENIE TRENIEK MEATFLY K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

56-ročný cyklista už druhýkrát pomohol Kipchogemu k svetovému rekordu v maratóne (+video)

Claus-Henning Schulke podal Kipchogemu fľašu, musel rýchlo nasadnúť na bicykel a ísť rýchlo na ďalšiu občerstvovaciu stanicu.
Martin Sarvaš
 56-ročný cyklista už druhýkrát pomohol Kipchogemu k svetovému rekordu v maratóne (+video)

Keňan Eliud Kipchoge prekonal v nedeľu na Berlínskom maratóne svetový rekord v maratóne o 30 sekúnd.

Dôležitú úlohu pri zlomení svetového rekordu zohral jeho pomocník na bicykli – Claus-Henning Schulke, ktorý mal na starosti Kipchogeho hydratáciu.

Akokoľvek jednoducho sa môže zdať úloha odovzdania hydratačnej fľaše najrýchlejšiemu maratóncovi v histórii, Schulke v tom môže byť najlepší na svete.

Na maratóne je 13 občerstvovacích staníca, každá je od seba vzdialená niekoľko kilometrov. To znamená, že zakaždým, keď Schulke podal Kipchogemu fľašu, musel rýchlo nasadnúť na bicykel a ísť rýchlo na ďalšiu stanicu.

Prečítajte si tiež

Len pre predstavu, bežci na tejto úrovni majú priemernú rýchlosť niečo cez 21 km/h, takže „podávač vody“ nemá veľa času dostať sa k ďalšej stanici.

Schulke je 56-ročný triatlonista z Berlína, ktorý prvýkrát spolupracoval s Kipchogem už v roku 2018, keď vytvoril svetový rekord s časom 2:01:39.

Schulke je dobrovoľníkom na Berlínskom maratóne od roku 1998 a je starším členom 30-členného tímu, ktorý má na starosti podávanie nápojov bežcom počas pretekov.

Sledovať nadšenie a radosť Clausa Schulkeho pri podávaní fliaš Eliudovi Kipchogemu skutočne stojí za to, keďže každé odovzdanie fľaše oslavoval.

Pozrite si, ako Schulke podával fľaše Eliudovi Kipchogemu:

Aktuality

11:41 Toto sú všetky bicykle na Tour de France Femmes 2026 (detaily, špecifikácie).

Prehľad všetkých bicyklov a technologických noviniek na Tour de France Femmes 2026.

09:54 Výsledky 1. etapy Okolo Burgosu 2026.

Matthew Brennan triumfoval v šprinte pred tímovým kolegom Benom Tulettom, tretí finišoval Laurence Pithie.

09:43 Marlen Reusser ovládla časovku a získala žltý dres na Tour de France Femmes, Ferrand-Prévot stratila cez dve minúty.

Majsterka sveta a Európy dosiahla v Dijone svoje 40. profesionálne víťazstvo, pričom v celkovom poradí vedie o 14 sekúnd pred Demi Vollering.

09:37 Výsledky 4. etapy Tour de France Femmes 2026.

Marlen Reusser zvíťazila v individuálnej časovke na 21 kilometrov a obliekla sa do žltého dresu celkovej líderky. Lieke Nooijen skončila druhá a na treťom mieste sa umiestnila Demi Vollering. Obhajkyňa titulu z minulého roka Pauline Ferrand-Prévot zaostala o viac ako dve minúty.

09:30 Výsledky 2. etapy pretekov Okolo Poľska 2026.

Jonathan Milan vyhral v hromadnom šprinte druhý deň po sebe. Na druhom mieste skončil Paul Magnier a tretí finišoval Matteo Malucelli.

Zavrieť reklamu