Mladý 17-ročný Slovák Simon Gottstein skončil štvrtý na juniorských pretekoch v Maďarsku.

V prvej 111,6 km dlhej etape pretekov One Belt One Road Nations Cup vyhral v záverečnom šprinte Estónec Karl Kurits. Dobrý výsledok zajazdil aj 17-ročný slovenský cyklista Juraj Vrbik, ktorý skončil na ôsmom mieste. Preteky dnes pokračujú druhou 117 km dlhou etapou.

111,6-kilometrová etapa so štartom z Nyíregyházy obsahovala dve veľké a tri menšie kolá v oblasti Ibrány a tri šprintérske prémie.

Po ostrom štarte boli neustále pokusy o únik, ako prvý sa ušiel Gergely Erdős (reprezentant Maďarska), no keď sa blížil do šprintu, pelotón ho dobehol. Rovnaké pokusy pokračovali aj vo zvyšku etapy, Filippo Omati (Taliansko) pred druhým šprintom a Aaron Aus (Estónsko) pred tretím, tieto pokusy však nepresiahli minútový náskok pred pelotónom.

Nakoniec sa skončila etapa podľa očakávania hromadným šprintom, ktorý vyhral Karl Kurits (Estónsko) pred Matteom De Monte (Taliansko) a Natanom Gregorcicom (Slovinsko).

„Mali sme veľmi rýchlu a vzrušujúcu etapu. Náš tím odviedol skvelú prácu počas celej etapy a snažili sme sa podľa toho viesť pelotón, čo sa nám nakoniec podarilo a ja som dokázal suverénne vyhrať. Trať sa mi páčila a som spokojný s organizáciou. Samozrejme, že by som chcel vyhrať aj záverečnú etapu,“ povedal Kurits po prejazde cieľom.