Detaily výkonu víťaza Paríž-Roubaix 2022 Dylana Van Baarla v číslach

Historicky najrýchlejšie "Peklo severu" si vyžiadalo od víťaza monštruózny výkon.

Tohtoročná edícia Paríž-Roubaix bola síce na suchu, ale dlažobné kocky pretekárov nešetrili. Naopak, „Peklo severu“ bolo historicky najrýchlejšie.

Víťazom sa stal holandský pretekár Ineosu Dylan Van Baarle, ktorý viac ako 262 km dlhú trať s prevýšením 1,495 metrov absolvoval za 5:52:21hod a s priemernou rýchlosťou 44,8 km/h a priemerným normalizovaným výkonom 241 Wattov.

Pri záverečnom víťaznom 19km útoku mal počas 25 minút priemerný výkon 393 Wattov a celé preteky mal normalizovaný priemerný výkon 341 Wattov s priemerným tepom 147. Pri svojej víťaznej jazde spálil takmer 7000 kalórií.

Dylan Van Baarle pretekal na Pinarelle Dogma F s bezdušami, najnovším 12-rýchlostným radením Dura-Ace a dvojitou omotávku (celá špecifikácia).

Uvádzané údaje sú z aplikácie Strava Dylana Van Baarla, pričom organizátori uvádzajú dĺžku trate 257.2 km km, prevýšenie 1362 m a víťazný čas 5:37:00 hod.