Detaily a špecifikácia víťazného Pinarella Dogma F Dylana Van Baarla na Paríž-Roubaix 2022

Van Baarle mal pri víťazstve "Pekla severu" bezduše, najnovšie radenie Dura-Ace a dvojitú omotávku.
Víťazné Pinarello Dogma F Dylana Van Baarla na Paríž-Roubaix 2022. Foto: Ineos Grenadiers

Monument Paríž-Roubaix vyhral po druhýkrát pretekár s bezdušovými plášťami. Tento rok to bol Dylan Van Baarle, ktorý zvíťazil historicky najrýchlejšiu edíciu  „Pekla severu“ a vlani Sonny Colbrelli v jesennej daždivej a blatovej verzii Paríž-Roubaix.

Obaja pretekári zvíťazili s tými istými plášťami – Continental Grand Prix 5000S TR. Pri Colbrelliho víťazstve mali tieto pneumatiky premiéru na pretekoch a Van Baarle potvrdil, že sa na nich dá vyhrať na dlažobných kockách nielen v blate, ale aj na suchu.

Viacero tímov, ktoré sponzoruje Shimano, si zvolilo staršiu 11-rýchlostnú sadu Dura-Ace v obavách, že pretekárom bude padať reťaz. Ineos však osadil na svoje bicykle Pinarella Dogma F najnovšie 12-rýchlostné radenie.

Zaujímavosťou bola páčka na oske zadného kolesa, ktorá mala pravdepodobne za úlohu zjednodušiť a urýchliť výmenu kolesa v prípade defektu. Na riadidlách mal tiež omotané dve vrstvy pásky pre väčšie pohodlie na dlažobných kockách.

Niektoré bicyklové značky sa predbiehajú v tom, kto vytvorí lepší a pohodlnejší bicykel na preteky ako Paríž-Roubaix, ale Dylan Van Baarle opäť potvrdil, že aj na dlažobných kockách sa dá vyhrať aj na klasickom cestnom aero bicykli bez pruženia.