Bell predstavil sériu Air, nové prilby s nízkou hmotnosťou a dôrazom na ochranu

Foto: Bell
Bell rozširuje ponuku prilieb pre gravity a e-MTB jazdenie o sériu Air, ktorá cieli na jazdcov hľadajúcich viac ochrany bez toho, aby museli automaticky siahnuť po ťažkej a zle odvetranej prilbe.
Novinka prichádza v dvoch verziách. Full-Air Mips ako integrálna prilba a 3QTR-Air Mips ako otvorenejší model bez pevného chrániča brady.
Spoločným menovateľom oboch noviniek je snaha skombinovať slušné krytie hlavy s hmotnosťou a ventiláciou, ktoré nebudú prekážať ani pri dlhšom šliapaní.
Bell pritom pri oboch modeloch stavil na technológiu Mips, nízku hmotnosť a certifikáciu NTA 8776 pre e-biky, takže nejde len o prilby na bikeparkové jazdenie, ale aj o modely pripravené na dnešné výkonnejšie elektrobicykle. Oba modely sa budú ponúkať v štyroch veľkostiach od S po XL.
Bell Full-Air Mips

Na naozaj tvrdé jazdenie je z tejto dvojce určený model Full-Air Mips. Ide o plnohodnotnú integrálnu prilbu so zjazdovou certifikáciou ASTM F1952-15, no Bell ju navrhol tak, aby bola použiteľná aj v situáciách, keď si na vrchol trate treba vyšľapať.
Práve tu hrá hlavnú úlohu odvetranie a celková hmotnosť. Full-Air Mips má otvorenejšiu konštrukciu než klasické fullface prilby a podľa výrobcu sa snaží pocitom priblížiť skôr otvorenej prilbe než typickým zjazdovým modelom.
Zaujímavo pôsobí aj modulárny systém lícnic. Ak chce jazdec zlepšiť prúdenie vzduchu, môže časť výstelky odobrať, alebo ju nechať na mieste a uprednostniť pevnejší a istejší pocit.
Praktickým detailom je magnetické zapínanie Fidlock®, ktoré sa pri tomto type prilieb už stáva štandardom, pretože manipulácia v rukaviciach je jednoducho pohodlnejšia.
Nechýba ani rýchloupínací držiak na akčnú kameru alebo svetlo pod šiltom. Ten je navrhnutý tak, aby sa pri náraze odlomil.
Hmotnosť 760 gramov vo veľkosti M radí Full-Air Mips medzi ľahšie integrálne prilby, ktoré dávajú zmysel aj na enduro alebo e-enduro nasadenie.
Na trh príde v štyroch veľkostiach od S po XL a jej odporúčaná cena je 279,99 eura.
Bell 3QTR-Air Mips

Druhým modelom je 3QTR-Air Mips, ktorý vychádza z rovnakého základu, ale nemá pevný chránič brady. V praxi tak mieri na jazdcov, ktorí chcú viac ochrany v porovnaní s bežnou trailovou prilbou, no integrála je pre nich už zbytočne objemná.
Z Full-Air Mips tu zostalo množstvo dizajnových aj funkčných riešení. Nechýba Mips, polykarbonátová in-mold škrupina, magnetické zapínanie Fidlock® ani systém Dual Flow Ventilation™.
Výsledkom má byť prilba, ktorá zostáva dobre odvetraná, ale zároveň ponúkne istejší pocit v zadnej časti hlavy a okolo čeľuste.
Aj tu je pod šiltom pripravený odlamovací držiak a poteší aj vyberateľná a prateľná antimikrobiálna výstelka.
Napriek tomu, že ide o prilbu s rozšíreným krytím, Bellu sa podarilo udržať hmotnosť na príjemných 650 gramoch vo veľkosti M.
Aj model 3QTR-Air Mips bude dostupný v štyroch veľkostiach od S po XL, pričom cena je stanovená na 229,99 eura.










