22-ročný Graeme Frislie vrazil v plnej rýchlosti do diváčky po strete s Calebom Ewanom v záverečnom kilometri austrálskeho šampionátu v kritériu, ktoré Ewan vyhral.

Len 22-ročný austrálsky jazdec tímu CCACHE x Par Küp Graeme Frislie mal našliapnuté na výborný výsledok na majstrovstvách Austrálie v kritériu (mestské okruhy), ale v záverečnom kilometri sa nepríjemne zrazil s diváčkou vedľa cesty.

Pretekári vchádzali do záverečného šprintu a išli rýchlosťou 58-60 km/h, keď sa o Frislieho oprel Caleb Ewan, ktorý stratil balans po tom, ako sa oňho lakťom oprel Jensen Plowright.

Keďže fanúšikovia neboli oddelení bariérami od cesty, na ktorej sa pretekalo, Frislie po strete s Ewanom vyšiel na chodník a v plnej rýchlosti vrazil do diváčky.

„Ušlo mi predné koleso, pretože som mal jedného jazdca zvnútra a Jensena [Plowrighta] zvonku. Stlačili ma, a preto som sa oprel o jazdca vedľa mňa. Bol to pretekový incident…,“ povedal po víťazstve kritéria Caleb Ewan.

Video z pádu:

Kvíz: Viete, do akých tímov prestúpilo 15 veľkých mien v profesionálnom pelotóne?