Kvíz: Ako dobre poznáte žargón a známe výrazy z profi cestnej cyklistiky?

Nasledujúcich 20 výrazov by ste mali veľmi dobre poznať, ak sa venujete alebo sledujete cestnú cyklistiku. Otestujte sa v kvíze!

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Čo znamená, keď jazdec povie "we go day by day"?

Ako sa nazvýva žltý dres na Tour de France?

Kto sa prezýva ako "lanterne rouge"?

Ako sa nazýva podanie fľašky z auta, pri ktorom sa jazdec na pár sekúnd pridrží a prípadne zľahka odrazí?

Čo je to echelon?

Ako sa nazýva skupina, ktorá zaostáva za hlavnou skupinou pretekárov?

Aké hodnotenie na etapových pretekoch označuje skratka "GC"?

Ako sa označuje záverečný kilometer pretekov?

Kto je to "soigneur"?

Čo je znamená "lead-out" v súvislosti so záverečným šprintom?

Čo znamená výraz "palmarès"?

Ako inak nazývajú cestní cyklisti plastové fľašky na vodu?

Ako nazývajú cestní cyklisti stav, v ktorom im dochádza energia a sú veľmi vyčerpaní?

Čo znamená jazda "v háku"?

Aký je známy francúzsky cyklistický výraz pre horský priesmyk?

Čo znamená výraz "kráľovská etapa"?

Ako sa nazýva hlavná skupina pretekárov?

Ako sa volá člen tímu, ktorý je pomocník pre lídra?

Ako sa nazýva taška, v ktorej cyklisti majú občerstvenie?

Ako dobre poznáte žargón a známe výrazy z profi cestnej cyklistiky?

Zdieľajte svoje výsledky s priateľmi

Vaše komentáre

Včera 17:14 Po Cape Epic potvrdzujú Števková s Krahulcovou výbornú formu aj na pretekoch 4 Islands, kde sú priebežne na 3. mieste (+ galéria).

Slovenské duo pretekárok Janka Keseg Števková s Martinou Krahulcovou nastúpili do ďalších etapových pretekov dvojíc, tentokrát v Chorvátsku na podujatí 4 Islands. V pretekoch sa im darí a zatiaľ v každej etape skončili na vynikajúcom 3. mieste!

Včera 16:30 Video: Toto je trať 2. kola svetového pohára XCO v brazílskej Araxá.

Minulý týždeň odštartoval seriál svetového pohára v horskej cyklistike podujatiami XCC a XCO v brazílskej Mairiporã. Pretekári mali niekoľko dní na oddych a doladenie formy a už počas soboty a nedele sa môžeme tešiť na druhé kolo svetového pohára.

Včera 15:58 Juan Pedro López je celkovým víťazom pretekov Okolo Álp, poslednú etapu vyhral Aurélien Paret-Peintre.

26-ročný Španiel si pripísal na talianskych etapových pretekoch svoje prvé profesionálne víťazstvo, keď vyhral tretiu etapu, a zároveň sa stal po prvýkrát víťazom celkovej klasifikácie.

Včera 11:13 Fotogaléria: Ako Peter Sagan jazdil aj varil na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

„Takto dobre som sa necítil už asi 10 rokov,“ povedal Peter pri našej poslednej spoločnej večeri. „Som naozaj rád, že sme sa tu stretli takáto skvelá partia a dúfam, že sa takto ešte stretneme.“

Včera 10:49 Lukáš Kubiš vyhral Pardubické kritérium, druhý skončil Štoček.

Kubiš pokračuje v úspešnej sezóne víťazstvom kritéria v Pardubiciach, na ktorom skončil druhý ďalší Slovák Matúš Štoček a tretí finišoval víťazov český tímový kolega z Elkov-Kasper Daniel Mráz.