Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S OFICIÁLNYM TRIČKOM BIRELL BIKEFEST IBA ZA 34,90€!
Novinky

Geraint Thomas oslávil 37. narodeniny a mohol by sa stať najstarším víťazom Giro d’Italia v histórii

Thomas má síce už 37 rokov, ale zdá sa, že sa vrátil do formy z roku 2018, keď vyhral Tour de France. Momentálne je najstarším víťazom Gira Fiorenzo Magni, ktorý mal 34 rokov a 180 dní, keď vyhral Giro d’Italia v roku 1955.
Martin Sarvaš
Foto Marco Alpozzi/LaPresse

Geraint Thomas oslávil 37. narodeniny počas 18. etapy Giro d’Italia 2023.

Na tohtoročnej talianskej Grand Tour sa mu síce ešte nepodarilo vyhrať etapu, ale dvakrát skončil druhý a už šesť dní strávil oblečený v ružovom drese lídra celkovej klasifikácie.

Thomas bol spolu s Taom Geoghegan Hartom jedným z lídrov tímu Ineos Grenadiers na Giro d’Italia a momentálne je určite bližšie k víťazstvu Gira, ako by väčšina pred tromi týždňami očakávala. Geoghegan Hart totiž z pretekov odstúpil po tvrdom páde v jedenástej etape, pri ktorom si zlomil bedrový kĺb.

Z pretekov odstúpil aj jeden z najväčších favoritov Remco Evenepoel (Soudal Quick-Step) po pozitívom teste na Covid-19 a z rovnakého dôvodu na pretekoch skončil aj Domenico Pozzovivo (Israel-Premier Tech) a Aleksander Vlasova(Bora-Hansgrohe).

Najväčšími favoritmi Giro d’Italia sa tak stali Primož Roglič (Jumbo-Visma), João Almeida (UAE Emirates) a Geraint Thomas.

Roglič stráca po osemnástej etape na Thomasa 29 sekúnd a Almeida zaostáva o 39 sekúnd. Nasledujú však ešte dve etapy, ktoré môžu zamiešať poradie – 19. etapa je horská s prevýšením cez 5000 metrov a 20. etapa je 18-kilometrová horská časovka s prevýšením cez tisíc metrov.

Thomas má síce už 37 rokov, ale zdá sa, že sa vrátil do formy z roku 2018, keď vyhral Tour de France.

Ak by sa mu podarilo získať ružový dres, stal by sa najstarším víťazom v histórii Giro d’Italia.

Momentálne je najstarším víťazom Gira Fiorenzo Magni, ktorý mal 34 rokov a 180 dní, keď vyhral Giro d’Italia v roku 1955.

Geraint Thomas je po doterajších odstúpeniach jazdcov po osemnástej etape ôsmym najstarším jazdcom na tohtoročnom Gire, pričom najstarší je 39-ročný Luis León Sánchez (Astana Qazaqstan), ktorý v minulosti dosiahol mnoho úspechov vrátane štyroch víťazných etáp na Tour de France, ale v celkovej klasifikácii stráca na Thomasa už cez 32 minút a je na 22. mieste.

Aktuality

Včera 12:14 Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Cyklocesta pri rieke Inn – 520 kilometrov v srdci Álp.

Cyklocesta vedie zo St. Moritzu cez Innsbruck do Passau krížom cez Alpy po prúde rieky Inn.

Včera 11:13 Ako vyzerá trasa na Critérium du Dauphiné 2023? (detaily etáp, profily, dĺžka, prevýšenie).

V poslednej skúške pred Tour de France čakajú pretekárov na Critérium du Dauphiné štyri kopcovité etapy, jedna individuálna časovka a končí sa tromi horskými etapami.

Včera 10:00 Tím Lotto Dstny po sezóne 2023 končí s bicyklami Ridley.

„Ridley trochu zaostáva v oblasti inovácií,“ uvádza belgický tím, ktorý hľadá iného výrobcu bicyklov ako sponzora pre rok 2024. (Wielerflits)

Včera 09:32 Primož Roglič by sa mohol stretnúť s Evenepoelom už na pretekoch Okolo Švajčiarska.

Roglič ani Evenepoel zatiaľ stopercentne nepotvrdili štart na švajčiarskych 8-dňových pretekoch, ale keďže ani jeden z nich neplánuje ísť na Tour de France, je to dosť pravdepodobné.

31.05.2023 Birell Bikefest 2023: 10 vecí, ktoré si nesmiete zabudnúť.

Do začiatku Birell BikeFestu 2023 zostáva už iba zopár hodín. Prečítajte si zoznam tých najpotrebnejších vecí, ktoré by vám v Kálnici nemali chýbať.

Zavrieť reklamu