Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Fotogaléria: Peter Sagan sa bol povoziť na horskom bicykli na žilinských trailoch OKӨ Trails

Sagan tento rok končí s profesionálnou kariérou v cestnej cyklistike, chce sa vrátiť k horskému bicyklu a budúci rok sa chce kvalifikovať aj na Olympijské hry v Paríži.
Martin Sarvaš
Fotogaléria: Peter Sagan sa bol povoziť na horskom bicykli na žilinských trailoch OKӨ Trails

Peter Sagan sa po jarných klasikách vrátil na Slovensko a bol si zajazdiť aj na horskom bicykli na žilinských trailoch OKӨ Trails, kde ho previedli jeho bývalý tímový kolega Michael Kolář a jeden z najlepších slovenských enduro pretekárov Martin Knapec.

„Žilinské OKӨ Trails je miesto, o ktorom som ako dieťa len sníval, že ho budem mať blízko domova,“ napísal Peter Sagan na instagrame.

Michael Kolář sa v roku 2018 rozhodol ukončiť kariéru na ceste a presedlal na enduro bicykel. V súčasnosti sa venuje svojmu projektu OKӨEVERYWHERE, pod ktorým vedie pretekársky tím, buduje trailové centrum nad Žilinou a založil aj značku oblečenia.

„S Michaelom sme spolu vyrastali na horských bicykloch v Žiline až po dlhoročné spoločné jazdenie ako tímoví kolegovia. Pomohol mi vyhrať niekoľko významných pretekov v mojej kariére a teraz sa vrátil opäť k horským bicyklom a jazdí tak, ako žiadny iný roadie, ktorého poznám!“

„Spolu sme si skvele zajazdili a nemôžem sa dočkať, až si s nimi zajazdím znova. Sú jednými z najrýchlejších enduro jazdcov na Slovensku, takže nie je ľahké s nimi udržať tempo na trailoch, ale jazdiť s nimi určite pomáha a čoskoro sa tam dostanem!“

„Ďakujem Mišovi [Kolářovi] a Martinovi [Knapcovi] za ukážku bikeparku. Som veľmi rád, že vidím, že tvrdá práca a odhodlanie sa začínajú prejavovať, výsledkom čoho je, že Žilina má konečne svoj prvý oficiálny horský trail park a vôbec prvé legálne traily! Teraz majú cyklisti v Žiline oveľa lepšiu a väčšiu infraštruktúru a stáva sa jedným z najlepších miest na jazdu na horských bicykloch v strednej Európe!“

Sagan končí na ceste a vracia sa na horský bicykel

Peter Sagan na začiatku roka oznámil oznámil, že rok 2023 bude jeho poslednou sezónou v profesionálnom WorldTour pelotóne a chystá sa ukončiť kariéru na cestnom bicykli.

Oznámil však aj svoje najbližšie ciele po ukončení kariéry – chce sa kvalifikovať na Olympijské hry v Paríži v roku 2024 na horskom bicykli.

Peter Sagan tiež potvrdil, že bude pokračovať v drese tímu TotalEnergies, aj keď bude jazdiť na horskom bicykli.

Sagan sa naposledy zúčastnil pretekov na horských bicykloch XCO na Olympijských hrách v Riu 2016, ale povedal, že jeho rozhodnutie pretekať v Paríži je predovšetkým o pôžitku.

„Nejde o medailu alebo niečo podobné. Ide skôr o to, čo chcem robiť. Už nie je tlak na to, či vyhrám alebo prehrám. Je to niečo, čo som vždy chcel, ukončiť kariéru na horskom bicykli a budúci rok je olympijský. Ale chcel som to urobiť pre seba a nie pre nikoho iného,“ povedal Peter Sagan.

Aktuality

11:39 Strávil som týždeň s Petrom Saganom na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

Keď ma Mišo Kolář oslovil s ponukou ísť do Talianska na týždenné sústredenie, na ktorom bude aj Peter Sagan, nemohol som odmietnuť. Už len možnosť byť v prítomnosti takej legendy ako Peter je niečo, čo sa jednoducho neodmieta.

09:46 Video: Premrznutého Mattiasa Skjelmoseho museli odniesť v rukách pred koncom Valónskeho šípu.

Dánsky pretekár tímu Lidl-Trek odstúpil z ardénskej klasiky 40 km pred cieľom. Preteky poznačilo chladné a daždivé počasie, ktoré vyradilo mnohých favoritov a preteky dokončilo len 44 cyklistov zo 175 štartujúcich.

09:32 Stevie Williams bol najsilnejší v stúpaní Mur de Huy a na Valónskom šípe dosiahol najväčší úspech v kariére.

Britský jazdec tímu Israel-Premier Tech zaútočil 300 metrov pred cieľom a zvíťazil pred druhým Kevinom Vauquelinom (Arkéa-Samsic) a Maximom Van Gilsom (Lotto-Dstny).

Včera 12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

Včera 10:42 FMBA, Crankworx a jazdci sa dohodli na spoločných podmienkach ako zachovať najvyššiu úroveň slopestyle pretekov.

Po tom čo elitní slopestyle jazdci nenastúpili do pretekov v rámci Crankworx Rotorua sa začalo rokovať o tom, ako najvyššiu úroveň zachovať. Jazdci boli frustrovaní z podmienok, za ktorých ďalej neboli ochotní zúčastňovať sa pretekov.

Zavrieť reklamu