Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S OFICIÁLNYM TRIČKOM BIRELL BIKEFEST IBA ZA 34,90€!
Novinky

Wout van Aert analyzuje prehraný súboj s Van der Poelom na Okolo Flámska 2020 (+video)

25-ročný Holanďan dokonale načasoval šprint a vyhral iba o pár centimetrov.
Martin Sarvaš
 Wout van Aert analyzuje prehraný súboj s Van der Poelom na Okolo Flámska 2020 (+video)

Mathieu van der Poel vyhral v roku 2020 monument Okolo Flámska, keď v záverečnom šprinte dokázal tesne poraziť Belgičana Wouta van Aerta.

Van Aert sa v krátkej analýze vyjadril, že bol v pozícii, v ktorej chcel a myslel si, že šprint vyhrá.

„Chcel som ísť do dlhého šprintu, na to som sa sústredil, ale nakoniec to bola chyba. V tom momente máte už za sebou 250 kilometrov a nohy už nerobia to, čo by ste chceli. Mal som začať šprint skôr, 250 metrov pred cieľom. V momente, keď som sa rozbehol, sa rozbehol aj Mathieu a podarilo sa mi spraviť jednu dĺžku bicykla, ale pár centimetrov mi chýbalo,“ povedal Van Aert.

O tom, kto bude bojovať o titul sa rozhodlo už 45 km pred cieľom, keď nastúpil čerstvý majster sveta Julian Alaphilippe a k jeho útoku sa pridali Van Aert i Van der Poel. Trojica vzájomne spolupracovala a vytvorila si viac ako minútový náskok pred hlavnou vedúcou skupinou.

Zásadný moment sa odohral 35 km pred cieľom, keď nepríjemne spadol a zranil sa Julian Alaphilippe. Skupinu v tom čase viedol Van Aert a Alaphilippe išiel ako tretí.

Van Aert tesne obišiel rozhodcovskú motorku, Mathieu van der Poel ešte v poslednom momente stihol zareagovať, ale francúzsky cyklista vrazil ramenom do motorky, preletel cez bicykel tvrdo dopadol na zem.

Do cieľa pokračovala osamotená dvojica, ktorá si udržala až do cieľa dostatočný náskok. V záverečnom kilometri viedol Van der Poel a neustále sa obzeral na Van Aerta, ktorý ako prvý rozbehol šprint, avšak Mathieu van der Poel dokázal ihneď skvele zareagovať a na cieľovej páske prešlo jeho koleso o pár centimetrov skôr, ako koleso Wouta van Aerta.

Pád Juliana Alaphilippa:

Aktuality

Včera 12:14 Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Cyklocesta pri rieke Inn – 520 kilometrov v srdci Álp.

Cyklocesta vedie zo St. Moritzu cez Innsbruck do Passau krížom cez Alpy po prúde rieky Inn.

Včera 11:13 Ako vyzerá trasa na Critérium du Dauphiné 2023? (detaily etáp, profily, dĺžka, prevýšenie).

V poslednej skúške pred Tour de France čakajú pretekárov na Critérium du Dauphiné štyri kopcovité etapy, jedna individuálna časovka a končí sa tromi horskými etapami.

Včera 10:00 Tím Lotto Dstny po sezóne 2023 končí s bicyklami Ridley.

„Ridley trochu zaostáva v oblasti inovácií,“ uvádza belgický tím, ktorý hľadá iného výrobcu bicyklov ako sponzora pre rok 2024. (Wielerflits)

Včera 09:32 Primož Roglič by sa mohol stretnúť s Evenepoelom už na pretekoch Okolo Švajčiarska.

Roglič ani Evenepoel zatiaľ stopercentne nepotvrdili štart na švajčiarskych 8-dňových pretekoch, ale keďže ani jeden z nich neplánuje ísť na Tour de France, je to dosť pravdepodobné.

31.05.2023 Birell Bikefest 2023: 10 vecí, ktoré si nesmiete zabudnúť.

Do začiatku Birell BikeFestu 2023 zostáva už iba zopár hodín. Prečítajte si zoznam tých najpotrebnejších vecí, ktoré by vám v Kálnici nemali chýbať.

Zavrieť reklamu