Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Wout van Aert priznal, že išiel na limite: Bol som taký zmätený, že som zabudol na svoj vlastný šprint

Mathieu van der Poel zvládol záver Majstrovstiev sveta v cyklokrose takticky dokonale a v záverečnom šprinte bol v lepšej pozícii, čím rozhodil Wouta van Aerta.
Martin Sarvaš
Wout van Aert priznal, že išiel na limite: Bol som taký zmätený, že som zabudol na svoj vlastný šprint

Wout van Aert skončil na Majstrovstvách sveta v cyklokrose v Hoogerheide na druhom mieste po 67-minútovom súboji s dlhoročným rivalom Mathieu van der Poelom.

Van Aert očakával, že Holanďan zaútočí v sekcii s prekážkami, v ktorých bol Van der Poel vždy silnejší a rýchlejší, avšak nestalo sa.

Van der Poel už v záverečnom kole počítal s tým, že sa pôjde do šprintu, a tak sa naň dokázal dobre takticky prichystať: „V poslednom kole som sa cítil veľmi uvoľnene. Každý odo mňa očakával nástup pri bariérach, ale už som vedel, že chcem ísť do šprintu.“

Mathieu van der Poel vošiel na cieľovú rovinku na asfalte na druhom mieste a v momente, ako sa Wout van Aert obzrel, rozbehol svoj šprint a Belgičan už nedokázal nabrať dostatočnú rýchlosť, aby Van der Poela predbehol.

„Úvodnú polhodinu som bol na svojom limite“

„Som sklamaný, že som preteky nevyhral. Od prvej minúty na mňa Mathieu vyvíjal veľký tlak. Úvodnú polhodinu som bol na svojom limite,“ cituje Van Aerta tím Jumbo-Visma.

„Potom som sa sústredil na šprint, pretože útočiť by nebola najlepšia taktika. Pripravil som sa na scenár, v ktorom budem v cieľovej páske druhý. Bol som trochu zmätený, keď ma vytlačil dopredu. Ale je to súčasť pretekov.“

„Nenávidím to, ale milujem to,“ napísal Wout van Aert k fotografii s Mathieu van der Poelom.

„S odstupom času by som mal možno väčšiu šancu, keby som išiel hneď do šprintu. ‚Chapeau‘ Mathieuovi za vytlačenie takého šprintu,“ povedal Wout van Aert.

„V mojej mysli som vždy očakával, že budem v šprinte na druhom mieste kvôli umiestneniu bariér. Sústredil som sa na to a bol som taký zmätený, že som zabudol na svoj vlastný šprint,“ dodal sklamaný Van Aert po vyrovnaní sa so striebornou medailou.

Aktuality

Včera 16:39 43-ročný Alejandro Valverde suverénne vyhral gravelové preteky Svetového pohára La Indomable.

Valverde zvíťazil na 96-kilometrovej trati s prevýšením 2 400 m v španielskej provincii Almeria. Na druhom mieste skončil francúzsky jazdec Hugo Drechou (Groove Gravel) pred Portugalčanom Tiagom Ferreirom (Vouzela BH).

19.04.2024 Po Cape Epic potvrdzujú Števková s Krahulcovou výbornú formu aj na pretekoch 4 Islands, kde sú priebežne na 3. mieste (+ galéria).

Slovenské duo pretekárok Janka Keseg Števková s Martinou Krahulcovou nastúpili do ďalších etapových pretekov dvojíc, tentokrát v Chorvátsku na podujatí 4 Islands. V pretekoch sa im darí a zatiaľ v každej etape skončili na vynikajúcom 3. mieste!

19.04.2024 Video: Toto je trať 2. kola svetového pohára XCO v brazílskej Araxá.

Minulý týždeň odštartoval seriál svetového pohára v horskej cyklistike podujatiami XCC a XCO v brazílskej Mairiporã. Pretekári mali niekoľko dní na oddych a doladenie formy a už počas soboty a nedele sa môžeme tešiť na druhé kolo svetového pohára.

19.04.2024 Juan Pedro López je celkovým víťazom pretekov Okolo Álp, poslednú etapu vyhral Aurélien Paret-Peintre.

26-ročný Španiel si pripísal na talianskych etapových pretekoch svoje prvé profesionálne víťazstvo, keď vyhral tretiu etapu, a zároveň sa stal po prvýkrát víťazom celkovej klasifikácie.

19.04.2024 Fotogaléria: Ako Peter Sagan jazdil aj varil na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

„Takto dobre som sa necítil už asi 10 rokov,“ povedal Peter pri našej poslednej spoločnej večeri. „Som naozaj rád, že sme sa tu stretli takáto skvelá partia a dúfam, že sa takto ešte stretneme.“

Zavrieť reklamu