Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER S ČELENKOU IBA ZA 18,90€!
Novinky

Slovenský pohár v e-cyklistike pokračuje tromi podujatiami

Predošlý ročník pretekov vo virtuálnej cyklistike ukázal, že komunita ľudí so smart trenažérmi aj u nás narastá. Záujem o porovnávanie na týchto platformách je veľký. Slovenský pohár v e-cyklistike teda pokračuje v národnej súťaži jej ďalším seriálom.
Matúš Bušík

Slovenský pohár v e-cyklistike odštartoval v utorok 22.11.2022 virtuálnymi pretekmi. Preteky na cyklistických trenažéroch prebiehajú spôsobom voľného štartu z domu cez platformu Rouvy.

Zapojiť sa môže ktokoľvek, cyklisti s licenciou i bez nej. Štart je bezplatný. Podmienkami sú mať smart trenažér, zriadenie konta Rouvy, internetové pripojenie a registráciu do 17:00 daného pretekového dňa.

Súťaží sa v kategóriách elite muži, juniori, ženy + juniorky (majú spojenú kategóriu) a potom hobby jazdci a súťaž družstiev.

Do eMSR postúpia 20 cyklisti, ktorí nazbierali na všetkých 4 kolách najviac bodov v nasledujúcom kľúči – najlepší piati jazdci elite, traja juniori a ženské kategórie, dvaja hobby jazdci. Siedmi ďalší pretekári postúpia na základe divokej karty.

Kvalifikačné jazdy prebiehajú v domácom prostredí (resp. takom, aké si pretekári zvolia), boje o majstrovský titul budú prezenčne, na jednom mieste.

Termíny jednotlivých kvalifikačných kôl:

  • 22.11.2022
  • 6.12.2022
  • 20.12.2022
  • 3.1.2023

Riaditeľ pretekov Lukáš Riha o forme pretekov: „Tréning na trenažéri je jedna z možností, ako sa udržať vo forme aj v zimnom období, prípadne sa pripraviť na ďalšiu sezónu. Aktuálne technologické možnosti posunuli nudné trénovania na trenažéroch do úplne iného levelu.“

„Už pilotný minulý ročník pretekov vo virtuálnej cyklistike pritiahol viaceré známe mená na strane slovenskej i českej cyklistiky, ale aj mnoho nadšencov pre tento šport. Minuloročný V4 eCUP prekonal hranicu 700 zaregistrovaných jazdcov, čo je už pekný „balík.“ Som rád, že má Slovenský zväz cyklistiky záujem pokračovať aj v tomto roku v danom segmente po vzore svetových cyklistických veľmocí formou slovenského e-pohára,“ dodal organizátor.

Aktuality

12:48 Najúspešnejší cyklista roku 2022 je Pogačar, na pódiu bol najčastejšie Pedersen.

Tadej Pogačar má na konte 16 víťazstiev a 25 pódiových umiestnení. Druhý najúspešnejší je majster sveta Remco Evenepoel a za ním skončil jeho tímový kolega Fabio Jakobsen. Na pódiu bol 26-krát dánsky cyklista Mads Pedersen, ktorý tento rok vyhral 10 pretekov.

12:31 Remco Evenepoel oznámil, že bude štartovať na Giro d’Italia 2023.

„Bude to špeciálna edícia, keďže budem mať na sebe dúhový dres, takže sa naozaj teším. Teraz som tu v Amalfi… prechádzam si cesty a bavím sa. Dúfam, že sa čoskoro uvidíme v Taliansku a dúfam, že sa na mňa a celý tím prídete pozrieť,“ povedal Evenepoel. (Quick-Step Alpha Vinyl)

Včera 16:22 Získajte predplatné magazínu Biker a Cyklistika za zvýhodnenú sumu 19,90 eur.

Na predplatnom tak ušetríte až 30 eur za celý rok.

Včera 15:55 Musíte vidieť: Danny Macaskill je späť s videom Postcard from San Francisco.

Danny Macaskill a jeho videá patria v posledných rokoch k tým najvirálnejším a Pohľadnica zo San Francisca nebude výnimkou. Je to totiž jeho nezameniteľný štýl a kreativita, čo videám dáva status „musíte vidieť.“

Včera 11:30 Viac ako 100 profesionálnych cyklistov stále nemá zmluvu pre sezónu 2023.

Kontrakty nemajú Mark Cavendish, Domenico Pozzovivo, Nairo Quintana a mnoho ďalších. (Cyclingnews)

Zavrieť reklamu