Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER S ČELENKOU IBA ZA 18,90€!
Novinky

56-ročný cyklista už druhýkrát pomohol Kipchogemu k svetovému rekordu v maratóne (+video)

Claus-Henning Schulke podal Kipchogemu fľašu, musel rýchlo nasadnúť na bicykel a ísť rýchlo na ďalšiu občerstvovaciu stanicu.
Martin Sarvaš

Keňan Eliud Kipchoge prekonal v nedeľu na Berlínskom maratóne svetový rekord v maratóne o 30 sekúnd.

Dôležitú úlohu pri zlomení svetového rekordu zohral jeho pomocník na bicykli – Claus-Henning Schulke, ktorý mal na starosti Kipchogeho hydratáciu.

Akokoľvek jednoducho sa môže zdať úloha odovzdania hydratačnej fľaše najrýchlejšiemu maratóncovi v histórii, Schulke v tom môže byť najlepší na svete.

Na maratóne je 13 občerstvovacích staníca, každá je od seba vzdialená niekoľko kilometrov. To znamená, že zakaždým, keď Schulke podal Kipchogemu fľašu, musel rýchlo nasadnúť na bicykel a ísť rýchlo na ďalšiu stanicu.

Prečítajte si tiež

Len pre predstavu, bežci na tejto úrovni majú priemernú rýchlosť niečo cez 21 km/h, takže „podávač vody“ nemá veľa času dostať sa k ďalšej stanici.

Schulke je 56-ročný triatlonista z Berlína, ktorý prvýkrát spolupracoval s Kipchogem už v roku 2018, keď vytvoril svetový rekord s časom 2:01:39.

Schulke je dobrovoľníkom na Berlínskom maratóne od roku 1998 a je starším členom 30-členného tímu, ktorý má na starosti podávanie nápojov bežcom počas pretekov.

Sledovať nadšenie a radosť Clausa Schulkeho pri podávaní fliaš Eliudovi Kipchogemu skutočne stojí za to, keďže každé odovzdanie fľaše oslavoval.

Pozrite si, ako Schulke podával fľaše Eliudovi Kipchogemu:

Aktuality

12:48 Najúspešnejší cyklista roku 2022 je Pogačar, na pódiu bol najčastejšie Pedersen.

Tadej Pogačar má na konte 16 víťazstiev a 25 pódiových umiestnení. Druhý najúspešnejší je majster sveta Remco Evenepoel a za ním skončil jeho tímový kolega Fabio Jakobsen. Na pódiu bol 26-krát dánsky cyklista Mads Pedersen, ktorý tento rok vyhral 10 pretekov.

12:31 Remco Evenepoel oznámil, že bude štartovať na Giro d’Italia 2023.

„Bude to špeciálna edícia, keďže budem mať na sebe dúhový dres, takže sa naozaj teším. Teraz som tu v Amalfi… prechádzam si cesty a bavím sa. Dúfam, že sa čoskoro uvidíme v Taliansku a dúfam, že sa na mňa a celý tím prídete pozrieť,“ povedal Evenepoel. (Quick-Step Alpha Vinyl)

Včera 16:22 Získajte predplatné magazínu Biker a Cyklistika za zvýhodnenú sumu 19,90 eur.

Na predplatnom tak ušetríte až 30 eur za celý rok.

Včera 15:55 Musíte vidieť: Danny Macaskill je späť s videom Postcard from San Francisco.

Danny Macaskill a jeho videá patria v posledných rokoch k tým najvirálnejším a Pohľadnica zo San Francisca nebude výnimkou. Je to totiž jeho nezameniteľný štýl a kreativita, čo videám dáva status „musíte vidieť.“

Včera 11:30 Viac ako 100 profesionálnych cyklistov stále nemá zmluvu pre sezónu 2023.

Kontrakty nemajú Mark Cavendish, Domenico Pozzovivo, Nairo Quintana a mnoho ďalších. (Cyclingnews)

Zavrieť reklamu