Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

MULTIKĽÚČ K DVOJROČNéMU PREDPLATNĚMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 39,80€!
Novinky

56-ročný cyklista už druhýkrát pomohol Kipchogemu k svetovému rekordu v maratóne (+video)

Claus-Henning Schulke podal Kipchogemu fľašu, musel rýchlo nasadnúť na bicykel a ísť rýchlo na ďalšiu občerstvovaciu stanicu.
Martin Sarvaš
 56-ročný cyklista už druhýkrát pomohol Kipchogemu k svetovému rekordu v maratóne (+video)

Keňan Eliud Kipchoge prekonal v nedeľu na Berlínskom maratóne svetový rekord v maratóne o 30 sekúnd.

Dôležitú úlohu pri zlomení svetového rekordu zohral jeho pomocník na bicykli – Claus-Henning Schulke, ktorý mal na starosti Kipchogeho hydratáciu.

Akokoľvek jednoducho sa môže zdať úloha odovzdania hydratačnej fľaše najrýchlejšiemu maratóncovi v histórii, Schulke v tom môže byť najlepší na svete.

Na maratóne je 13 občerstvovacích staníca, každá je od seba vzdialená niekoľko kilometrov. To znamená, že zakaždým, keď Schulke podal Kipchogemu fľašu, musel rýchlo nasadnúť na bicykel a ísť rýchlo na ďalšiu stanicu.

Prečítajte si tiež

Len pre predstavu, bežci na tejto úrovni majú priemernú rýchlosť niečo cez 21 km/h, takže „podávač vody“ nemá veľa času dostať sa k ďalšej stanici.

Schulke je 56-ročný triatlonista z Berlína, ktorý prvýkrát spolupracoval s Kipchogem už v roku 2018, keď vytvoril svetový rekord s časom 2:01:39.

Schulke je dobrovoľníkom na Berlínskom maratóne od roku 1998 a je starším členom 30-členného tímu, ktorý má na starosti podávanie nápojov bežcom počas pretekov.

Sledovať nadšenie a radosť Clausa Schulkeho pri podávaní fliaš Eliudovi Kipchogemu skutočne stojí za to, keďže každé odovzdanie fľaše oslavoval.

Pozrite si, ako Schulke podával fľaše Eliudovi Kipchogemu:

Aktuality

08.12.2023 Shimano prešetruje moderné otroctvo u jedného zo svojich dodávateľov v Malajzii.

Spoločnosť Shimano uviedla, že na základe správy britského denníku Telegraph vyšetruje, že jeden z jej dodávateľov v Malajzii uplatňuje na svojich zamestnancov princípy, ktoré sú „podobné modernému otroctvu“.

08.12.2023 Wout van Aert zajtra odštartuje cyklokrosovú sezónu na pretekoch Exact Cross v Essene.

29-ročný Belgičan absolvuje svoje prvé preteky na cyklokrosovom bicykli v sezóne 2023/24 a na štarte bude najväčším favoritom, keďže väčšina cyklokrosovej elity sa bude pripravovať na nedeľné preteky Svetového pohára vo Val di Sole.

08.12.2023 Maciej Bodnar bol celú kariéru po boku Sagana. Bol jedným z najväčších tichých hrdinov pelotónu, hovorí Peter Sagan.

38-ročný poľský špecialista na časovky a verný domestik Petra Sagana oznámil, že po 17 rokoch končí s profesionálnou cyklistikou.

08.12.2023 Video: Jeden z najrýchlejších zjazdárov sveta Finn Iles si užíva jazdenie mimo sezóny.

Žiadny plán, žiadne merané jazdy, žiadny tlak v deň pretekov… Mimo sezóny si pretekár potrebuje oddýchnuť. To však neplatí, ak ste Finn Iles! Lokál z Whistleru si vyhrnul rukávy, dal dokopy štáb a odcestoval do rezortu Sun Peaks, kde vytvorili a natočili skutočné majstrovské dielo. Užite si to!

08.12.2023 Poznáme termíny iXS European Downhill Cup.

Seriál pretekov Európskeho pohára v zjazde iXS European Downhill Cup sa teší čoraz väčšej popularite. Nás nesmierne teší, že celkovým víťazom seriálu sa v uplynulom ročníku stal Adam Rojček a veríme, že na tieto úspechy nadviaže aj v nasledujúcej sezóne.

Zavrieť reklamu