Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Mathias Flückiger nebude štartovať ani na jednom z pretekov Svetového pohára v Severnej Amerike

Po zrušení účasti na pretekoch v Snowshoe, ktoré sa pôjdu už tento víkend sa rozhodol vynechať aj preteky v Mont-Sainte-Anne.
Matúš Bušík
Mathias Flückiger nebude štartovať ani na jednom z pretekov Svetového pohára v Severnej Amerike

Rozhodnutie vynechať blížiace sa preteky v Snowshoe a následné v Mont-Sainte-Anne uverejnil na svojej webovej stránke.

V príspevku sa píše, že ho šokovala vlna nenávisti na internete voči jeho osobe po nedávnej kolízii s ďalších Švajčiarom Ninom Schurterom a že sa s tým ťažko vyrovnával. Dodáva, že preniesť cez to mu pomohol jeho tím a tréningový proces, takže bol schopný vyhrať preteky short track vo Vallnorde.

Následne však ochorel a bol pozitívne testovaný na covid. Napriek tomu, že už sa cíti lepšie rozhodol sa vynechať dve zastávky Svetového pohára v Severnej Amerike.

Chce si odpočinúť, zregenerovať a pripraviť sa na záver sezóny.

Mathias Flückiger na Svetovom pohári v Lenzerheide. Zdroj: Red Bull Content Pool

Mathias svoju situáciu popisuje takto:

„Čo ma obzvlášť ranilo (okrem toho, že som nevyhral), bolo to, že som bol obvinený z úmyslu, frustrácie, zlého charakteru a mnoho ďalšieho. Každý, kto niekedy pretekal alebo sa vie vžiť do situácie pretekára vie, že sa rozhodujete v zlomkoch sekundy, intuitívne. A intuícia je založená na skúsenostiach. Nikdy by som úmyselne alebo z frustrácie nespôsobil pád.

Ale to, čo sa stalo potom, ma prinútilo premýšľať. Bol som šokovaný tým, koľko ľudí online živí frustráciu, agresiu, hnev a nenávisť – a to všetko len kvôli pádu dvoch horských cyklistov. Prvýkrát som osobne zažil, ako sa na internete prejavuje hnev, frustrácia či dokonca nenávisť. To všetko voči človeku, ktorého ani nepoznáte osobne a kvôli niečomu, na čom v tomto svete až tak nezáleží.

Možno je to porovnanie trochu mimo, ale toto správanie bolo pozorované aj počas pandémie covid. Nech si hovorí kto chce, čo chce, niektorí ľudia majú neukojiteľnú túžbu si do niekoho kopnúť. Robíte z komára somára a to bez akejkoľvek slušnosti. Toto je vec, ktorá ma trápi a znepokojuje, pretože sa týka celej našej spoločnosti.

Vďaka svojmu okoliu som sa v nasledujúcom týždni konečne mohol sústrediť na svoju prácu. Víťazstvo v short track vo Vallnorde  v Andorre pre mňa znamenalo veľa. Ukázalo mi, že som silnejší ako kedykoľvek predtým, že moja radosť z jazdenia je stále rovnaká a naďalej idem svojou vlastnou cestou spolu so svojím tímom a ľuďmi okolo mňa. To zahŕňa výhry, ale aj prehry.“

Mathias Flückiger na Svetovom pohári v Lenzerheide. Zdroj: Red Bull Content Pool

Na margo svojej neúčasti na pretekoch v Severnej Amerike dodal:

„Už v sobotu som sa necítil dobre a situácia sa v nedeľu v noci nezlepšila a tak sme sa spoločne s tímom rozhodli sústrediť sa na zvyšok sezóny a neštartovať. Bohužiaľ, symptómy boli potvrdené výsledkami testov na Covid-19. Už sa cítim lepšie, ale preteky Svetového pohára v Snowshoe a Mont-Sainte-Anne som sa rozhodol vynechať.“

Aktuality

10:48 Video: Julian Alaphilippe daroval Mircovi Maestrimu dres z víťaznej etapy na Giro d’Italia.

Alaphilippe vyhral dvanástu etapu po 130 km v úniku a 11-kilometrovom sóle, pričom veľkú časť trasy prešiel v úniku len vo dvojici s Talianom Mircom Maestrim, a práve vďaka nemu dokázal ušetriť dostatok síl na záverečný víťazný útok.

10:22 Michael Kolář: Preteky ma už netrápia. Jazdím pre radosť, baví ma zdokonaľovať sa.

Manažér slovenského enduro tímu OKOEVERYWHERE a bývalý profesionálny cestný cyklista chce odovzdať svoje skúsenosti svojim zverencom a mladšej generácii.

09:30 Demi Vollering vyhrala dve zo štyroch etáp aj celkovú klasifikáciu pretekov Okolo Burgosu.

27-ročná Holanďanka pokračuje v skvelých výkonoch a po víťazstve celkového hodnotenia pretekov Vuelta España Femenina a Okolo Baskicka, si pripísala ďalšiu výhru na pretekoch Okolo Burgosu.

09:16 Sam Bennett vyhral štyri etapy aj celkové hodnotenie na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Okrem dvoch víťazstiev bol Bennett raz druhý a raz tretí. Na druhom mieste skončil celkovo len 22-ročný Francúz Paul Penhoët a tretí bol o rok starší Belgičan Jenno Berckmoes.

08:58 Na Giro d’Italia je dnes deň voľna. Pogačar vedie tak suverénne, že zvyšok Gira môže ísť už len ako tréning na Tour.

V celkovej klasifikácii sú priebežne na druhom a treťom mieste Geraint Thomas a Dani Martínez so stratou necelých sedem minút, takže Pogačarovi už fakticky stačí prísť v bezpečí do Ríma.

Zavrieť reklamu