Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER S ČELENKOU IBA ZA 18,90€!
Novinky

Peter Sagan má už po tretíkrát Covid-19, z pretekov Okolo Švajčiarska odstúpil

Trojnásobný majster sveta informoval, že nemá žiadne príznaky a cíti sa dobre.
Martin Sarvaš

Peter Sagan mal pozitívny test na ochorenie Covid-19 a pred záverečnou etapou musel odstúpiť z pretekov Okolo Švajčiarska.

Sagan dostal Covid-19 už po tretíkrát za jeden a pol roka a práve postcovidový syndróm spôsobil jeho zdravotné problémy v úvode sezóny 2022. Až trikrát musel z pretekov odstúpiť a musel si dať trojmesačnú pauzu od pretekania.

Trojnásobný majster sveta však informoval, že nemá žiadne príznaky a cíti sa dobre: „Po dojazde siedmej etapy Okolo Švajčiarska mi dal lekár TotalEnergies test na Covid-19. Bohužiaľ, vyšiel pozitívne. Nemám žiadne príznaky a cítim sa dobre, ale z pretekov musím odstúpiť. Ďakujem vám za vašu podporu a budem vás ďalej informovať.“

Prečítajte si tiež

Peter Sagan vyhral na švajčiarskom etapáku tretiu etapu a pripísal si svoje 120. profesionálne víťazstvo, prvé víťazstvo v drese TotalEnergies a zároveň rekordné 18. etapové víťazstvo na Okolo Švajčiarska.

Pre Sagana boli etapové preteky vo Švajčiarsku prípravou a skúškou pred Tour de France. Vďaka víťazstvu v šprinte, v ktorom porazil elitných šprintérov aj klasikárov, si tak pravdepodobne zaistil štart na Tour.

Pelotón Okolo Švajčiarska výrazne zasiahol Covid-19 a odstúpilo mnoho jazdcov i celé tímy. Z pretekov odstúpili kompletné tímy Alpecin-Fenix, Jumbo-Visma a Bahrain Victorious, zatiaľ čo UAE Team Emirates, EF Education a Bora-Hansgrohe oznámili u svojich jazdcov viacero pozitívnych prípadov.

Aktuality

Včera 12:32 Video: Najlepšie momenty z cyklokrosového Svetového pohára v Hulste.

Mathieu van der Poel predviedol úspešný návrat k cyklokrosu, Pidcock zlomil koleso v poslednom kole a v ženách predviedla suverénne víťazstvo len 20-ročná Puck Pieterse.

Včera 12:17 Van der Poel, Van Aert a Pidcock sa proti sebe postavia cez víkend na Svetovom pohári v Antverpách.

Van der Poel štartuje cez víkend na oboch cyklokrosových pretekoch v Belgicku, v sobotu sú preteky pohára Superprestige v Boome a v nedeľu je Svetový pohár v Antverpách.

Včera 11:53 Tím Trek-Segafredo ukázal nové dresy pre sezónu 2023.

Pozrite si, v akých dresoch budú pretekať Mads Pedersen a Elisa Balsamo v roku 2023.

Včera 11:41 Video: CTM predstavuje bicykle a elektrobicykle pre sezónu 2023.

Pozrite si to najlepšie, čo ponúka slovenský výrobca novej kolekcie.

Včera 11:24 Tím UAE Emirates ukázal nové dresy pre sezónu 2023.

Tím zmenil aj sponzora na oblečenie a namiesto Gobiku budú mať dresy od Pissei.

Zavrieť reklamu