Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Novinky

Peter Sagan má už po tretíkrát Covid-19, z pretekov Okolo Švajčiarska odstúpil

Trojnásobný majster sveta informoval, že nemá žiadne príznaky a cíti sa dobre.
Martin Sarvaš

Peter Sagan mal pozitívny test na ochorenie Covid-19 a pred záverečnou etapou musel odstúpiť z pretekov Okolo Švajčiarska.

Sagan dostal Covid-19 už po tretíkrát za jeden a pol roka a práve postcovidový syndróm spôsobil jeho zdravotné problémy v úvode sezóny 2022. Až trikrát musel z pretekov odstúpiť a musel si dať trojmesačnú pauzu od pretekania.

Trojnásobný majster sveta však informoval, že nemá žiadne príznaky a cíti sa dobre: „Po dojazde siedmej etapy Okolo Švajčiarska mi dal lekár TotalEnergies test na Covid-19. Bohužiaľ, vyšiel pozitívne. Nemám žiadne príznaky a cítim sa dobre, ale z pretekov musím odstúpiť. Ďakujem vám za vašu podporu a budem vás ďalej informovať.“

Prečítajte si tiež

Peter Sagan vyhral na švajčiarskom etapáku tretiu etapu a pripísal si svoje 120. profesionálne víťazstvo, prvé víťazstvo v drese TotalEnergies a zároveň rekordné 18. etapové víťazstvo na Okolo Švajčiarska.

Pre Sagana boli etapové preteky vo Švajčiarsku prípravou a skúškou pred Tour de France. Vďaka víťazstvu v šprinte, v ktorom porazil elitných šprintérov aj klasikárov, si tak pravdepodobne zaistil štart na Tour.

Pelotón Okolo Švajčiarska výrazne zasiahol Covid-19 a odstúpilo mnoho jazdcov i celé tímy. Z pretekov odstúpili kompletné tímy Alpecin-Fenix, Jumbo-Visma a Bahrain Victorious, zatiaľ čo UAE Team Emirates, EF Education a Bora-Hansgrohe oznámili u svojich jazdcov viacero pozitívnych prípadov.

Aktuality

10:43 Marianne Vos vyhrala už tretiu etapu za sebou na pretekoch Okolo Škandinávie.

Po agresívnom finále vyhrala šprint do vrchu v Sarpsborgu pred Cecilie Uttrup Ludwig a Shari Bossuyt. Nie je to prvýkrát, čo Vos vyhrala v Škandinávii tri etapy za sebou – rovnaký výkon sa jej podaril v rokoch 2018 aj 2019 na ženských pretekoch Okolo Nórska, ktoré sú predchodcom Okolo Škandinávie.

10:30 Tiesj Benoot išiel pri zrážke s autom rýchlosťou 67 km/h: Pár milimetrov a mohol to byť iný príbeh.

28-ročný Belgičan išiel dole kopcom vo vysokej rýchlosti, keď pred ním vošlo do cesty auto z parkoviska. Pri páde utrpel zlomeninu krčného stavca a počas nasledujúcich šiestich až 12 týždňov bude musieť nosiť krčnú ortézu. (Het Laatste Nieuws)

10:15 Poznáme dátum konania Red Bull Rampage.

Red Bull Rampage sú najväčšie a najznámejšie freerideové preteky, ktoré sa konajú od roku 2001.

09:52 Thomas Lemoine a Jordy Scott vyhrali Speed & Style na Crankworxe vo Whistleri.

Pozrite si záznam z prenosu, ktorý sme dnes v noci mali možnosť sledovať. Divácky veľmi atraktívna disciplína Speed & Style, v ktorej idú na dirtovej trati vedľa seba dvaja jazdci a predvádzajú rôzne triky, s tým, že do výsledkov sa započítava aj čas. Najlepšie hodnotenými a zároveň najrýchlejšími jazdcami sa sa stali Thomas Lemoine a Jordy Scott.

Včera 14:34 Poradňa: 9 tipov, ako si spríjemniť jazdy na bicykli v horúčavách a ako správne dopĺňať tekutiny.

Vedeli ste, že keď ste dehydrovaní, tak ide do pokožky viac krvi, aby sa uvoľnilo teplo, a menej krvi do svalov, do ktorých sa tak dostáva menej kyslíku a živín?

Zavrieť reklamu