Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

DVOJBALENIE TRENIEK MEATFLY K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Len 19-ročný talent z Bory prešiel k profíkom a otvorene prehovoril o užívaní liekov proti bolesti počas pretekov

"Prečo by som si dával vo finále 2,5 gramu paracetamolu? To robíte, keď ste chorí a aj to nie v takom množstve," povedal Cian Uijtdebroeks. Takéto množstvo je obsiahnuté v piatich tabletkách Paralenu.
Martin Sarvaš
Len 19-ročný talent z Bory prešiel k profíkom a otvorene prehovoril o užívaní liekov proti bolesti počas pretekov

Mladý cyklista Cian Uijtdebroeks, ktorý je považovaný za jeden z najväčších talentov belgickej cyklistiky, prehovoril o užívaní liekov proti bolesti počas finále pretekov.

19-ročný Uijtdebroeks, ktorý absolvuje svoju prvú profesionálnu sezónu v tíme Bora-Hansgrohe, povedal, že necíti potrebu užiť 2500 mg paracetamolu, čo je päť tabliet, aby sa dostatočne pripravil na finále pretekov.

„Prečo by som si dával vo finále 2,5 gramu paracetamolu? To robíte, keď ste chorí a aj to nie v takom množstve,“ povedal Uijtdebroeks v rozhovore pre Het Nieuwsblad.

„Nepijem kávu, takže gél s kofeínom má na mňa obrovský vplyv. Užijem množstvo kofeínu ako dve šálky kávy počas pretekov? Áno, pretože to zvyšuje moju pozornosť. Ale dva poháre. Nie pätnásť.“

Prečítajte si tiež

„Každý s tým robí, čo chce, ale ja nemám v úmysle podkopať svoje dlhodobé zdravie pre krátkodobý výkon.“

„Ak ma porazí jazdec, ktorý si dal vo finále tri gramy paracetamolu, budem frustrovaný. Aj keď je to úplne legálne, nebudem to robiť. Aj keď kvôli tomu prehrám preteky a ak mi niekto poradí, aby som to aj tak skúsil, budem sa držať svojho vlastného plánu.“

Mladý Belgičan povedal, že prvýkrát počul o legálnom užívaní liekov proti bolesti na Saudi Tour, jeho prvých profesionálnych etapových pretekoch.

„Nezabúdajte: donedávna som v junioroch jazdil na sendvičoch s cukrom a banánoch,“ pokračoval.

Cian Uijtdebroeks bol ešte minulý rok junior, no preskočil tím U23 a išiel priamo na World Tour. Doteraz jazdil veľmi solídne, na nedávnych pretekoch Okolo Nórska obsadil celkovo 8. miesto, čo je jeho doteraz najlepší výsledok.

Aktuality

18:59 Jonas Vingegaard ovládol náročnú horskú etapu a prvýkrát sa obliekol do ružového dresu lídra Giro d’Italia.

Na druhom mieste skončil Felix Gall a tretí finišoval Jai Hindley.

07:00 Detaily 14. etapy Giro d’Italia 2026: Trasa, profil, dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti.

Krátka, ale extrémne náročná horská etapa môže priniesť zásadné rozdiely medzi favoritmi na celkové poradie.

Včera 14:15 TIPOS BikeFest 2026: Detaily pretekov Garmin BikeFest Maratón.

Garmin BikeFest Maratón opäť spojí krásne výhľady, náročné prevýšenia a zábavu na singletrackoch. Tento rok čakajú na pretekárov štyri trate, vrátane nového 78,8-kilometrového okruhu.

Včera 14:07 Čo spôsobuje u cyklistov pretrénovanie? Aké sú príznaky, príčiny, prevencia a ako sa z neho zotaviť.

Tenká hranica medzi pokrokom a kolapsom. Pretrénovanie ohrozuje cyklistov nielen vo výkonnosti, ale aj na fyzickom aj psychickom zdraví.

Včera 13:15 TIPOS BikeFest 2026: Detaily pretekov Specialized Downhill Race.

Specialized Downhill Race prinesie v nedeľu jednu z najrýchlejších súťaží celého BikeFestu. Na trati DH Come Back sa v bude bojovať o o každú desatinu sekundy a titul King of the Hill .

Zavrieť reklamu