Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Globálny cyklistický boom začal spomaľovať, tvrdí Shimano

Aj keď zásoby klasických bicyklov sa dostávajú na priemerné hodnoty, dopyt po e-bicykloch zostáva silný.
Martin Sarvaš
Globálny cyklistický boom začal spomaľovať, tvrdí Shimano

Ilustr. foto: Shimano

Shimano vydalo finančnú správu za prvý štvrťrok 2022, v ktorej informuje, že globálny cyklistický boom začal spomaľovať.

Ešte minulý rok, kedy Shimano oslávilo svoje 100. výročie, dosiahlo tržby a prevádzkový príjem spoločnosti Shimano historický rekord, a to najmä vďaka jej biznisu v cyklistickom priemysle.

V rámci celej spoločnosti vzrástli predaje Shimano v minulom roku o 44,6 % v porovnaní s rokom 2020, zatiaľ čo prevádzkové príjmy vzrástli o 79,3 %.

Zdá sa však, že tento rok začne cyklistický boom spôsobený pandémiou ochorenia Covid-19 spomaľovať.

„Globálny cyklistický boom ukázal známky spomaľovania, pričom zásoby bicyklov základnej a strednej triedy na trhu sa blížili k primeranej úrovni, zatiaľ čo dopyt sústredený okolo bicyklov najvyššej triedy zostal vysoký,“ uvádza Shimano.

Prečítajte si tiež

Dopyt po e-bikoch je stále silný

Shimano tiež konštatuje, že dopyt po bicykloch a produktoch súvisiacich s cyklistickým priemyslom zostáva na európskom trhu pevný. Dôvodom je aj fakt, že vlády európskych krajín pokračujú vo svojich aktivitách na podporu cyklistickej dopravy ako alternatívy pre trvalo udržateľnú mobility.

„Zatiaľ čo dopyt po e-bicykloch zostal silný, zásoby bicyklov základnej a strednej triedy na trhu sa priblížili k primeranej úrovni.“

„Na severoamerickom trhu zostal dopyt po bicykloch pevný a zásoby na trhu, sústredené okolo bicyklov základnej a strednej triedy, sa zotavili na primeranú úroveň.“

V Európe a severnej Amerike sa síce zásoby míňajú, ale na „ázijských a južných a stredoamerických trhoch cyklistický boom ochladol a zásoby bicyklov základnej triedy zostali na mierne vyššej úrovni.“

Na japonskom trhu zostali trhové zásoby cestných bicyklov na nízkej úrovni v dôsledku stáleho dopytu po športových bicykloch, no maloobchodný predaj komunitných bicyklov bol pomalý, čo viedlo k tomu, že trhové zásoby zostali na vyššej úrovni.

„Za týchto trhových podmienok bolo prijímanie objednávok rýchle pre širokú škálu produktov, vrátane špičkových modelov pre cestné bicykle Dura-Ace a Ultegra a komponentov pre športové elektrobicyklee série Shimano Steps,“ uzatvára Shimano vo finančnej správe za prvý štvrťrok 2022.

Aktuality

10:48 Video: Julian Alaphilippe daroval Mircovi Maestrimu dres z víťaznej etapy na Giro d’Italia.

Alaphilippe vyhral dvanástu etapu po 130 km v úniku a 11-kilometrovom sóle, pričom veľkú časť trasy prešiel v úniku len vo dvojici s Talianom Mircom Maestrim, a práve vďaka nemu dokázal ušetriť dostatok síl na záverečný víťazný útok.

10:22 Michael Kolář: Preteky ma už netrápia. Jazdím pre radosť, baví ma zdokonaľovať sa.

Manažér slovenského enduro tímu OKOEVERYWHERE a bývalý profesionálny cestný cyklista chce odovzdať svoje skúsenosti svojim zverencom a mladšej generácii.

09:30 Demi Vollering vyhrala dve zo štyroch etáp aj celkovú klasifikáciu pretekov Okolo Burgosu.

27-ročná Holanďanka pokračuje v skvelých výkonoch a po víťazstve celkového hodnotenia pretekov Vuelta España Femenina a Okolo Baskicka, si pripísala ďalšiu výhru na pretekoch Okolo Burgosu.

09:16 Sam Bennett vyhral štyri etapy aj celkové hodnotenie na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Okrem dvoch víťazstiev bol Bennett raz druhý a raz tretí. Na druhom mieste skončil celkovo len 22-ročný Francúz Paul Penhoët a tretí bol o rok starší Belgičan Jenno Berckmoes.

08:58 Na Giro d’Italia je dnes deň voľna. Pogačar vedie tak suverénne, že zvyšok Gira môže ísť už len ako tréning na Tour.

V celkovej klasifikácii sú priebežne na druhom a treťom mieste Geraint Thomas a Dani Martínez so stratou necelých sedem minút, takže Pogačarovi už fakticky stačí prísť v bezpečí do Ríma.

Zavrieť reklamu