Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER S ČELENKOU IBA ZA 18,90€!
Novinky

Peter Sagan nebude pretekať minimálne jeden a pol mesiaca, nevedia zistiť príčinu jeho zdravotných problémov

"Nebude pretekať minimálne mesiac a pol alebo dva, možno až do pretekov Okolo Švajčiarska," povedal manažer Petra Sagana Giovanni Lombardi.
Martin Sarvaš

Peter Sagan sa tak skoro nepostaví na štart cyklistických pretekov pre pretrvávajúce zdravotné problémy.

„Nebude pretekať minimálne mesiac a pol alebo dva, možno až do pretekov Okolo Švajčiarska,“ povedal manažér Petra Sagana Giovanni Lombardi pre El País.

„A nebude pretekať, kým nebude presne vedieť, v čom je problém a nebude môcť dostať liečbu, aby sa to vyliečilo. Stále je unavený a nevidel som ho takto za celú jeho kariéru, v ktorej odstúpil z pretekov len po páde,“ dodal Lombardi.

„Necítim sa dobre, často som unavený a musíme zistiť, prečo,“ povedal Sagan pre La Gazzetta dello Sport (opens in new tab).

Sagan mal v januári po druhýkrát pozitívny test na Covid-19 a potom bol chorý počas pretekov Tirreno-Adriatico. Kvôli covidu bol nútený vynechať kľúčový blok predsezónneho tréningu, no dúfal, že pomaly nájde svoju formu. Klasiku Gent-Wevelgem však nedokončil a odstúpil aj z monumentu Okolo Flámska.

Covid-19 a iné choroby trápia mnoho pretekárov

Sagan je jedným z mnohých jazdcov, ktorých zasiahla kombinácia infekcie Covid-19 a následne choroba. Gianni Moscon ukončil svoju jarný program po Okolo Flámska pre slabú formu. Vincenzo Nibali opäť trénuje po tom, čo vynechal veľkú časť marca.

Filippo Ganna odstúpil z pretekov Circuit de la Sarthe a stále sa snaží dosiahnuť svoju najlepšiu formu po tom, čo ochorel tesne pred štartom Miláno-San Remo .

Wout van Aert bol nútený vynechať Okolo Flámska po tom, čo chytil Covid-19, a je nepravdepodobné, že bude jazdiť Paríž-Roubaix. Väčšinu tímov zasiahol Covid-19 a k tomu aj ďalšie choroby, čo ich prinútilo neustále meniť súpisky.

Aktuality

14:15 Kamión zrazil a zabil trojnásobného víťaza Valónskeho šípu Davide Rebellina.

Polícia vyšetruje tragédiu a pátra po vodičovi kamiónu, ktorý z miesta činu ušiel. Taliansky bývalý profesionálny cyklista mal 51 rokov. Tragická nehoda sa stala neďaleko mesta Vicenza v benátskom regióne.

13:51 6 kľúčových zmien v technických predpisoch UCI pre cestné bicykle v roku 2023.

UCI zakazuje extrémne úzke riadidlá, povolila dlhšie predstavce a stanovila nové dĺžkové obmedzenia pre časovky a dokonca aj pre helmy.

12:48 Najúspešnejší cyklista roku 2022 je Pogačar, na pódiu bol najčastejšie Pedersen.

Tadej Pogačar má na konte 16 víťazstiev a 25 pódiových umiestnení. Druhý najúspešnejší je majster sveta Remco Evenepoel a za ním skončil jeho tímový kolega Fabio Jakobsen. Na pódiu bol 26-krát dánsky cyklista Mads Pedersen, ktorý tento rok vyhral 10 pretekov.

12:31 Remco Evenepoel oznámil, že bude štartovať na Giro d’Italia 2023.

„Bude to špeciálna edícia, keďže budem mať na sebe dúhový dres, takže sa naozaj teším. Teraz som tu v Amalfi… prechádzam si cesty a bavím sa. Dúfam, že sa čoskoro uvidíme v Taliansku a dúfam, že sa na mňa a celý tím prídete pozrieť,“ povedal Evenepoel. (Quick-Step Alpha Vinyl)

Včera 16:22 Získajte predplatné magazínu Biker a Cyklistika za zvýhodnenú sumu 19,90 eur.

Na predplatnom tak ušetríte až 30 eur za celý rok.

Zavrieť reklamu