Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

MULTIKĽÚČ K DVOJROČNéMU PREDPLATNĚMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 39,80€!
Gripy

Test: Gripy BBB Cobra

Hodnotenie: 3.5/5
21,95
Biker
Test: Gripy BBB Cobra

Dve rôzne farby na týchto gripoch nie sú len dizajnovým prvkom. Zatiaľ čo čierna časť je vyrobená z naozaj mäkkej vrstvy gumy, ktorá pod dlaňou a palcom pomáha tlmiť vibrácie, farebná časť je z tvrdšej gumy a má výraznejší vzor, ktorý pod prstami nekĺže.

Každý z gripov má špecifické tvarovanie na pravú a ľavú ruku a páči sa nám aj skosená vonkajšia hrana, ktorá perfektne padne do ruky, aj keď ste zvyknutí gripy držať na úplných koncoch. Veľmi dobre je trafená aj ich hrúbka – nepatria medzi najtenšie, no nie sú ani neprirodzene hrubé.

Na každom gripe je len jedna anodizovaná objímka, no vďaka pevnej vnútornej konštrukcii sa nepretáčajú. V rukách sú síce pohodlné, no uvítali by sme o niečo výraznejší vzor na vrchnej strane. V spotených rukách bez rukavíc či v daždi by tak mali lepšiu trakciu.

Je tiež trochu škoda, že v ponuke nie je aj úplne čierna farebná kombinácia pre black on black look. Najbližšie k nej má kombinácia čiernej a sivej. Okrem nich je na výber aj kombinácia s modrou, červenou a neónovou žltou. Cena nie je vzhľadom na vysokú kvalitu konštrukcie vôbec zlá.

Aktuality

15:32 Shimano prešetruje moderné otroctvo u jedného zo svojich dodávateľov v Malajzii.

Spoločnosť Shimano uviedla, že na základe správy britského denníku Telegraph vyšetruje, že jeden z jej dodávateľov v Malajzii uplatňuje na svojich zamestnancov princípy, ktoré sú „podobné modernému otroctvu“.

14:55 Wout van Aert zajtra odštartuje cyklokrosovú sezónu na pretekoch Exact Cross v Essene.

29-ročný Belgičan absolvuje svoje prvé preteky na cyklokrosovom bicykli v sezóne 2023/24 a na štarte bude najväčším favoritom, keďže väčšina cyklokrosovej elity sa bude pripravovať na nedeľné preteky Svetového pohára vo Val di Sole.

14:31 Maciej Bodnar bol celú kariéru po boku Sagana. Bol jedným z najväčších tichých hrdinov pelotónu, hovorí Peter Sagan.

38-ročný poľský špecialista na časovky a verný domestik Petra Sagana oznámil, že po 17 rokoch končí s profesionálnou cyklistikou.

12:00 Video: Jeden z najrýchlejších zjazdárov sveta Finn Iles si užíva jazdenie mimo sezóny.

Žiadny plán, žiadne merané jazdy, žiadny tlak v deň pretekov… Mimo sezóny si pretekár potrebuje oddýchnuť. To však neplatí, ak ste Finn Iles! Lokál z Whistleru si vyhrnul rukávy, dal dokopy štáb a odcestoval do rezortu Sun Peaks, kde vytvorili a natočili skutočné majstrovské dielo. Užite si to!

11:42 Poznáme termíny iXS European Downhill Cup.

Seriál pretekov Európskeho pohára v zjazde iXS European Downhill Cup sa teší čoraz väčšej popularite. Nás nesmierne teší, že celkovým víťazom seriálu sa v uplynulom ročníku stal Adam Rojček a veríme, že na tieto úspechy nadviaže aj v nasledujúcej sezóne.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu